Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Za co miałby być ceniony Sergi Roberto w Anglii, to Duch Święty chyba tylko wie.
Nie pojmę nigdy fenomenu jego popularności w katalońskich gazetkach, piłkarsko średniak zupełny (łagodnie mówiąc), taka maskotka klubu.
1
Ha, ha, ładnie tam Navala ze zdjęcia w „Sporcie” wycięli, co on im przeszkadzał? :P
1
Tam w Brazylii to oni nadal się zarzekają, że Ancelotti będzie ich selekcjonerem? :P
1
Mimo wszystko dość zabawnie „brzmi” nadal w kontekście 16-latka. ;)
3
Pytanie, czy w przypadku Pedriego są wątpliwości co do jego profesjonalizmu poza boiskiem (tak to nazwijmy). Na razie chyba nic o tym nie słychać – było za to pompowanie w mediach, że chce przypakować.
0
@kejdzi Pytanie tylko, czy „świetnych”. :)
0
@Faro To ciekawe, bo tym razem po ostatnim powrocie zagrał kolejno 33, 31 i 81 minut, po tym miał dwa tygodnie przerwy (grały reprezentacje), po niej zagrał 75 i dopiero w piątym meczu po powrocie zagrał do końca.
Jeśli i tyle czasu nie jest w stanie grać na takim poziomie, to przykro mi, ale trzeba się już chyba przestać rozczulać, bo widocznie organizm nie dojeżdża.
2
@roza96 Jak tak dalej pójdzie, będzie dostępny na finał Superligi.
0
@Recha_0684 Może on to właśnie uważa za zaletę ligi. :P
0
Po polsku to jest chód, a nie marsz. Pérez i Martín to chodziarze. :)
0
Xavi wyspowiadał się red. Juanmartiemu, czy to typowa pismacka zgadywanko-wymyślanka?
1
Wielki Dżoker płaci pismakom za te teksty, żeby podtrzymać zainteresowanie? To już czwarty tekst o jego przyszłości w ciągu niecałego tygodnia...
4
„Los Colchoneros na 3. miejscu w tabeli po zwycięstwie w cierpieniach; Atlético - Sevilla 1:1”.
To wysoko ich rozpykali. :P
0
W niektórych klubach po prostu dowiadujemy się o przedłużeniu kontraktu po fakcie. W innych można wręcz mieć wrażenie, że pismacy donoszą o takich zamiarach, zanim pozna je sam zainteresowany.
Nietrudno zgadnąć, do której kategorii należy „otoczenie Barcelony”...
2
@BARCA1899Messi Bezpośrednie liczą się w Hiszpanii dopiero po rozegraniu wszystkich meczów między zainteresowanymi, czyli np. obu meczów między dwiema drużynami, wszystkich sześciu meczów między trzema drużynami itd.
1
Nie za bardzo rozumiem, o jakiej „iskrze” mowa w zeszłym sezonie, jeśli chodzi o Superpuchar Arabii. Przecież Barça była na czele tabeli już przed przerwą na MŚ, a po niej zbudowała już kilka punktów przewagi. Coś się chyba komuś pokićkało.
0
@45 Koncepcję mogli spokojnie opracowywać wcześniej, skoro chcą robić coś zakrojonowego na taką skalę. Jeśli teraz tak wiele znaków zapytania, to nie wiem, jak nazwać ten falstart sprzed dwóch lat.
0
@creativeopinion Jeśli wszyscy będą dostawać więcej kasy, to z grubsza... na jedno wyjdzie. Co komu z tego, że zarobi choćby i dwa razy więcej, skoro konkurencja... też zarobi dwa razy więcej?
4
Panie Ancelotti, zapewniam pana, że przez lata istnienia VAR nie podjął on żadnej decyzji. Decyzje podejmuje sędzia główny. VAR pomaga korygować błędy.
Dziękuję, możemy się rozejść.
1
Z jakiej paki gość zakłada, że dla wspomnianego mistrza Austrii większym prestiżem będzie gra na trzecim poziomie Superligi niż niemal gwarantowany udział w obecnej Lidze Europy i z corocznymi sporymi szansami na LM?
Ogólnie tu jest tak wiele niewiadomych, że aż jestem zdziwiony po ponad dwóch latach przygotowań. Nie potrafią nawet cokolwiek konkretnie opisać, skąd mieliby wytypować te 64 drużyny ani skąd brać co roku 20.
