KaroLOCO
Dołączył/a: lipiec 2017
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Podobnież Liverpool interesował się Serim w kontekście zastąpienia Coutinho... Wydaje mi się że zarząd podjął odważną próbę wykorzystania sprawnych ekip scoutingowych innych klubów by wzmocnić zespół stosunkowo tanio. Wrzucają informacje do prasy o zainteresowaniu zawodnikami takimi jak Dembele, Cou, Di Maria itp. patrzą, gdzie wybiera się scouting ich klubu i próbują podebrać zawodnika, który miałby Go zastąpić. Oczywiście żart.
Myślę że się nie mylisz Cou i Dembele są raczej nie do wyjęcia a przynajmniej nie za racjonalną kwotę, ale Barto i jego ekipa mogą chcieć ratować stołki klubową kasą (tak wyratowali się z afery Neymargate)
0
Też mam taką nadzieję, czas na zmiany. W ostatnich latach zmiana trenera przynosiła nam dobre wyniki (może poza Tata Martino). Więc zmiana zarządu może odmieni wizerunek klubu i zachęci młodych by wybierać Barcelonę jako klub do rozwoju/walki o pierwszy skład i tytuły.
0
Rossel wyjdzie z paki i powie że dzięki jego transferom, można było sprzedać Neymara za 222 mln i wygra wybory :D
0
Dlaczego nic nie zrobiła? Zrezygnowała z Inigo Martineza by móc postawić na Vermalena. Trzymają Ardę jak najdłużej w klubie by sprzedać Go gdy trochę brzucha zrzuci. Pozbywają się Sampera bo przypadkiem mógłby okazać się solidnym grajkiem/zmiennikiem Busquetsa. Dauglas zbiera dni na obywatelstwo jak można być tak niegościnnym i Go sprzedać... Munir chce odejść do klubu który chce zapłacić grosze a Barcelona nie chce się targować mogliby jakieś zmienne wrzucić. Zarząd robi bardzo dużo ale bardzo mało dobrego... O pozbyli się Matheiu!
Można napisać cały felieton jak wygląda nasz skład/transfery i potencjał zawodników których zaniedbaliśmy albo zablokowaliśmy rozwój dziwnymi transferami.
2
Myślę że jak przejdziemy na 4-2-3-1 wyszło by Nam na zdrowie bo właściwie i tak gramy dwoma bardziej defensywnie ustawionymi pomocnikami i Messi mógłby grać ofensywnego środkowego za plecami Suareza. Barcelona B grała ostatni mecz podobnym ustawieniem i fajnie to wyglądało :P
0
Alenia bardzo fajny talent, widać że czuje piłkę, umiejętnie ja osłania i tak jak dzisiaj w meczu całkiem ładnie to wygląda (może słabo w obronie, ale nie można mieć wszystkiego). Myślę że w tym roku zasłuży na mecze w Pucharze Króla. Mam nadzieję że wejdzie kiedyś na stałe do pierwszego składu jako wartościowy zawodnik (Samper też)
Ps. Taktyka 4-2-3-1 (3 ofensywnych i dwóch defensywnych pomocników) to bardzo fajne ustawienie i gra Messiego nie byłaby obarczona stratą prawego skrzydłowego/schodzącego napastnika.
0
ter Stegen
Semedo Mascherano Umtiti Jordi Alba
Busquets
Sergi Roberto André Gomes
Messi Denis Suárez
Paco Alcácer
Valverde może taki skład wystawić (moim zdaniem). Cillessen raczej nie dostanie szansy w meczu ligowym (zaimponował mi w presezonie i wolałbym by On był numerem 1.). Pique nie powinnien zagrać od pierwszej minuty (kiepska forma i po lekkim urazie bez sensu ryzykować). Wystawienie S. Roberto i Rakitica razem się nie sprawdzi i jako że Denisa raczej w pomocy nie zobaczymy to mamy Gomesa. Denis i Gerard to niepewna na którą się zdecyduje (alternatywa z Turanem mnie przeraża). Poczekamy zobaczymy
0
Teoretycznie po powołaniu można uznać że Valverdę zdecydowanie nie widzi Munira, nie ma Suareza, wolał zabrać Turana, jedyną alternatywą dla Alcacera na środku ataku zostaje Messi, albo ciekawe rozwiązanie A. Vidal (tyle że mało z kontry gramy).
Mało czasu zostało a kadre wypada trochę przewietrzyć: Turan, Vermalen (gdyby podjął męską decyzję że notoryczne kontuzje nie pozwolą mu dać z Siebie wszytko i zakończył karierę, albo wybrał mniej wymagające fizycznie rozgrywki jak niższa liga czy coś), Munir (jakiś transfer z pierwokupem może), Douglasa chyba nie trzeba wspominać. I biedny Samper w takim tłoku pewnie nie pogra, chociaż jakby dostał kilka szans mógłby pokazać na co Go stać (najchętniej wypożyczenie). Marlon będzie walczył o Swoje w Pucharze Króla w styczniu zobaczymy czy będzie miał pozycję by posłać Minę na wypożyczenie do innego klubu w Hiszpanii.
