Kusco15
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: październik 2014
12 obserwujących
43 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
List Florentino Pérez, Joan Laporty i Aitora Elizegi do klubów La Liga ws CVC.
"Właśnie z perspektywy naszego 100-letniego zaangażowania w hiszpański futbol i jego rentowności należy rozumieć naszą głęboką opozycję w sierpniu wobec operacji zaproponowanej przez La Ligę z funduszem kapitału podwyższonego ryzyka CVC, tak zwanego „Projektu La Liga Impuls”, który teraz jest przeformułowywany na warunkach, które także oznaczają ruinę dla hiszpańskiego futbolu, a do tego nie brakuje im głębokich nieprawidłowości (zarówno w sposobie zaproponowania, jak i warunkach).
Teraz, dokładnie w tym momencie historii, w którym globalne rynki finansowe oferują wyjątkowe okazje na sfinansowanie długoterminowych projektów w zrównoważony sposób, mamy obowiązek ustawienia się przeciwko takiej operacji, jak ta zaproponowana przez La Ligę z CVC, która na polu finansowym ciążyłaby naszej piłce.
CVC nie może też zostać uznane za strategicznego partnera hiszpańskiego futbolu, a jedynie, o czym wszyscy wiedzą, inwestora finansowego. Dowodem na to jest fakt, że CVC, który ma w swoich szeregach niewielu pracowników finansowych, ma udziały w dużym wachlarzu sektorów naszej gospodarki, jak ten energetyczny, tekstylny, żywieniowy, telekomunikacyjny, restauracyjny czy infrastrukturalny oraz wiele innych. Ponadto zarządcy CVC ogłosili publicznie, że ich zamiarem jest opuszczenie Projektu La Liga Impuls w okresie od „8 do 10 lat” i przekazanie swojej pozycji innemu inwestorowi, a to wszystko pomimo tego, że hipoteka na klubach pozostanie ważna przez 50 lat. To nie jest strategiczny partner, to inwestor finansowy.
I jako inwestor finansowy jego propozycją dla nadania „impulsu” hiszpańskiemu futbolowi jest w głębi znalezienie i zakontraktowanie specjalistów, którzy pomogą w rozwoju La Ligi. To oczywiste, że La Liga może i musi podpisywać kontrakty, które są potrzebne do maksymalizowania swojego potencjału, ale musi to robić w ramach swoich środków, bez oddawania swojej niezależności, bez tracenia pełnej władzy nad swoim biznesem i bez zastawiania przez kluby swoich finansowych przyszłości.
Z drugiej strony, nie powinniśmy zapominać, że jako hiszpańskie kluby tworzymy obecnie jedne z najważniejszych rozgrywek sportowych na świecie, a w efekcie mamy uprzywilejowany dostęp do bardzo rozsądnych źródeł finansowania na globalnych rynkach finansowych, które są dużo atrakcyjniejsze niż te oferowane przez fundusze kapitału podwyższonego ryzyka. Byłoby nieodpowiedzialne, gdybyśmy nie zbadali możliwości uzyskania racjonalnej i zrównoważonej alternatywy przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, od której nie będzie odwrotu.
Bazując na naszym bardzo świeżym doświadczeniu w operacjach związanych z finansowaniem tego sektora oraz po wykonaniu odpowiedniej pracy z naszymi doradcami finansowymi i prawnymi, dzisiaj jesteśmy gotowi zaprezentować hiszpańskiemu futbolowi alternatywne rozwiązanie finansowe dla wszystkich na długi okres, zrównoważone, racjonalne i legalne – tak zwany „Projekt Zrównoważony”, który powinien zostać przynajmniej odpowiednio przeanalizowany:
Projekt Zrównoważony pozwoliłby wszystkim klubom La Ligi i Primery RFEF [trzeci poziom rozgrywek] na dostęp do tego samego kapitału, jak ten zaoferowany przez CVC, przy nieskończenie lepszych terminach i kosztach.
Projekt Zrównoważony pozwoliłby na stworzenie operacji z realnym i całkowitym kosztem dla klubów w wysokości około 2,5-3,0% rocznie na okres maksymalnie 25 lat.
Porównanie Projektu Zrównoważonego do tego zaproponowanego przez La Ligę z CVC jest proste, analizując dane dostarczone przez La Ligę i biorąc pod uwagę „podstawowy przykład” z tej operacji:
całkowity koszt finansowy Projektu La Liga Impuls, który kluby ponosiłyby przez 50 lat, sięgnąłby 13,1 miliarda euro w zamian za całkowitą inwestycję ze strony CVC w wysokości 2 miliardów euro (które dodatkowo nie byłyby wpłacone pierwszego dnia, a w ratach przez 4 lata)
całkowity koszt Projektu Zrównoważonego, który kluby ponosiłyby przez 25 lat, sięgnąłby 900 milionów euro w zamian za całkowitą inwestycję ze strony CVC w wysokości 2 miliardów euro (które dodatkowo nie byłyby wpłacone pierwszego dnia, a w ratach przez 4 lata)całkowity koszt Projektu Zrównoważonego, który kluby ponosiłyby przez 25 lat, sięgnąłby 900 milionów euro w zamian za całkowitą inwestycję ze strony inwestujących w wysokości 2 miliardów euro (które dodatkowo zostałyby wypłacone w całości w pierwszym sezonie bez żadnych rat)w efekcie w podstawowym przypadku Projekt Zrównoważony pozwoliłby oszczędzić klubom 12,2 miliarda euro, będąc 15 razy bardziej ekonomiczną propozycją, która dodatkowo oznaczałaby porozumienie na 25, a nie 50 lat.
