Kazragore
Dołączył/a: grudzień 2020
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Gwyn No racja. Ale na to wpływa wiele czynników. Przykladowo postęp medycyny. Szerszy (może nie w Polsce haha) dostęp do lekarzy i zakładam się o orzechy na dolary że to odegrało większą rolę niż sanepid.
0
Masakra co przerwa na kadrę ktoś wylatuje... No nic oby nie na długo.
0
@misterio Mi nie chodzi tylko o lockdown. Tylko ogólnie o działanie rządu a także totalnej opozycji i mediów w czasie pandemii (która notabene cudownie z dnia na dzień zniknęła). Gdyby nie nakręcanie atmosfery strachu dzień w dzień dużo ludzi by nie straciło życia dosłownie. Już nie mówię o tym co zrobili z gospodarką bo to też był absurd. Nie mogłem iść do restauracji ale do np kasyna mogłem. Ludzie oni nawet w pewnym momencie zakazali iść do lasu....
0
@misterio Ale to był początek kiedy nie było wiadomo co to jest. Potem się okazało że są badania i to jest w sumie śmiertelne na poziomie grypy. A rząd dalej brnął w ten cyrk (co doprowadziło do 200 tysięcy nadmiarowych zgonów).
0
@Gwyn No nie wiem bo nie zajmuje się handlem na ulicy. Co nie zmienia faktu że to jest absurd. Przecież sanepid powstał wg google w 1954 a jakoś ludzie żyli wcześniej i epidemii nie było więcej niż teraz (co ciekawe średnio raz na 100 lat jest jakaś). Naprawdę jak ktoś sprzedaje pożywienie w wielkich ilościach obcym ludziom to co innego niż dziewczyna sprzedająca wiśnie sąsiadom.
1
@budel17 No właśnie tu jest problem to już poszło za daleko.
@tbas Nie wiem czy da się w ogóle zmniejszyć zadłużenie. Ale nie koniecznie musimy kopać tę dziurę szybciej np nie waloryzowanie 500+ to jest nie głupi pomysł.
Pomijam fakt że jak Mikke w latach 90 proponował konstytucyjny zakaz ustalania deficytu w budżecie to się wszyscy śmiali.
Inna sprawa że tu non stop od 30 lat rządzą socjaliści to dlaczego "konfa ma obniżać zadłużenie"? Oni przynajmniej mają propozycje inne niż to co tu jest a co nie działa od 30 lat. Czy oni mogą coś zmienić? Nie wiem ale tamci nie zmienią nic.
To jest jak byś był chory 30 lat i brał non stop ten sam lek ale jest Ci tylko gorzej. To już chyba lepiej w końcu coś zmienić.
16
@kamyk_23 Przecież głosując na po też jesteś za zadłużaniem bo oni też będą "dawać". Jedyne co się tak naprawdę zmieni to nazwiska ludzi w spółkach skarbu państwa.
0
@Firestone Czym mniej nasi grają na kadrach tym lepiej.
0
@Gwyn Czyli rozumiem że według Ciebie jak chcę sprzedać 5 litrów wiśni po znajomych to powiniem iść z tym najpierw do sanepidu a potem każdemu wystawić paragon? I nie widzisz że to jest absurdalne?
0
@draxidox Teraz to już piłkarz parodysta. Wstyd że dostał powołanie....
0
Jest lista najlepszych zawodników w nowej fifie.
https://www.ea.com/games/ea-sports-fc/ratings
0
@Gwyn Sanepid powinien się zajmować żeby nie było zagrożenia epidemiologicznego. Bo od tego jest. A dziewczyna sprzedająca swoje wiśnie to nie jest zagrożenie epidemią.
0
@Gwyn Dla mnie sanepid powinien się zajmować tym żeby nie było syfu w restauracjach czy hotelach gdzie są klienci różni i tam muszą być jakieś normy a nie czepiać się dziewczyny co sprzedaje sąsiadom lody czy inne czereśnie (i to własnej roboty).
0
Pogba.
https://www.flashscore.pl/wiadomosci/pi-ka-nozna-serie-a-pogba-uzyska-pozytywny-wynik-testu-antydopingowego-po-meczu-juventusu/YyvHJVCa/
No ciekawe czy się potwierdzi.
0
@Barca1992 "Le pacte des loups" w reżyserii Agnieszki Holland.
0
@koksik2700 Ostatnio właśnie oglądałem tego Batmana. W sumie nie zły film ale chyba najsłabszy z trylogii.
0
@Gwyn Ale jakie to ma znaczenie? My rozmawiamy o tym czy powinna być możliwość sprzedawania i kupowania od byle kogo na ulicy". Ja myślę że tak bo ludzie za siebie powinni móc decydować. Możesz sprzedać wszystko jak tylko masz kupca moim zdaniem jak ktoś jest dorosły to powinien być panem swojego losu o ile nie szkodzi drugiej osobie.
0
@Gwyn Jakoś dawniej ludzie na kleparzach sprzedawali różne rzeczy i nie było problemu. Do dziś pamiętam jak w Krakowie z rodzicami my kupowali np kapuste czy wspomniane pierogi i nikt się nie obawiał wirusów a teraz dziewczynka sprzedająca wiśnie ze swojego sadu to jest coś co trzeba zwalczać. Ludzie gdzie my idziemy?? Jak to jest "normalnie funkcjonowanie państwa" to szkoda słów.
