2

@Rust_Cohle 75 pkt (1392 ogółem i 497k pozycja w rankingu) - Bowen na kapitanie (11 pkt x2 chodź Jota jeszcze lepiej zapunktował), Salah miał wejście smoka na te 20-kilka minut, brakowało tylko gola czy asysty. Teraz prawdopodobnie zrobię tylko jeden transfer do defensywy, a po kolejce mini-WC (2x free + jeden minusowy).

7

Pewnie to, co napiszę zostanie bardzo negatywnie odebrane, lecz ... mam nadzieję, że finalnie Haland do nas nie trafi. Laporta z dyrekcją oczywiście będą podgrzewać atmosferę i "uczestniczyć w licytacji" by przyn. podbić cenę.

Już wiele osób znających się na rzeczy podawało wady potencjalnego przyjścia Norwega: wiele kontuzji, brak wartości marketingowej, Raiola (który będzie próbował wycisnąć jak najwięcej pieniędzy + ściągnąć tu swoich zawodników przy okazji), liga niemiecka/BvB też nie są dużym wyznacznikiem (Bundesliga jest najbardziej ofensywną ligą w TOP #5), brak przystosowania do stylu Barcy.

Jestem zdania, że przy obecnej sytuacji finansowej Blaugrany warto postawić na to, co mamy pod ręką + tanie/wartościowe względem obecnej sytuacji/potencjału zawodnika transfery. Ryzyko ew. niewypału Norwega u nas byłoby zbyt destrukcyjne i prawdopodobnie opóźniłoby przebudowę Barcy o kilka długich lat.

13

Zgadzam się z komentarzem wyżej + obecnie Barca B jest w bardzo złej sytuacji. Barjuan niebawem może zwolnić miejsce na ławce.

4

Barca Femeni nie przestaje dominować i bić własnych rekordów.

21 kolejek - 21 zwycięstw w lidze z bilansem bramkowym 122:6 (5.81 : 0.29 na mecz). Mogą zapewnić sobie mistrzostwo na 6 kolejek przed końcem ...

Wygrały superpuchar Hiszpanii (7:0 w finale z Atleti).

W LM wyszły z grupy z pierwszego miejsca z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym 24:1 (4.00 : 0.17 na mecz).

Niebawem El Clasico w LM. Vamos!

0

@Kurkmen Wiadomo, że taki podatek długo się nie utrzyma. Korzystają z okazji, że krypto jeszcze nie ma choćby 1/4 adopcji internetu. Obecnie petycja jest już podpisana przez wiele osób, których będzie jeszcze więcej. Niebawem trafi na ich biurko.

2

@Kurkmen 95%+ podatków to zdzierstwo, ale tutaj już polecieli po bandzie, tym bardziej że jest tam ~18% populacji na Ziemi :D

1

Indie: zdelegalizować krypto czy opodatkować ? OPODATKOWAĆ.

Podatek: 30% !!!

https://c.tenor.com/-7BVzea4cuYAAAAC/willem-dafoe.gif

0

Jak to mówił pewien miły, zielony ogr ze znanej bajki: No to se jeszcze poczeka, co to za szajs :D

0

0

@Rust_Cohle XD Jak tam Dennis ? :D

6

Zgadzam się z @JarekS odnośnie Tellesa, który niestety marnuje swój wiekowy 'peak' w MUN. Jego ostatni - pełny sezon w Porto (przed przejściem do EPL) to już był jakiś kosmos jak na bocznego obrońcę:

* 4102 min.
* 13G + 12A (0.55 udziału w golu na 90min.)
* w lidze na 90min. - 1.9 kluczowego podania, 4.3 wygranego pojedynku, 5.5 długich piłek/crossów, 0.44 xGA (11G z xG 8.05, 8 asyst z xA 5.18);

Bardzo chciałbym go u nas zobaczyć, lecz to jest zawodnik na podstawowy skład. Ciężko powiedzieć, czy odpowiadała by mu rywalizacja z Albą, bo MUN nie powinien robić problemów przy jego ew. transferze.

