Hellrider
Dołączył/a: sierpień 2014
13 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Co dodają?
2
Do teraz nie rozumiem czemu zrezygnowano z Inigo Martineza. Mielibyśmy naprawdę mocarny środek obrony i kontuzja Pique nie zrobiłaby większego wrażenia, gdy w zastępstwie grałby duet Umtiti - Inigo. Ale mnie już przestaje dziwić cokolwiek w rej Barcy.
0
Najlepsze - w rewanżu najpewniej zagra Paulinho.
1
Internet eksploduje po tym meczu XD
0
O ku*wa.
2
Dla mnie w tym wypadku miarka się przebrała. Po prostu boli mnie, jak Barca ośmiesza się na arenie europejskiej od dłuższego czasu. Począwszy od strat wizerunkowych i sądów w ostatnich latach po ten rok, który jest kumulacją. Rok temu nakupowaliśmy fajnie zapowiadających się graczy, jednak większość z nich okazała się niewypałami. Co robi zarząd FCB? Poza ściągnięciem Deulofeu i Semedo nie potrafi ściągnąć NIKOGO odpowiedniego, sagi transferowe ciągną się tygodniami, by ostatecznie przywitać... zawodnika, który był za słaby na ŁKS. Za 40 mln euro. Gdy pomyślę, że za mniejszą kwotę mógł przyjść Seri (nie widziałem go nigdy w akcji, ale chłop zbiera dobre recenzje, w dodatku jest młody) to coś się we mnie gotuje. Dodatkowo Neymar, tak, Neymar! nas załatwił swoim transferem i tu zarządu winić nie można - chłopaczek zabawił się nami, o odejściu zdecydował dwa dni przed (a wiemy już, jak było naprawdę), w zasadzie bez jasnego powodu (jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...), żąda więcej kasy od nas i jeszcze praktycznie nas skreślił na rynku transferowym, gdyż każdy żąda od nas 150 mln i więcej. Ale można to było racjonalnie wykorzystać, niech i przyjdzie ten Dembele za 150 i Seri za 35 i już to lepiej wygląda! Ale nie, przyjdzie Paulinho. Jak widzę ławkę rezerwowych w dzisiejszym meczu, to po prostu mi smutno. Dokąd ta banda sabotażystów prowadzi ten klub?!?
Wybaczcie potok smętów, zbierało się we mnie przez ostatnie parę tygodni.
0
Kurczę, szkoda że z niego rezygnują. Świetnie byłoby nabyć jego, sprzedać ostatecznie Vermę, a Marlona wypożyczyć - za rok Masche by odszedł, a Marlon wrócił w jego miejsce.
1
A co z Roberto? Wolałbym zobaczyć jego niż Rakitica w pierwszym składzie. Chyba że Valverde woli ogranego w środku pola gracza, Sergi bądź co bądź często tam nie występował.
0
Gdyby tak zrobić i otrzymać tak z kilkadziesiąt milionów i Verrattiego, a za otrzymane pieniądze nabyć np. Dembele, to moglibyśmy kapitalnie rozegrać to okienko.
0
Może to wymiana za Paulinho.
19
Ja bym na miejscu PSG srogo ukarał zawodnika... na przykład sprzedając go chętnym ;)
1
Powiedzmy, że tam zaczyna grę w wyjściowym ustawieniu, a cofa się, bo nasza pomoc mocno kulała w tym sezonie i Leo to widział, cofając się do rozegrania. Wraz z przyjściem Verrattiego myślę że Messi spokojnie mógłby grać wyżej, gdzie w dalszym ciągu eksponowałby wszystkie swoje walory, a nie musiałby robić na raz za pomocnika, skrzydłowego i napastnika.
0
To by było za piękne po prostu :D
7
Nie rozumiem zbytnio sensu sprowadzania Dembele do nas. Gdzie byście go widzieli w naszym zespole? Na prawym skrzydle? Spoko, tylko tam gra Messi.
Zatem pierwszy wariant jest taki, że Ousmane jest luksusowym rezerwowym za przynajmniej 50 mln euro, który gra zdecydowanie rzadziej niż powinien - odpada.
Drugi wariant, czyli Messi w pomocy i często powtarzane w komentarzach ustawienie Busquets - Verratti (którego jestem ogromnym zwolennikiem) i Messi przed nimi. Pytanie w takim razie, co z Roberto który bezwzględnie zasługuje na grę, oraz Iniestą, który też powinien w dalszym ciągu grać? A Andre, Denis, Rafa i Alena? Kompletnie zgniliby na ławce albo zostali sprzedani bądź wypożyczeni, po czym zapewne nigdy nie wrócili by do Barcy.
