Arda dobrze przepracował pre-sezon i od początku gra w meczach o stawkę. Jak wróci Neymar, to nie będzie musiał od razu grać w każdym meczu po 90 minut, a Arda z taką formą powinien zrobić dużą konkurencję dla Ney'a, który powinien w każdym meczu czuć jego oddech. I dobrze. Neymar jest młody, mam wielki potencjał, ale powinien nabrać pokory, której potrzebuje każda legenda. Vamos Arda!
Szkoda, że Bravo nie wygrywał tylu trofeów zanim przyszedł do Barcy. Wszyscy porównują bo do Kaina bądź Buffona, a patrząc obiektywnie, to Claudio zagrał dwa sezony na poziomie światowym. Jeśli jest dwóch równych piłkarzy i jeden musi odejść, to chyba logicznym jest, że zostaje ten o 9 lat młodszy.
Trenerzy na pewno bardzo dobrzy, ale z transferami mają problem, trochę jak Chińczycy. Z praw telewizyjnych mają bardzo dużo kasy, ale ci najlepsi zawodnicy nie chcą iść do 10. drużyny ligii, skoro mogą grać w europejskich pucharach. Pieniądze niszczą brytyjski futbol, no i to ich "bucostwo", że zawsze są najlepsi, co akurat udanie weryfikuje Liga Mistrzów, Liga Europy tegoroczne EURO.
Dokładnie! Przykład Lewandowskiego na EURO - kryją go bardzo mocno, ale przez to więcej miejsca ma Milik, Błaszczykowski, Grosicki itp., tylko jeszcze trzeba to wykorzystywać... poza tym Polska pokazuje, jak ważna jest drużyna. Mam nadzieję, że wygramy z Portugalią, a Pazdan nie da grać Cristiano! POLSKA!
Neymar potencjał ma wielki, ale żeby być legendą futbolu (Messi, Pele, Maradona itp.) trzeba do tego dołożyć ciężką pracę, zaangażowanie i doświadczenie. Casus Ronaldinho (Neymar chyba kieruje się jego drogą...) pokazuje, że same umiejętności bez ciężkiej pracy prowadzą do krótkotrwałego olśnienia, a nie blasku Messiego, Iniesty, Puyola czy Xavi'ego
Popieram w 100%! Jasna deklaracja: "zostaję" lub "odchodzę", albo w wypadku odważnych "chcę więcej kasy". Ma wszystko i to w wieku 24 lat. Jeśliby grał w Barcelonie przez 10 lat, to zarobiłby 100 mln euro, tylko z kontraktu klubowego (+ kontrakty REKLAMOWE!!!). Nie wystarczy do wyżywienia rodziny? Chytry dwa razy traci, choć w jego przypadku chyba bardziej to jego ojciec i reszta rodziny.
Neymar to zwykły najemnik jak się okazuje, więc może pasuje do P$G czy €ity, więc droga wolna. Dla mnie w ogóle dyrekcja nie powinna proponować mu w tym momencie nowego kontraktu. Ktoś, kto nie potrafi utrzymać formy przez cały sezon (bez kontuzji) nie powinien tyle zarabiać. Messiemu to on do pięt nie dorasta.
Geovanni to z punktu widzenia finansów najgorszy transfer :D 21 milionów w 2001 roku zapłacone, a 2 lata później odchodzi za darmo :D
Porównanie: w tym samym sezonie do Milanu przeszedł Pirlo za 18 mln :)
Ja bym tak szybko Ardy nie skreślał. W Atletico grał bardzo dobrze, teraz nie grał pół roku, to jest ogromna przepaść dla zawodnika, szczególnie, że od stycznia nie gra co mecz, więc nie ma rytmu, co także przeszkadza mu w meczach reprezentacji i dodatkowo rodzi frustrację, która nie pomaga w dobrych występach. Pytanie tylko, czy po okresie przygotowawczym i meczach towarzyskich będzie rywalizował o miejsce w wyjściowej jedenastce. Lucho go wystawiał, więc w niego wierzy, a ja wierzę Lucho :)
Kompletnie z kosmosu argument. Za 3000 przeżyjesz, ale nie zapewnisz przyszłości swojej rodzinie, a za 10 mln (rocznie! i to z samego kontraktu klubowego!) Przeżyjesz, stać cię na wszystko, zapewnisz przyszłość nawet swoim wnukom (tylko nie można wszystkiego wydać na imprezy i hazard, wiadomo). Różnica?
