Kengo
Dołączył/a: listopad 2019
ZasiedmioGóroGród
32 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@gaucho104 MBAPPE! XD
0
@mat32 Dobrze o tym wiem, że trzeba odprowadzać podatek od uzyskanego przychodu z obrotu walutami, luzik ;)
0
@mat32 Dlatego większości oszczędności nie powinno się trzymać w zł. Ja preferuję w takich sytuacjach dokupowanie partiami - podzielić sobie cały wolumen, jaki chce się posiadać na zakup przez kilka-kilkanaście dni. Minimalizuje ryzyko.
1
@mat32 Żartujesz ? Większość Euro już sprzedałem z niezłym profitem. Teraz wyczekuję kolejnego momentu na zakup, który raczej nie nadejdzie w ciągu najbliższych dni - tym bardziej, że złoty obecnie jest niedowartościowany (co z drugiej strony nie może dziwić).
4
Przeglądając na szybko turecką prasę, media klubowe, a także biorąc pod uwagę zachowanie ultrasów pod hotelem, gdzie przebywa cała ekipa Barcy mam nadzieję, że w tym ich "diabelskim kotle" dostaną szybką bramkę na orzeźwienie, a następnie kolejne dwie na ostudzenie :D
Vamos Barca!!!
6
Co ja widzę ... reklama: im więcej obligacji posiadasz tym większe szanse na wygranie 100 000 zł!!!
Macie kolejny dowód, czego w obecnej sytuacji NIE robić - nie ma za co ;)
22
0 błędów prowadzących do utraty gola, bardzo rzadko przedryblowywany, wygrywający dużo pojedynków na dobrym procencie, świetnie wyprowadzający piłkę i posyłający wiele celnych, długich piłek.
Presi, nie widzę kadry na następny sezon bez Ciebie. Pod wodzą Xaviego prezentujesz znakomity poziom.
1
Byłem fanem kinowego Marvela od pierwszego Iron Mana z 2008 r. (który oczywiście był moją ulubioną postacią) i początku tego uniwersum. Skończyłem z MCU na Endgame.
Dziś obejrzałem najnowszego Spidermana (głównie za namową młodszych braci, którzy teraz "żyją" nowymi etapami MCU) i szczerze mówiąc ... nie żałuję, że przestałem śledzić losy tego uniwersum. Może z tego wyrosłem, ale co bardziej prawdopodobne Marvel drastycznie obniżył poziom. Ten film miał wręcz nieograniczony potencjał z tyloma aktorami z poprzednich filmów o pająku, do których większość ma sentyment, a mimo to był w stanie mnie rozczarować (fabuła, rozpisanie postaci, dialogi - wszystko poniżej pewnego poziomu, do którego nas przyzwyczajono).
PS. Czy tylko ja miałem wrażenie, że zakończenie tej produkcji może wskazywać na koniec współpracy Disneya z Marvelem ? Koniec pajączka w MCU (przynajmniej tymczasowy)?
18
Club Brugge zatrudniło Shreuder'a w roli trenera pierwszej drużyny wraz z początkiem tego roku. Club Brugge notowało wyniki zdecydowanie poniżej potencjału w tym sezonie w lidze belgijskiej.
Wydaje się, że pod wodzą Holendra wracają na właściwe tory. Ostatnie 5 meczy to 5 zwycięstw przy bilansie bramkowym 17:3. Powodzenia Alfred!
0
Ależ seria Genoi w Serie A: 7 remisów z rzędu, podczas których padły tylko 4 bramki.
Rzadko się coś takiego zdarza :D
5
Garść statystycznych ciekawostek nt. Barcy w LaLiga przed El Clasico:
* 4 wygrane z rzędu
* 1 bramka stracona w ostatnich 3 meczach
* 6W-1R-0P w ostatnich 7 kolejkach przy bilansie bramkowym 21:6
(3.00 : 0.86 na mecz)
7
Z jednej strony Marc zachował trzy czyste konta w ostatnich czterech meczach. Z drugiej - w tych trzech meczach rywale łącznie wykreowali szanse warte tylko 0.67 xG.