Nie zrozumcie mnie źle, Dembele to rewelacyjny młody zawodnik i sam chętnie widziałbym go w Barcy - tylko że przy naszych obecnych graczach i systemie nie widzę dla niego miejsca. Tak się składa, że w ataku mamy najlepszych graczy na świecie i każdy nowy atakujący z miejsca skazany jest na ławkę. A wariant z Messim w pomocy rzuca kilku naszych pomocników na ławkę i jest na wskroś ofensywny, być może zbyt ofensywny. Skupiłbym się najpierw na sprowadzeniu Verrattiego i prawego obrońcy, niech to będzie Bellerin. To są luki które najpierw trzeba załatać. Potem można myśleć o skrzydłowym, mi odpowiadałby nawet Deulofeu, który pogodziłby się z rolą rezerwowego, a potrafi zrobić młyn po wejściu. Szkoda mi po prostu marnować Dembele na ławkę.
1
Jak dla mnie powinien zostać w Barcy. Zmiennik na skrzydło zawsze się przyda, a jeśli Arda odejdzie a Ney i Leo będą rozsądnie rotowani, to Gerard nie powinien narzekać na małą liczbę minut spędzonych na murawie.
129
O co chodzi z tym Digne'm? Przyszedł jako zmiennik, sprawdza się w tej roli, gra nieźle. Czemu gazety co chwilę chcą go sprzedawać?
0
Sporą fantazję mają użytkownicy tej strony. Jak dla mnie Dembele jest nam zbędny, przecież taki gracz nie przyjdzie jako zmiennik dla MSN - dostanie zdecydowanie za mało minut jak na zawodnika tej klasy. Poza tym jego zakup wyniósłby pewnie przynajmniej 60 mln euro - a priorytetem jest PO i pomocnik (Verratti mym marzeniem). Coutinho? To gracz pasujący profilem między Neymara i Iniestę, a wiadomo, że Neymara i Iniestę już mamy. Również brak dla niego miejsca a na ławkę nie przyjdzie.
Co nie znaczy, że nie chciałbym żadnego nowego skrzydłowego. Chciałbym Deulofeu - wychowanek, potrafi namieszać na skrzydle, nie będzie drogi, odda serce jak wejdzie na boisko. Dałbym mu szansę w Barcy.
5
Brać go za każdej pieniądze. To jest crack, który jest w stanie odmienić oblicze Barcy, niczym Suarez w 2014 roku. Pomoc Verratti - Busquets - Iniesta, w rezerwie świetny Roberto, solidny Rakitic i dobrze rokujący Gomes/Denis/Rafinha (zakładam że ktoś z nich odejdzie, obstawiam Rafę) już wygląda naprawdę nieźle. Marco najbliżej profilem do Xaviego, którego brak boleśnie odczuwamy.
0
Dobra robota, akurat człowiek wraca po juwenaliach i może przegląd prasy zobaczyć przed snem... choć rano go obejrzę jeszcze raz, gdyż nie wiem czy cokolwiek zapamiętam ;)
1
A co ty masz niby do Ślązaków i Niemców? Propagandy narodowców się nasłuchałeś? Wpadł kibic innego klubu, nikogo od nas nie obraża, a wy go wyganiacie... za to?
3
A mnie się wydaje że obecnie w La Masi są naprawdę utalentowani zawodnicy, może nie jak Leo, Xavi czy Iniesta, ale mają potencjał na wielkich graczy. Tylko obecny sztab trenerski marnuje potencjał wielu z nich.
1
Nikt nie wspomina bo Barca będzie musiała za to płacić Valencii :D
0
Jak dla mnie na zdecydowany plus Imtiti - wręcz jeden z naszych najlepszych transferów ostatnich lat - i Cillessen, który nigdy nie zawiódł. Dobrze można też ocenić Digne, o którym było wiadomo że przychodzi tylko jako zmiennik Alby, ale jak grał, to pokazywał się z dobrej strony, wręcz szkoda że otrzymał tak mało szans. Alcacer miał fatalną pierwszą połówkę sezonu - pamiętamy jak dużo czasu potrzebował by strzelić gola - ale teraz zaczyna ciekawie grać. Może być z niego dobry zmiennik, ale nic więcej. A Denis i Gomes... Denis mało grał, Gomes... ewidentnie się spalał psychicznie wchodząc na boisko. O obu już wiele zostało powiedziane, jak dla mnie muszą zostać na kolejny sezon, to młodzi gracze, którzy pod okiem nowego trenera mogą jeszcze rozkwitnąć.