Kapitan, to ktoś, kto ma największy, po trenerze, posłuch i szacunek w szatni. Nie musi najlepiej grać, ale powinien być jednym z bardziej doświadczonych (także życiowo) zawodników. Idealnym kapitanem był Puyol, który potrafił zjeb*ć każdego, nawet największą gwiazdę, jak nie dawała z siebie wszystkiego.
Wartość rynkowa Adriano, to 4 mln; Arda (który nie odejdzie) - 30, Song - 10, Vermaelen - 3. Razem 47 (licząc wartość rynkową!) Songa nikt nie weźmie za 10 mln, Adriano odejdzie za darmo, a Verma... ciągle kontuzjowany... może ktoś te 3 mln zapłaci. Czyli jesteśmy + 3 miliony :)
Niestety, ale zachowanie Neymara staje się podobne do zachowania Ronaldinho. Choć ten drugi więcej dawał drużynie na boisku, a Neymar jest młodym zawodnikiem, który jeszcze mało osiągnął, a już widać, że pieniądze i ojciec mu w głowie mieszają. Dodatkowo te imprezy... to nigdy nie kończy się dobrze w przypadku piłkarzy, szczególnie tych z Brazylii... może jednak warto go sprzedać? 190 mln piechotą nie chodzi... niestety Męskim to on chyba nigdy nie będzie
2
Arda dobrze przepracował pre-sezon i od początku gra w meczach o stawkę. Jak wróci Neymar, to nie będzie musiał od razu grać w każdym meczu po 90 minut, a Arda z taką formą powinien zrobić dużą konkurencję dla Ney'a, który powinien w każdym meczu czuć jego oddech. I dobrze. Neymar jest młody, mam wielki potencjał, ale powinien nabrać pokory, której potrzebuje każda legenda. Vamos Arda!
2
Szkoda, że Bravo nie wygrywał tylu trofeów zanim przyszedł do Barcy. Wszyscy porównują bo do Kaina bądź Buffona, a patrząc obiektywnie, to Claudio zagrał dwa sezony na poziomie światowym. Jeśli jest dwóch równych piłkarzy i jeden musi odejść, to chyba logicznym jest, że zostaje ten o 9 lat młodszy.
0
Trenerzy na pewno bardzo dobrzy, ale z transferami mają problem, trochę jak Chińczycy. Z praw telewizyjnych mają bardzo dużo kasy, ale ci najlepsi zawodnicy nie chcą iść do 10. drużyny ligii, skoro mogą grać w europejskich pucharach. Pieniądze niszczą brytyjski futbol, no i to ich "bucostwo", że zawsze są najlepsi, co akurat udanie weryfikuje Liga Mistrzów, Liga Europy tegoroczne EURO.
0
Podobno 40 mln € + 5 mln € zmiennych
3
del Bosque: „moja przyszłość? Muszę porozmawiać z prezesem”
Nawet trener reprezentacji Hiszpanii musi uzgodnić każdą swoją decyzję z prezesem Kaczyńskim :D
0
Dokładnie! Przykład Lewandowskiego na EURO - kryją go bardzo mocno, ale przez to więcej miejsca ma Milik, Błaszczykowski, Grosicki itp., tylko jeszcze trzeba to wykorzystywać... poza tym Polska pokazuje, jak ważna jest drużyna. Mam nadzieję, że wygramy z Portugalią, a Pazdan nie da grać Cristiano! POLSKA!