2
„Kolejną porażkę osłodzą klubowi przychody z tego spotkania, które mają opiewać na 5 milionów euro (szacuje się, że blisko połowa tej kwoty może trafić do piłkarzy)”.
Nie no, szanujmy się.
0
@4Fabregas4 Problem jest w tym, że na razie nic prawie nie wiadomo, w jaki sposób drużyny spoza Superligi miałyby zastąpić te spadające. Jeśli z tego najniższego poziomu ma spadać aż 5/8 drużyn z danej grupy, to magiel byłby niesamowity. Tu też dochodzi do tego, że ba starcie sezonu krajowego nie byłoby wiadomo, jakie miejsce w tabeli np. Primera División może dać wejście do Superligi. Może być tak, że miejsce w lidze nie będzie wręcz miało... żadnego znaczenia.
Na razie pytań zdecydowanie więcej niż odpowiedzi. Zupełnie nie widzę tego bez ułożenia się z UEFA.
0
Chciałbym tylko przypomnieć – bo widocznie nie wszyscy pamiętają – że ten sparing planowano na tygodnie przed Szachtarem i Antwerpią. A to, że trzeba „odrabiać” po tych wtopach, to akurat przypadek.
0
@syngoku1 Według obecnej koncepcji Superligi z drugiego na pierwszy poziom i z trzeciego na drugi poziom mają wchodzić po dwie drużyny. To jest dużo? To jest prawie nic. Jeśli ktoś od razu będzie na tym najwyższym, to szanse na spadek ma naprawdę małe, skoro spadałaby tylko jedna na osiem drużyn.
0
@4Fabregas4 Ładnie może i brzmi, ale już teraz niejeden klub nie radzi sobie ze zgraniem obecnej liczby zawodników. Rynek piłkarzy też jest mimo wszystko ograniczony. No i oczywiście taki scenariusz to prosta droga do spadku poziomu lig krajowych i nie dziwię się, że bronią się rękami i nogami.
0
@kejdzi To ma do rzeczy, że także wszystkie rozgrywki krajowe są prowadzone na regułach gry UEFA i jej członków, przecież to jest chyba jasne. Nie ma rozgrywek UEFA bez rozgrywek federacji krajowych. Przy takim pomyśle na Superligę
Euroliga to jak dla mnie katastrofa dla ogromnej większości koszykarskiej Europy, której zostały zupełne ochłapy w stylu rozgrywek trzeciej, czwartej kategorii (z całym szacunkiem dla Anwilu, który wygrał – mówiąc wprost – Puchar Pasztetowej). Rozgrywki zamknięte na stałych członków i jakieś tam dzikie karty, osiem czy dziewięć krajów z jakąkolwiek drużyną w stawce, środowisko skłócone, swego czasu groźby wykluczenia szeregu federacji krajowych z Mistrzostw Europy (skąd my to znamy?).
Czegoś takiego absolutnie nie chcę. O co grałyby wtedy w piłce kluby ze zdecydowanej większości piłkarskiej Europy, nawet przy zachowaniu otwartego charakteru Superligi? O jakieś pucharki z kartonu. Z piłką ręczną akurat nie kojarzę, tam jeśli się nic nie zmieniło, Ligę Mistrzów od dekad organizuje EHF, odpowiednik UEFA.
0
@kejdzi To niech zainteresowane kluby wystąpią ze swoich federacji krajowych. Przecież na tej zasadzie też nie mają obowiązku w nich być. Chyba że jakoś dogadają się z UEFA, ale na razie jest tak, że jedni i drudzy pozorują dialog.
1
@4Fabregas4 No i jak to pogodzić z powszechnym biadoleniem (zresztą raczej słusznym) na nadmiar meczów we współczesnej piłce?
0
@kejdzi @kejdzi Obowiązku nie ma, tylko 1) dany kraj nie może wtedy zgłosić nikogo innego, 2) nikt nigdy się nie wycofał.
A czym się różnią? Choćby tym, że te wszystkie pucharki są grane poza oficjalnymi terminami lig krajowych i rozgrywek europejskich, a Superliga chce grać w terminach UEFA. A przecież kluby są pośrednio członkami UEFA.
0
@kejdzi Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek rezygnował z Ligi Mistrzów czy innych pucharów europejskich dla Pucharu Gampera. ;)