To bardzo dobrze świadczy raczej o linii naszej defensywy z pola, która nie dopuszcza rywali do dobrych okazji aniżeli o skutecznych paradach Marca.
Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie szansę dostanie jakiś młodszy, dobrze rokujący bramkarz - chociaż na kilka ligowych spotkań z rzędu. MaTS'owi potrzebna jest konkurencja.
3
Barcelona strzeliła przynajmniej 2 gole w 7 z ostatnich 9 meczy, a przynajmniej 4 w 5 z ostatnich 9 meczy. W dodatku w ostatnich czterech meczach straciła tylko jednego gola.
Oczywiście tak pół żartem pół serio - Halland WHO? :D
Oby tak dalej, vamos!!!
5
Nasze Panie całkowicie zjadły i wypluły La Ligę. Mają szansę dziś na 6 kolejek przed końcem zgarnąć mistrza.
23 kolejki: 23 wygrane, 131:6 w bramkach (5.70 : 0.26 na mecz).
0
To wejście w pole karne, ten instynkt strzelca - rasowego lisa pola karnego ... OH WAIT! Nie ta bramka xD
https://streamable.com/5vevi5
11
Sytuacja z meczu Medyk Konin - Śląsk Wrocław. Bramkarka Śląska złapała piłkę po strzale rywalki i po chwile położyła ją na ziemi, żeby wykopać. Koleżanka z drużyny trochę się pogubiła i myślała, że wykonywana będzie "piątka" i dotknęła piłkę ręką ... :D
Odgwizdany został rzut karny dla rywalek! [Footroll]
https://streamable.com/d6h966
64
I bardzo dobrze. To może być epokowy talent. Chłopak ma 18 lat i już 30G + 24A (0.69 udziału w bramce na 90min.) w pucharze, Bundeslidze, Lidze Europy. Warto nadmienić w ramach ciekawostki, że prywatnie kibicuje Barcelonie.
5
Marek Sawicki z PSL zaapelował o nałożenie kolejnych sankcji i embargo na rosyjskie surowce. – Jeśli przyjdzie płacić 20 zł za litr paliwa, to będę płacić.
Niby nie powinno, a bawi ...
9
Krzysiek Piątek podjął mądrą decyzję przechodząc do Fiorentiny.
582 min. rozegrane w Serie A i pucharze: 6 goli, strzela średnio 0.93 gola na mecz.
Hertha tymczasem (która miała być BIG CITY CLUB) przedostatnia w tabeli z bilansem 0-2-8 w ostatnich 10 spotkaniach.
0
@szczehu Muszą mieć jakiś "pomysł na siebie", bo źródełko ropy kiedyś wyschnie.
4
Dubaj - nowe 'safe heaven' dla rosyjskich oligarchów.
A dlaczego Dubaj? Centrum finansowe i biznesowe Zatoki Perskiej od kilku lat przyciąga giełdy kryptowalut i ich bajecznie bogatych klientów. ZEA odmówiły potępienia Rosji za agresję na Ukrainie i przyłączenia się do zachodnich sankcji, co dla Rosjan stanowiło czytelny dowód, że ich pieniądze są tam bezpieczne. Ponadto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązują stosunkowo łagodne przepisy dotyczące prania brudnych pieniędzy.
Wkrótce rosyjscy oligarchowie będą się przypadkiem mijali w restauracjach w Dubaju – tak wielu wybrało ten kierunek jako miejsce dla siebie i swoich majątków. Tylko w ostatnim czasie do Dubaju dopłynął jacht należący do Andrieja Skocha, magnata branży stalowej oraz deputowanego do rosyjskiej Dumy, zaś na płycie dubajskiego lotniska wylądował prywatny odrzutowiec Arkadego Rotenberga, bliskiego znajomego Putina jeszcze z czasów dzieciństwa. Na tym jednak nie koniec, bo jak podaje za „The Times” Business Insider Polska, w drodze do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich już są jachty i samoloty należące do znajdujących się na „czarnej liście” oligarchów.