Nadal ciekawie, smuci mnie tylko że interesujemy się Dembele jednego najemnika się pozbyliśmy i chcemy drugiego? (humory i kaprysy i kto wie co jeszcze). Potrzebujemy zawodników z sercem do gry i grą zawsze na 100 %, a tego nie ma jeżeli dobrowolnie rezygnujesz z treningów z zespołem.
0
To że Busquets jest bardzo dobry technicznie i posyłał naprawdę świetne piłki to nie można zaprzeczyć, ale mi się wydaje że cały problem z Busquetsem jest taki że On gra zdecydowanie lepiej jak mamy kontrolę nad piłką/polem gry. Przez wszystkie sezony kiedy wykazywał najlepszą formę, szybko odbieraliśmy piłki i/lub dzięki dobremu pressingowi i ustawieniu wyłuskiwaliśmy zagrania do przodu przeciwnika. Od kiedy to siadło mamy problemy. Powiem szczerze Casemiro to jest jednak taki przecinak ale czasami by się przydał, bo jego zadaniem jest głównie odbiór piłki (transfer Paulinho do Barcy :P) . Natomiast u Nas za czasów Guardiolii i początków Luisa Enrique głównym zadaniem Busquetsa była dystrybucja piłki i wychodzenie z pressingu przeciwnika. Jako że nasza pomoc jest jakaś zablokowana mentalnie (Może poza S. Roberto, Rafiny, Iniesty i czasami Rakiticia) brak jakiegokolwiek ruchu by umożliwić partnerowi odegrania i wyjście z pressingu/ mijanie rywali zagraniami po trójkącie. To jest najprostsze ogniwo piłki nożnej a Nasi zawodnicy stoją w miejscu i czekają aż piłka do Nich trafi (dlatego olbrzymia ilość zagrań do tyłu-> mniej zawodników drużyny przeciwnej). Czasami się czuję jakby zawodnicy nie potrafili wyjść poza trenowaną gra w dziada po kółku (stoisz w kółku i odgrywasz piłkę).
0
Myślę że nie podoba się im polityka naszego zarządu względem transferów. Czyli kontaktują się z zawodnikiem (agentem zawodnika), pytają się o chęci gry dla klubu i zapewne przybliżona propozycja kontraktu i dopiero wtedy rozmowa z klubem. Powinno się robić mniej więcej odwrotnie.
PS. jak dla mnie takie zachowanie Dembele (nie przychodzenie na treningi by naciskać na klub) powinno Go skreślić z listy "do kupienia dla Barcelony"
0
Patrząc na statystyki Busquetsa to idzie się załamać... Defensywny pomocnik nie odbierający piłek, notujący ustawicznie straty... "Jak jest w formie to jest najlepszy na Swojej pozycji" problem w tym że powtarzamy to od kilku lat... Powiem szczerze że zdziwiłem się jak odwołano transfer Inigo Martineza, myślałem że Valverde chce przesunąć Mascherano bliżej środka by "zacieklej odbierać piłki kierowane do napastników i ofensywnych pomocników. Zobaczymy jak z tej roli wywiąże się Paulinho :D
0
zgadzam się oczyścić klub z zawodników zbędnych i przypomnieć zawodnikom że trzeba wychodzić na pozycje i być ciągle pod grą. Od tej gry w dziada tylko stoją i czekają aż piłka do Nich trafi. Wielu zawodników straciło na jakości i Valverde ma ciężki orzech do zgryzienia...
1
Guardiola zbudował zespół oparty na prostej zasadzie-> musimy mieć piłkę w posiadaniu-> stały uciążliwy dla przeciwnika pressing, piłka wędruje szybko ale nie tracić posiadania i najważniejsze stale posiadać gracza do którego możesz podać. Wiele z tych przymiotów widzimy dzisiaj w grze Realu. Zidane dodatkowo fenomenalnie wykorzystał możliwości swoich zawodników ofensywnych do gry z kontry. Jestem pod wrażeniem tego projektu i kunsztu trenerskiego Zidane. Jeżeli uda mu się utrzymać taki poziom i stale utrzymywać świeżość kadry... może stworzyć niesamowite dzieło...
0
Przynajmniej Nasi zawodnicy blisko stoją może zobaczą jak gra się z kontry, w ataku pozycyjnym i że trzeba się poruszać po boisku z piłką i bez piłki. Głównie w tym meczu mnie razi brak umiejętności poruszania się po boisku naszych zawodników. Gubią krycie, a co gorsza nie wychodzą do gry nic a nic... ten sam problem od lat. Może coś Valverde ich ogarnie do końca sezonu.