1
@Gwyn Dorzucaj to ktoś kupi raz i więcej nie sprzedaż (ewentualnie Cię zamkną jeśli kogoś otrujesz). Przecież taka babka tymi pierogami nie ma "zasięgu rażenia" 1000 kilometrów. Ona sobie sprzedaje lokalnie sąsiadom. I jak się rozniesie że bieda z nędza a do tego się ktoś zatruł to nie sprzeda więcej nic. No bądźmy poważni. Dziewczyna sprzedaje lody (żeby nie powiedzieć robi) i wielki problem... Ja tu problemu nie widzę.
1
@Sulimo Mi się wydaje że zwłaszcza dziennikarzom sportowym się wydaje że my jesteśmy nie wiadomo jak mocni. A my jesteśmy mocno przeciętni żeby nie powiedzieć słabi.
Ktoś kiedyś powiedział że żeby mieć dobrą reprezentację musisz mieć dobrą ligę i to jest prawda.
My się cieszymy jak wymęczymy awans do ligi konferencji.
Jak jest transfer za +1 milion euro z ligi to jest święto.
U nas mogą być ludzie z top lig jak Zieliński czy Lewandowski ale ich jest kilku. Ale nie ma "świeżej krwi" bo liga jest biedna. I trzeba "ratować eliminacje" Krychowiakiem i Grosickim. Podniecają się że są obrońcy w klubach PL czy nie wiadomo gdzie. Ale powiedzmy sobie szczerze ilu z tej kadry odgrywa KLUCZOWĄ rolę w swoim klubie? A ilu jest maskowanych bo w klubie mają lepszych od siebie? Nawet Lewy ostatnio gra w Barcelonie bardziej za nazwisko więc o czym my mówimy.
1
@Gwyn Tu raczej chodzi o to że prawo jest absurdalne. Jak chcę sobie kupić pierogi od staruszki co je w parku sprzedaje to powinienem móc i ona powinna móc je sprzedać i się nie zastanawiać nad tym żeby mi paragon dała za pierogi co sama w domu zrobiła w ilości 30. A tu nie bo paragony albo sanepid.... To nie jest "sklep zawodowy" tylko sobie babka siedzi i sprzedaje. Niech sprzedaje komu to k.... przeszkadza?
0
@tomek8756 Coś tu jest nie tak z ta tabelą. Jakoś dziwnie wygląda. Czyżby czcionka chu....?
0
@kamyk_23 Dla mnie to jest jedno i to samo obłuda jednych i drugich. Mówią jedno robią drugie a międzyczasie drą japy że druga strona zła (chociaż robi to samo).
0
@kamyk_23 Wyczuwam hipokryzję hahaha. Przypominam że to platforma "obywatelska" była za tym całym planem relokacji "uchodźców" bodaj w 2016. I to platformersy gonili "za potrzebą" do "uchodźców" na Białoruś. Więc ich wyborcy powinni w w tej kwestii siedzieć cicho. Zresztą to samo się tyczy wyborców Kaczafiego - czyli jednak pispo jedno zło.
1
@hayek Wybory idą i wolą nie ryzykować hehe.
1
@FutbolFan No mogło być lepiej.
https://ibb.co/47T8SFq
0
@Gwyn Fajny. Chociaż wydaje się strasznie chudy. Ciekawe jaki ma wiek bo chyba już starszy.
0
@Zoker Chyba dla bukmachera hehe.
4
@marcin62 Prawo same się absurdalne nie zrobiło. Nie ma się co dziwić skoro takie są tu władze. 30 lat to samo tylko z innym znaczkiem. Niby każdy wspiera przedsiębiorcze osoby a tak naprawdę to kop w d... na każdym kroku. Ale z tego co widzę tu jest wielu zwolenników tego samego. Nie będę przekonywał ich do niczego. Mogę tylko powiedzieć "powodzenia" jak tak ma ten kraj wyglądać. Wszyscy zwolennicy tego co już było. Przeczytajcie to wyżej i zadajcie sobie pytanie " czy tak ma w Polsce być"?
0
@MarcepanowyKsiaze Bardzo dobry film. I moim zdaniem to nie jest film o boksie. Wiadomo że jest tam boks i Rocky jest bokserem ale film jest przede wszystkim o tym żeby wierzyć w siebie. Żeby dążyć do celu i się nie poddawać nie ważne co się dzieje. I wykorzystać szansę. Bo kim on był na samym początku? Praktycznie zbirem bez perspektyw na lepsze życie. Coś tam robił ale non stop stał w miejscu.
A scena z Rocky I jak z tą babką są w łóżku i Rocky mówi coś że " nie chodzi o to żeby wygrać. Tylko żeby sprostać i nie paść bo wtedy pierwszy raz w życiu nie będzie się czuł jak zero" to jest majstersztyk. Najlepsza w całej serii. Chociaż tam jest dużo fajnych monologów / dialogów jak się słucha co mówią a nie tylko patrzy jak się nawalają haha.