Kolejny dowód, że niezależnie od czasów i typu konfliktu - najbardziej na tym traci przeciętny człowiek, który nie wiele miał z tym wspólnego.
3
W styczniu Fed przesłał do Kongresu USA pytanie, czy USA powinny dążyć do emisji cyfrowego dolara. Dekret podpisany przez prezydenta ma zachęcać do kontynuowania prac nad cyfrową wersją dolara amerykańskiego w wersji CBDC (Central Bank Digital Currency).
Jak dotąd najbardziej zaawansowanym projektem CBDC na świecie jest cyfrowy juan, którego pilotaż ruszył w zeszłym roku. Szczególną uwagę opinii publicznej na całym świecie przykuł fakt, że w chińskim projekcie pojawił się pomysł programowania cyfrowego juana w taki sposób, by wyznaczyć mu “termin ważności”, po minięciu którego cyfrowy pieniądz przestanie istnieć.
"Władza absolutna" [...]
28
https://mobile.twitter.com/_BarcaInfo/status/1502260955903844362
Wprowadzili by to dekadę wcześniej i Leo by miał kilka baloników więcej.
0
@KrystianR Z całym szacunkiem, ale zobacz jeszcze raz te trzy ostatnie okazje Frenkiego - to trochę inny wymiar nieskuteczności xD
2
Wczoraj w drużynie gościu najbardziej aktywny w ofensywie był 23-letni Akturkoglu, którym podobno interesuje się Atleti. To on odpowiadał za tą akcję z pierwszej połowy, gdy wymanewrował Desta i prawie wpakował piłkę do bramki.
Z perspektywy kibica Barcy uważałem, że prezentował się na prawdę dobrze względem oczekiwań. Dziś zaglądam w cyferki: 12 celnych podań, 1 udany drybling (33%), 2 wygrane pojedynki (13%), 16 strat, 8 razy przedryblowany i jeden spalony.
Tak wyglądał najjaśniejszy punkt ofensywy gości. To wiele o nich mówi ... i o nas niestety też. Cóż, takie mecze zawsze będą się zdarzać.
0
@BART97 Ochłoń!
2
Frenkie ma jakiś gorszy okres pod względem skuteczności - w ostatnich dwóch meczach zepsuł trzy 'setki', które prawdopodobnie całkowicie zmieniłyby przebieg i intensywność tych meczy.
1
@GeneralXavi Lekko drgnęły kąciki ust :D Ja już od kilku miesięcy wspominałem, że przy naszej obecnej sytuacji warto trzymać większość (jeśli nie wszystkie) oszczędności np. w złocie, euro, dolarze. Sam dokupowałem euro czy dolara kiedy były po 4,60 / 4,00 zł.
2
@BART97 @takisobiektos Takie są realia Premier League, że za 3/4 transfery perspektywicznych bądź ogranych zawodników tyle trzeba zapłacić. Tym bardziej, że każdy wie że siedzą na 'żyle złota'.
0
Ogromny progres zaliczyło Newcastle i to bez wydawałoby się "topowych" transferów. Widać, że jest tam pewien plan - budować ten klub powoli, inteligentnie.
Ostatnie 7 meczy to 6W-1R-0P (bilans bramkowy 12:4 - 1.71 : 0.57 na mecz). Howe znakomicie ich poukładał i zbalansował. Niech za dowód - prócz wyników - poświadczy ich wyjazdowy mecz z WHU, gdzie prezentowali się lepiej od gospodarzy.
Jestem bardzo ciekaw, jak dalej potoczy się ten projekt.