0
Ma wprowadzić siłę i prawdopodobnie odciążyć Busquetsa od zadań defensywnych. Ma jakąś rolę do odegrania w klubie. 40mln rażą w oczy ale jakiś cel w tym transferze jest. To może być zmiennik na końcówki meczów lub na bardziej wymagającego fizyczne przeciwnika.
Trzeba było sprowadzić kilka lat temu A. Vidala z Juve i myślę że bylibyście bardziej zadowoleni. :)
0
Podobne zadanie jak Keita za Guardioli. Mam nadzieję że powoli zaczniemy oglądać bardziej zdecydowaną w odbiorze Barcelonę. Ja zawsze staram się widzieć pozytywy i mimo porażki w pierwszym meczu o SP to nadal możemy się bardzo dobrze pokazać w tym sezonie. Jest co poprawiać, ale na lewej stronie mamy dwóch młodych zawodników, którzy rokują nadzieję (obaj mieli sytuacje by zaliczyć przynajmniej po asyście w pierwszym meczu). Teraz gdy Iniesta ma uraz trochę brakuje mi Rafinhy, według mnie świetnie mógłby zastępować kapitana. Mamy zawodników z których można naprawdę dużo wycisnąć, tylko potrzebują minut i pewności siebie.
Pozostaje poczekać na mecz i mieć nadzieję że obejrzymy dobre widowisko.
0
Prawda, to że Nasi zawodnicy boją się faulować zawodników drużyny przeciwnej to już standard. Można było zatrzymać te akcje zanim się dobrze rozkręciły (zbieramy kartki za protesty, zagrania ręką i inne duperele od lat... a brzydzimy się fauli taktycznych). To wyglądało jakbyśmy nie odrobili lekcji z poprzednich derbów... Real widocznie odrobił. Mam nadzieję że Valverde trochę rozrusza nasz zespół w pressingu i przejdziemy np na 4-2-3-1; 4-4-2 lub 3-4-1-2 gdy uzupełnimy skład o dodatkowego obrońcy. Można utrzymać tradycję pięknej gry piłką ze zmianą taktyki, co jednak łatwe nie będzie.
0
Zostaliśmy ofiarami własnej taktyki, która bardzo naraziła nas na kontry. Bardzo często podczas gdy atakowaliśmy Real większość zawodników była bardzo blisko pola karnego by umożliwić rozegranie piłki, jednak gdy Real tą piłkę odzyskał, ich zawodnicy będąc jeszcze na swojej połowie mieli przed Sobą 2-3 piłkarzy Barcy. Szybkie podanie i mamy sytuacje 1vs 1 (obrońca kontra Napastnik). Strzał Ronaldo czy Asensio to trenowane i świetnie dopracowane uderzenie (niektórzy mówią strzał życia). Doskonale wiedzieli jak mają uderzyć żeby bramkarz miał utrudnione zadanie.
Myślę że brakuje elastyczniejszej taktyki w naszej druzynie z uporem maniaka gramy 4-3-3 i bardzo z tego powodu cierpimy.
Busquets może być przeniesiony wyżej albo grać z zawodnikiem o świetnej grze w odbiorze (łatanie dziur i szybki zdecydowany odbiór/doskok do zawodnika). Real próbował kiedyś grać bez takiego zawodnika i miał wiele problemów. Siła ich pomocy zaczyna się od Casemiro, nie Isco. Ten pierwszy dba o to by atak przeciwnika zatrzymać jak najprędzej albo Go spowolnić. W meczach bez tego zawodnika Real wygląda zdecydowanie słabiej (z całym szacunkiem dla Isco to zawodnik który jak utrzyma formę będzie walczył o tytuł jednego z najlepszych piłkarzy globu).
0
Mi się wydaje że sędzia, pokazał drugą żółtą tak po złości... za to że zdjął koszulkę po strzelonej bramce (na zasadzie gdybyś się nie popisywał to byś dalej grał). Jak dla mnie dziwna decyzja ale i całe sędziowanie było nieciekawe.
Nie jestem fanem transferu Paulinho do klubu, ale zobaczymy co pokaże może będzie jakąś wartością dodatnią na utrzymanie wyniku lub gdy mamy problemy z odbiorem piłki.
