FCB Maciek
Dołączył/a: maj 2013
Gdańsk
3 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
no masz rację, ale raźniej mi jak czytam takie artykuły, że jednak w Barcelonie nie uważają go za najlepszego DS wszechczasów, bo czasem po wypowiedziach zarządu można było uznać, że mają go za wspaniałego fachowca
1
No właśnie to jest trochę kłopot, że w defensywie jest niepewny, bo oprócz tych odbiorów o których pisałeś miał też parę groźnych strat bądź po prostu mijał się z piłką (nie doszedł do główki i poszła akcja dla rywali). A to o czym piszesz w rozgrywaniu to prawda, ale jednocześnie nie sprawdził się na pozycji rozgrywającego w poprzednim meczu gdzie grał na "pozycji Xaviego". Więc co teraz z nim zrobić? Trzymać ze względu na rozgrywanie z głębi pola jednocześnie drżąc o jego defensywne błędy czy jeszcze parę razy go wystawić zamiast Rakitica, może jak by się przyzwyczaił do pozycji to by więcej tam zdziałał, a może w ogóle ława, bo Masche też nieźle rozgrywa przecież.
17
No cóż, ma rację, pierwszą połowę mieli dobrą, albo my złą - zależy jak patrzeć
1
Mogli poczekać z tym artykułem do Świąt, tak zespuć miłą niespodziankę!!!
0
To może ja zrobię takie krótkie podsumowanie tej "głębokiej korekty w składzie" która miała nastąpić w tym sezonie:
Masche dalej jako obrońca - ale jest Mathieu, więc obrona poniekąd wzmocniona, chociaż miałem nadzieję, że wzmocnienie obrony spowoduje, że nie zobaczymy na niej już DMa
Rakitić - gra regularnie, ale czy jest lepszy od Cesca? Czy gdyby na Cesca stawiać tak regularnie i na tej pozycji, która jest jego ulubioną to czy jednak Cesc nie dałby dużo dużo więcej? Wydaje mi się, że można to określić jako "zamienił stryjek siekierkę na kijek"
Suarez - jeszcze się nie rozkręcił bo wiadomo, że jest bardzo dobrym napastnikiem, ale czy nie lepiej było zostawić Sancheza, który dopiero co się w końcu wdrożył w system gry i widać było tego efekty, a sprzedać Pedro?
No i jeszcze bramka - tu myślę, że transfery były trafione, szczególnie, że nie było wyjścia bo Valdes chciał odejść.
Naszły mnie te przemyślenia bo dziś grał skład który widzimy od bardzo dawna + 3 nowych zawodników nie pokazujących NIC WIĘCEJ niż Ci którzy odeszli.
0
Jedyne logiczne rozwiązanie w tym burdelu na prawej stronie to zagranie na 3 obrońców, może tak zrobi. Chociaż to też głupota bo ta taktyka pewnie nie była nawet trenowana.
1
Najlepiej jego motywację oddawała jego wypowiedź "już na pewno nie zobaczymy najlepszej wersji Barcelony i reprezentacji". Sory, ale jeśli on sie pogodził z tym, że może być już tylko gorzej to dla mnie taki zawodnik powinien być sprzedany, nawet jeśli jest dobry, bo po prostu jest zdemotywowany i jeszcze takim gadaniem popsuje atmosferę w szatni.
0
Jako profesjonalista powinien chociaż poznać słowo siłownia a nawet nieśmiało zasugerowałbym pójście tam raz na jakiś czas:)
0
No liczę na to, że to przesunięcie Masche na koniec spotkania na środek to była próba generalna przed PSG bo, nawet już nie rozstrzygając który jest ogólnie lepszy, to Masche teraz daje dużo więcej w środku. A przecież LE sam mówił, że grają zawodnicy w formie a nie nazwiska więc po prostu czekam aż dotrzyma słowa.
0
Tak, bo Pique to sprinter jakich mało, pewnie by Bale'a prześcignął i jeszcze zrobił dwa kółka w okół niego:)
1
Nie chodzi o sadzanie Messiego na ławie, tylko o sytuację z Busquetsem, który już nawet nie jest bezproduktywny - zaczyna wręcz być niebezpieczny. Wyobraź sobie takiego babola jakiego popełnił Busquets z dużo lepszą drużyną, która by nie dała tak sobie łatwo odrobić strat. I to nie był jego jedyny błąd, najpierw strata po której była bramka, potem spieprzył banalne podanie na odległość 7m po którym poszła kontra, potem jeszcze przegrana główka i znów podbramkowa sytuacja z tego była. To tylko te które zapamiętałem.
0
Oby było jak mówisz, ale wielu świetnych zawodnikach po poważnej kontuzji już nie wracało na szczyt
0
A co sądzisz o występie Busquetsa dziś? Jestem ciekaw Twojej oceny uzupełnionej statami
0
Chyba tłumowi bardziej chodzi o to, że logiczną hierarchią jest:
1.Alves
2.Montoya
- długo, długo nic...