0
W finale byłoby to spore utrudnienie ;)
0
Faktycznie, dzięki za poprawkę (cammes_10, Tobie również). Zmyliły mnie nagłówki trąbiące o jego stu golach, myślałem że chodzi tylko o LM.
0
Ronaldo ma już 100 goli, po strzeleniu dwóch Bayernowi.
0
Zapewne będzie to 3-4-3, stąd gra Mathieu - Enrique wyciągnął błędy z wystawiania niskiego obrońcy w tej formacji.
0
Nie będziesz miał żadnego. Tysiące fanów piszą codziennie na konta znanych osób, jakby mieli na nie odpisywać, to tak jak już zostało napisane wyżej, praktycznie nie odchodzili by od komputera.
1
Wiadomo, że w wakacje czekają nas zmiany personalne w Barcelonie. Pomijając osobę trenera, która być może jest najważniejsza, to zastanawia mnie kto odejdzie i kto przyjdzie do Barcy. Wszystko w zasadzie determinuje nasze ustawienie, a raczej dwa, które mamy. Problemem jest to, że zawodników mamy raczej dostosowanych do 4-3-3, a dużo lepiej wyglądamy w 3-4-3, w którym to najbardziej cierpią Alba i Digne (który jest zupełnie przez to przyspawany do ławki). Trzeba więc zadecydować, które ustawienie będzie naszym nominalnym, gdyż do 4-3-3 mamy przesyt w pomocy - Iniesta, Busquets, Rakitic, Roberto (każdym meczem udowadnia, że jego miejsce jest w pomocy, i to w podstawowym składzie), Denis, Gomes, Rafinha, dodatkowo kogoś chcemy kupić, oraz Alena może dołączyć do pierwszego składu (obstawiam wypożyczenie jednak). I teraz pojawia się inny problem.
Roszady w obronie i ataku wydają się oczywiste - odchodzi Mathieu, zastąpić go może Marlon. Roberto wędruje do środka pola, ściągamy jakiegoś klasowego PO (Bellerin?) do walki o skład z Vidalem (który zapewne by preferował 3-4-3, choć on nawet w ataku może zagrać, o jego występy - przy braku uprzedzeń trenera - się nie martwię), odchodzi Turan, zastąpić go może Deulofeu (co całkowicie aprobuję). Munir chyba nie ma po co wracać, skoro mamy Paco, to korzystajmy z jego usług. Ale co z tą pomocą? Żelazne do tej pory trio wyraźnie się nam sypie, po Inieście widać już wiek, Busquets gra niemrawo w tym sezonie, to samo Rakitic. Pewniakiem jak dla mnie jest Roberto, ale też nie gwarantuje on (jeszcze) najwyższego, stabilnego poziomu. Ktoś musiałby przyjść, i to albo typowo rozgrywający typu Verattiego (co powinno uporządkować naszą pomoc) lub bardziej ofensywny gracz, swoisty następca Iniesty. Z tym że mamy już dwóch kandydatów na tę pozycję, i jest to Rafa z Denisem. Niestety, jeden nie prezentuje dostatecznego poziomu i dostaje za mało szans, drugi jest strasznie szklany. Do tego w pomocy jest jeszcze Rakitic co do którego mam mieszane uczucia (ale przedłużył kontrakt niedawno) oraz Gomes, którego bym nie sprzedawał po jednym sezonie. Myślę, że w jego przypadku zawiniła psychika, chłopak nie wytrzymuje presji i gra jak kompletnie sparaliżowany, a czy w ogóle prezentuje odpowiedni poziom, to inna kwestia. Czyli w zasadzie ciężko kogokolwiek sprzedać z tej formacji, a ktoś musi odejść, by ktoś mógł przyjść. Czas Iniesty dobiega końca, a godnego następcy brak. Właśnie w linii pomocy widzę jedno z głównych źródeł naszych problemów w tym sezonie - bez linii pomocy nie potrafimy zdominować rywala, luki prowokują sytuacje dla rywali, brak kontroli nie sprzyja kreowaniu dogodnych sytuacji bramkowych dla MSN. Spory dylemat będzie miał sztab Barcy przed kolejnym sezonem, niezależnie od tego co uciułamy w tym.
7
Jeśli Arda zostanie sprzedany to Deulofeu jest idealną opcją jako rezerwowy skrzydłowy, liczę że do nas trafi.