0

@lukgruszer Że też muszę tłumaczyć takie rzeczy. Max. ~2% to brudne interesy w krypto. Ile takich przypadków łamania prawa jest w prawdziwej walucie ? Nie sposób zliczyć (znacząco więcej).

0

@Inmate Znasz historię złota ? Kryptowaluty to bardzo 'świeża' technologia, więc wiadomym jest, że potrzeba jej czasu. Internet też miał swoją bańkę i masę projektów, które nie wypaliły.

PS. Chyba masz przestarzałe dane odnośnie koparek w Chinach.

3

Rozumiem, że krypto jest obecnie ryzykowne dla marki, ale kryptowaluty sprzeczne z wartościami klubu ? Czyli wolność, brak organu nadzorującego każdy Twój ruch, technologia, postęp nie idą w tej samej parze, co wartości klubu ?

0

@JimMorrisonFCB 2 transfery po przerwie ? Odważnie. Ja przeważnie nie robię transferów po dłuższej przerwie w sezonie, chyba że kilku wypadnie z gry.

3

Araujo musi jeszcze poprawić pewne błędy w defensywie (co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę jego pozycję, wiek oraz styl w jakim gra Barcelona), ale już jest niesamowitym dzikiem.

Ciekawostka: w ofensywie na ten moment ma średnią xGA oraz goli/asyst na 90 min. lepszą od Ramosa (po wykluczeniu karnych). W tym sezonie ma xGA w LaLidze równe 0.21, gdzie nawiasem mówiąc średnia dla ŚO to ~0.07. Z xG równego 1.43 strzelił 3 gole.

Oby tak dalej. Podobno mamy go "klepnąć" wcześniej niż Gaviego.

2

Meta zdaje sobie sprawę z zagrożeń, które niesie ze sobą metaverse. Dlatego właściciel Facebooka i Instagrama postanowił stworzyć specjalne narzędzie, które ma chronić użytkowników przed nadużyciami, jak molestowanie seksualne. Tym rozwiązaniem jest "osobista granica".

Będzie to domyślne ustawienie, które zapewni użytkownikom metaverse wydzieloną przestrzeń. Ma to być obszar o średnicy 4 stóp (1,22 m) mający oddzielać dwie osoby od siebie. Informacje o nowej funkcji ochronnej zostały przekazane po serii nadużyć, na które skarżyli się m.in. użytkownicy Horizon Worlds.

Nina Jane Patelm, która doświadczyła takiej sytuacji, opisała to w następujący sposób: W ciągu 60 sekund od dołączenia – byłam molestowana werbalnie i seksualnie – 3-4 męskie awatary wirtualnie zgwałciły mojego awatara i robiły mu zdjęcia.

Nowe narzędzie ma działać w taki sposób, że po naruszeniu czyjejś granicy wirtualne ręce takiego awatara znikają. Meta przygotowała także dodatkową funkcję w postaci ochronnej bańki, którą można aktywować w przypadku poczucia zagrożenia.

Znak naszych czasów :D

0

@Rust_Cohle Dokładnie, dlatego nie powiedziałem, że ja go już ściągnąłem ;)

3

Panowie, dziś 19:15 DL FPL. Transfery jakieś poczynione ? Faraon już wrócił do waszych kadr ?

@Rust_Cohle @Janiama @ElTomas @Encore @JimMorrisonFCB @Bocheno1 @Szreko

12

Barcelona w La Lidze pod wodzą Koemana: 4W-5R-3P (1.42 pkt na mecz).
Barcelona w La Lidze pod wodzą Xaviego: 6W-3R-1P (2.10 pkt na mecz) - w tym okresie Blaugrana nie uległa w regulaminowym czasie żadnemu poważnemu hiszpańskiemu zespołowi.