3. Douglas
A decyzje niewystawiania Montoi kosztem Douglasa wydają się po prostu beznadziejną decyzją, szczególnie w obliczu sankcji i odejścia Alvesa. A Montoya pewnie nie będzie najlepszym obrońcą świata, ale zna styl gry, zna drużynę, występy miał całkiem okej i jeszcze grając regularnie na pewno by się poprawiał.
0
Na pewno byś był, wystarczy robić wszystko odwrotnie niż on:D
0
Trzymam kciuki za Twoją wersję wydarzeń, fajnie by było żeby jakiś porządny trener objął tą drużynę bo będzie cienko
0
Zdaje się, że będziemy obaj musieli poczekać do końca sezonu i wtedy będzie jasne czy warto obdarzać trenera zaufaniem czy nie.
0
Możesz to uważać za bzdury, ale po to jest to forum, żeby wyrażać swoją opinię a moja jest taka jaka jest. Ja nie napisałem że Enrique nic nie zmienił w taktyce, tylko, że nie widzę pomysłu na grę. W sensie takim, że mimo zmian taktycznych drużyna nie gra płynniej, lepiej i tak dalej. Uważam, że ta taktyka marginalizuje pomoc która była ogromną bronią Barcelony i zmusza Messiego do przejmowania roli pomocnika przez co traci na tym atak.
"do tego w stylu, który uznaje Twoje zdanie za pewnik" - jakiś absurdalny zarzut - oczywiście, że jak coś mówię to dlatego, że uważam, że mam rację, a nie żebyś Ty mnie łaskawie naprostowywał na właściwe myślenie.
0
No ale przyznaj, że mojej kreatywnej wersji nie da się kompletnie wykluczyć patrząc na sytuacje Montoi ;)
1
Czyli Twoim zdaniem to, że ja - użytkownik forum nie mający nic zawodowo wspólnego z piłką nożną - nie mam wiedzy na temat taktyki, powoduje że Luis Enrique jest wytłumaczony i już nie musi tej wiedzy posiadać? To, że ja się nie znam to nie znaczy, że on się zna. I nie trzeba mieć papierów z Fify, żeby ocenić, że trener nie ma pomysłu na grę.
1
Ja chyba wiem czemu Montoya nie gra:
LE: Dobra panowie, gramy dziś, dajcie z siebie wszystko, do dzieła
Montoya: Ale jaka jest taktyka trenerze?
LE: nie wymądrzaj się Montoya, ja tu jestem trenerem a żeby Ci pokazać, że mam jaja to za Twój głupi komentarz nie będziesz grać w ogóle już nigdy
1
Enrique i decyzje taktyczne? To jakiś oksymoron. Już kiedyś pisałem, że jego decyzje są jak dzieciaka grającego w fifę. Już nie mówiąc o tym, że ostatnio się zarzekał, że Barca nie zagra dwoma pivotami NIGDY. Valencia mimo wszystko miała lepszy pomysł na grę, dziś było dużo szczęścia z domieszką indywidualnych umiejętności w tej wygranej
0
No tak, Busquets umie grać więc takie posadzenie go na ławie i rywalizacja z Mascherano dobrze by mu robiło na motywacje. Są też głosy że z urazem się zmaga, więc niech dojdzie do siebie i powalczy o miejsce w składzie
0
Martino i Tito nie mieli opcji za bardzo bo u Tito była plaga kontuzji w obronie a Bartra jeszcze nie wybuchł talentem, u Martino Puyol też był kontuzjowany cały sezon a Bartra dopiero się ogrywał więc obaj musieli wstawiać Masche na obronę. Teraz Enrique ma Pique, już wprowadzonego do zespołu Bartrę i Mathieu a i tak stawia na Masche. Poza tym - najważniejsze - wcześniej Busquets grał lepiej a trener powinien reagować na takie rzeczy jak znaczna obniżka formy.
0
Co tylko potwierdza, że jak jest dobry trener to nawet średniaki grają dobrze a Enrique powinien prowadzić zajęcia z WF-u w klasach 1-3
2
Nie zawsze się z Tobą zgadzam ale tu myślimy tak samo, ja nie umiem patrzeć na tą ciepłą kluchę wiedząc że niski Mascherano się marnuje na obronie (absurd goni absurd) a w środku pola miał ostatnio więcej odbiorów od każdego z obrońców i ponad sto podań.
2
Fajny artykuł, ale mam dużo prostsze wyjaśnienie czemu Masche nie gra na DP - Enrique to słaby trener
0
Czy ktoś rozumie o co chodzi LE z Montoyą? Bardzo go smuci jego własna decyzja że nie pozwala mu grać? Czy może ktoś mu zabrania go wystawiać? I o co chodzi w tym zdaniu, że wszyscy którzy dobrze pracują na treningach mogą dostać szansę ale Montoya - co by nie robił - to i tak nie zagra. Nie kumam umysłu tego człowieka. Bardzo proszę, jak ktoś go rozumie to niech mnie oświeci.
0
Ok, dzięki, będę czekać na Twój artykuł w takim razie:)
0
Inna czyli jaka? Może to rozwiniesz bo to ciekawe tematy:)