2
Neymar potencjał ma wielki, ale żeby być legendą futbolu (Messi, Pele, Maradona itp.) trzeba do tego dołożyć ciężką pracę, zaangażowanie i doświadczenie. Casus Ronaldinho (Neymar chyba kieruje się jego drogą...) pokazuje, że same umiejętności bez ciężkiej pracy prowadzą do krótkotrwałego olśnienia, a nie blasku Messiego, Iniesty, Puyola czy Xavi'ego
0
Popieram w 100%! Jasna deklaracja: "zostaję" lub "odchodzę", albo w wypadku odważnych "chcę więcej kasy". Ma wszystko i to w wieku 24 lat. Jeśliby grał w Barcelonie przez 10 lat, to zarobiłby 100 mln euro, tylko z kontraktu klubowego (+ kontrakty REKLAMOWE!!!). Nie wystarczy do wyżywienia rodziny? Chytry dwa razy traci, choć w jego przypadku chyba bardziej to jego ojciec i reszta rodziny.
Neymar to zwykły najemnik jak się okazuje, więc może pasuje do P$G czy €ity, więc droga wolna. Dla mnie w ogóle dyrekcja nie powinna proponować mu w tym momencie nowego kontraktu. Ktoś, kto nie potrafi utrzymać formy przez cały sezon (bez kontuzji) nie powinien tyle zarabiać. Messiemu to on do pięt nie dorasta.
0
Geovanni to z punktu widzenia finansów najgorszy transfer :D 21 milionów w 2001 roku zapłacone, a 2 lata później odchodzi za darmo :D
Porównanie: w tym samym sezonie do Milanu przeszedł Pirlo za 18 mln :)
0
Ja bym tak szybko Ardy nie skreślał. W Atletico grał bardzo dobrze, teraz nie grał pół roku, to jest ogromna przepaść dla zawodnika, szczególnie, że od stycznia nie gra co mecz, więc nie ma rytmu, co także przeszkadza mu w meczach reprezentacji i dodatkowo rodzi frustrację, która nie pomaga w dobrych występach. Pytanie tylko, czy po okresie przygotowawczym i meczach towarzyskich będzie rywalizował o miejsce w wyjściowej jedenastce. Lucho go wystawiał, więc w niego wierzy, a ja wierzę Lucho :)
0
Kompletnie z kosmosu argument. Za 3000 przeżyjesz, ale nie zapewnisz przyszłości swojej rodzinie, a za 10 mln (rocznie! i to z samego kontraktu klubowego!) Przeżyjesz, stać cię na wszystko, zapewnisz przyszłość nawet swoim wnukom (tylko nie można wszystkiego wydać na imprezy i hazard, wiadomo). Różnica?
7
Kapitan, to ktoś, kto ma największy, po trenerze, posłuch i szacunek w szatni. Nie musi najlepiej grać, ale powinien być jednym z bardziej doświadczonych (także życiowo) zawodników. Idealnym kapitanem był Puyol, który potrafił zjeb*ć każdego, nawet największą gwiazdę, jak nie dawała z siebie wszystkiego.
0
Wartość rynkowa Adriano, to 4 mln; Arda (który nie odejdzie) - 30, Song - 10, Vermaelen - 3. Razem 47 (licząc wartość rynkową!) Songa nikt nie weźmie za 10 mln, Adriano odejdzie za darmo, a Verma... ciągle kontuzjowany... może ktoś te 3 mln zapłaci. Czyli jesteśmy + 3 miliony :)
0
Literówka ;)
0
Niestety, ale zachowanie Neymara staje się podobne do zachowania Ronaldinho. Choć ten drugi więcej dawał drużynie na boisku, a Neymar jest młodym zawodnikiem, który jeszcze mało osiągnął, a już widać, że pieniądze i ojciec mu w głowie mieszają. Dodatkowo te imprezy... to nigdy nie kończy się dobrze w przypadku piłkarzy, szczególnie tych z Brazylii... może jednak warto go sprzedać? 190 mln piechotą nie chodzi... niestety Męskim to on chyba nigdy nie będzie