Podaję to w formie ciekawostki, nie zapraszam do dyskusji ... bo nie ma o czym ;)

33

Drużyna rodzi się niczym feniks z popiołów.
https://mobile.twitter.com/_BarcaInfo/status/1490374604384313347

5

Wolves z tego sezonu, a Barca pod wodzą Xaviego to dwa całkowicie odrębne światy.

Wystarczy, że Xavi powiedział: Chłopaku, to jest Barca, baw się.

I chłopak odżył :D

64

Jak się bawić to się bawić. Boisko spalić, rywala zabić XD

17

Niesamowity progress Barcy pod względem gry w takich okolicznościach jak dzisiejsze.

Atletico odbiera inicjatywę. Strzela gola. Barca łapie czerwo i ... tyle. Atleti przez ostatnie 20 min. + czas doliczony niczego więcej nie było w stanie zrobić.

Jestem pewien, że jeszcze jakiś czas temu ( ;D ) ten mecz skończyłby się przyn. remisem.

O bohaterach tego meczu już pewnie było wiele powiedziane, więc dodam coś od siebie o tych nieoczekiwanych - Auba i Ferran. Ferran niesamowity wysiłek fizyczny i bardzo mądra gra z piłką, Auba także walczył o każdą piłkę i mądrze się zastawiał oraz rozciągał grę.

Przed meczem moglibyśmy marzyć o takim wyniku, a on staje się faktem.

Taką Barcę chcę oglądać. Intensywność, inteligencja boiskowa, talent.

Visca el Barca!
https://mobile.twitter.com/ELEVENSPORTSPL/status/1490372223894499336

2

Jakby mi ktoś powiedział, że do przerwy Barca strzeli Atletico 3 gole z xG równego 0.83 dzięki Albie, Araujo i Gaviemu (z główki) to ... uwierzyłbym, bo tylko życie potrafi pisać tak absurdalne scenariusze.

VAMOS!!!

0

Tezos partnerem „Czerwonych Diabłów”:

Najbardziej utytułowany angielski klub piłkarski zakończył swoją poprzednią współpracę o wartości 163 milionów dolarów z amerykańską firmą ubezpieczeniową Aon pod koniec ubiegłego sezonu. Od tego czasu drużyna poszukuje kolejnego sponsora strojów treningowych.

Według The Athletic, jednym z kandydatów jest zdecentralizowany protokół open-source – Tezos. Manchester United zapłaci 27 milionów dolarów rocznie (!), aby logo projektu znalazło się na jego strojach treningowych (!).

Mogłoby się wydawać, że to bardzo duża kwota względem logo na samych strojach treningowych, ale ... branża kryptowalut wciąż jest bardzo ryzykowna (choćby dla marki danego klubu).

11

Trzeba mieć szacunek do Athleticu. Wierni swojej ideologii, bardzo "zdrowi" finansowo, nigdy nie spadli z La Liga, w tym sezonie w PK byli lepsi zarówno od nas jak i od Realu (nie myślę tylko o wyniku).

Nie cierpię meczy, kiedy z nimi gramy, ale obiektywnie trzeba przyznać, że mimo filozofii trudnej do utrzymania w obecnym piłkarskim świecie są bardzo mądrze prowadzeni zarówno w biurach jak i na boisku.

6

Dembele - Auba - Traore

Przynajmniej będzie czym oddychać na skrzydłach :P

0

@puyol_presidend5 Tak postępują tylko hazardziści, a ja do nich nie należę ;)

0

Na benchmarku w przeprowadzonej ankiecie na temat BTC:

* 38% ludzi stwierdziło, że to bańka która w końcu pęknie (kulturalnie mówiąc)
* 30% ludzi stwierdziło, że to dzieło Belzebuba
* 8% nie wie, co sądzić

No cóż ... jakoś wcale mnie to nie dziwi. Pewnie znacząca większość zamiast najpierw poświęcić czas na naukę - zainwestowała i straciła pieniądze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?