24
Czy manitę to nie jestem pewny, ale Barca Guardioli miała taki okres że jakbyś ich obudził w środku nocy i powiedział że mają grać to większość zespołów by przegrała... Guardiola miał sporo pecha-> maraton Gram derbi /wulkan na islandii, może gdyby nie te pare pechowych okresów Barcelona mogłaby przez 3 lata z rzędu sięgnąć po wszystko i za nikim się nie oglądać... ale to gdybanie
1
Ta kwota to jakiś żart... Zarząd sprowadza kogoś na siłę przed obawą że kibice nie dostaną nikogo "na fali uwielbienia" i zaczną nalegać na zmianę zarządu... smutne, zostaniemy z zawodnikiem który może okazać się mega klapą za pieniądze ,których nie sposób odzyskać... To nie zawodnik pokroju L. Suareza, czy nawet Rakiety kiedy do Nas przychodził. To skrzydłowy dla klubów angielskich, klapki na oczy do linii końcowej i niech się dzieje... długie prowadzenie piłki i najlepiej się czuje jak ma miejsce, w Barcelonie(Hiszpanii) tego nie dostanie... boję się że to może być największa klapa transferowa tego klubu...
0
Dembele pokazał swoim zachowaniem że jest nieprofesjonalny...
1. Jest zawodnikiem BVB, ma ważny kontrakt, więc jego obowiązkiem jest stawienie się na treningu. Jeżeli nie może się stawić na treningu to informuje pracodawcę o przyczynie nieobecności...
2. Tylu ludzi narzekało na Neymara jakie to dziecko, gra o kasę i humorki... Dembele zrobił podobnie i przyklaskujecie. Niech gra dla szejków czy kogo tam chce, ten zawodnik to tylko zbędny wydatek i kłopot.
3. To że klauzule są obowiązkowe w Hiszpanii nie oznacza że zawodnik o takową nie może poprosić podczas podpisywania kontraktu. Kontrakt ważny brak klauzuli ->tak więc jest zobowiązany wywiązać się z zobowiązań wobec klubu.
2
Widać że kariera nabiera tępa... nie czeka do pierwszego meczu ligowego tylko już w okresie przygotowawczym idzie wracać do zdrowia... Szkoda chłopa, ale nie bez powodu sztab fizjoterapeutów i lekarz klubowy odradzali sprowadzenie Belga...
0
150 mln? Chyba ktoś ma problemy z głową... nie wiem czy jest wart 75 mln... Taka kwota za zawodnika, który wcale nie musi się sprawdzić... My sprzedaliśmy Neymara za 222 -> podstawowy zawodnik zespołu walczącego w LM, kandydat na Złotą piłkę, jeden z najlepszych zawodników Primera Division, z doświadczeniem międzynarodowym i klubowym na wielu frontach. Śmiech na sali, dobry dowcip, nie kupować i poczekać na ciekawsze opcje transferowe w zimowym okienku (możliwe że o Dembele już europa zapomni)
1
Problem z Ardą był taki że jak grał dobrze to stracił momentalnie miejsce po powrocie Neymara, Brazylijczyk był nie do ruszenia i Arda nie grał albo był wpychany do pomocy, gdzie kompletnie zawodził, a w okresie przygotowawczym jakby zupełnie nie rozumiał koncepcji gry i myślami był na wczasach...
1
Święta racja. Czy to z Realem czy z III ligowcem, Alba może by raz ruszył do przodu by zgrać piłkę z linii końcowej. Podania jakie w pole karne serwował Deulofeu (przy bramce Messiego np.). To są zagrania niekoniecznie uzależnione od klasy przeciwnika, ale od zrozumienia i przeglądu pola zawodnika z i bez piłki.
Deulofeu zagrał naprawdę inteligentnie i Jego gra dawała efekty a nie tylko efektowność... I to mi się bardzo podoba.
92
I wszystko jasne: Neymar po sprowadzeniu deulofeu przeraził się siedzenia na ławce... cała afera nie miała nic wspólnego z kasą xD
1
Ostatnio na wielkich transferach "dobrze" wychodzimy więc może lepiej jak nie kupimy zawodnika za 100 mln. Neymar z ojcem zostawili tyle smrodu że nie wiem czy da się to wywietrzyć. (ale kasa się przyda), Andre nadal nie przekonał wszystkich i czekamy na to co pokaże w tym sezonie z nowym trenerem, Ibra uciekł po sezonie... Luis Suarez przynajmniej okazał się świetnym transferem (może to kwestia jego podejścia do gry, walki o każdą piłkę do końca meczu na 100%).
Szukajmy wzmocnień za logiczną kwotę i broń Boże patrzeć na wynalazki jak Paulinho.
3
David był super, szkoda że nie dali mu szansy pograć na środku ataku z Messim za jego plecami. Remontada z Milanem to był majstersztyk. Szkoda że nie trafił do Nas wcześniej bo to był zawodnik skrojony na Barcę.
0
Jeżeli klauzula rozegrania sparingu z Santosem była w umowie transferowej, to nie jestem pewny. Może tam być też zapis że w okresie 5 lat rozegramy dwa sparingi, a w przypadku nierozegrania meczu umieszczamy kwotę X$.