Projekt Zrównoważony wypełnia także obowiązujące prawo, w szczególności Królewski Dekret-Prawo 5/2015, bo zostałby wdrożony przez kluby bez udziału La Ligi. W ten sposób:
nie narusza się bezpośredniej własności klubów w temacie praw telewizyjnych ani nie narusza się praw trzecich podmiotównie tworzy się struktur i sztucznych założeń rachunkowych (nowa propozycja La Ligi jest jeszcze bardziej nieprawidłowa niż ta pokazana w sierpniu)nie powierza się udziału w zarządzaniu La Ligą żadnej organizacji spoza świata piłki.
By lepiej zrozumieć warunki Projektu Zrównoważonego, do tego listu dołączamy trzy załączniki:
podsumowanie głównych warunków z Term Sheetu Projektu Zrównoważonego, które opracowali nasi doradcy finansowiporównanie wpływów ekonomicznych Projektu Zrównoważonego w stosunku do operacji przedstawionej przez La Ligę i CVC w różnych scenariuszach finansowychanalizy naszych sztabów prawnych i doradców w sprawie głównych nieprawidłowości w Projekcie La Liga Impuls."
0
@arsenallondyn0 Napisałem tylko że polski ma lepszy klimat i że wiele osób jest za nim :)
0
@against_modern_football To nie jest przykład. Dwa że on ma w 100% racje. To dobry sposób na odzielenie logicznie myślących od tych, którzy bezmyślnie kierują się instynktem i emocjami. W zasadzie sam pokazałeś z jaka osoba mam doczynienia :)
0
@arsenallondyn0 Ten netflixowy efektami etc stoi kilka półek wyżej ale polski ma nieporównywalnie lepszy klimat i słyszałem wiele opinii że polski lepszy :)
0
@Explode Gdzie głupoty?
0
@against_modern_football Koroluk którego jak na razie nikt nie potrafił wypunktować nieźle. Dwa że nikt tam nic nie wyjaśnił. Jedynym odpadem społecznym tutaj jesteś Ty
0
Polski czy netflixowy Wiedzmin?
3
@polcza Oby prezentował bo z SL wyszło mu bardzo dobrze
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@negreanu No faktycznie powinni tak jak PiS podwyższyć płace minimalną czego miedzyinnymi skutki odczuwasz teraz. Nie jestem prymitywy i nie chce się mądrzyć ale już nie mam siły :) pozdrawiam :)
2
@ObiwanKenobi A wiesz w jakich latach był kryzys i w jakich latach rządziła PO że takie durne pytania zadajesz? I wiesz ze jako jeden z nie wielu państw kryzys Polskę dzięki PO w dużej części ominął.
0
@negreanu A czy to wina ich rządów czy skutki dosłownie kilkuset lat historii tego państwa? Wstyd słyszeć takie prymitywne argumenty, które pokazują kompletne niezrozumienie tematu
3
@patyk_rl Tyle że zielona wyspa Tuska to prawda ale o tym kiedy indziej. Gdy całą Europą ponosiła straty Polska jako jedyna rosła. Jeszcze raz podaj przykład zakładu, który był rentowny a został sprzedany bo w innym przypadku to będzie śmieszne co piszesz. No długofalowe to były dóbr decyzję bo sprzedawano zakłady które przynosiły straty. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Nie rozumiesz dlaczego wyprzedawano i dlaczego było to dobre.
2
@ObiwanKenobi Nie ich rządy były tragiczne dlatego Polska szybko sie rozwijała :)
0
@michal26 Mówi gość z Korwinem na avatrze :)
2
@ProMILs Jest kryzys tylko wtedy na tle Europy przeszliśmy przez niego bardzo dobrze teraz na tle Europy przodujemy w galopującej inflacji
2
@PatrykBarca Co zostało sprzedane zagranicznych spółkom a było rentowne? Były sprzedawane spółki które przynosiły więcej strat niż korzyści.
3
@Rhaan I ta poprawa była. Ile z tych walków, łapówek i skandali zostało udowodnione? Bo PiS przez kilka lat ma już prokuratura i sądownictwo i póki co niewiele/nic im nie odwodnił
4
@Survier Byli centrum i to wystarczyło żeby być gnojonym przez zatwardziała prawicę. Wiesz doskonale o czym mówię, więc wybacz ale nie będę tracił czasu na zbędne dyskusje
7
@PatrykBarca PO było kilka klas lepsze niż PiS. Od gospodarki po wszystko. Mowienie tak zdradza brak orientancji w temacie
17
@patyk_rl Ale wiesz ze wtedy był światowy kryzys w czasie którego PO oszczędzała i inwestowała w infrastrukture i owoce ich pracy są teraz przeżerane przez PiS na kiełbasę wyborczą i Polska za PO jako jedyna wyszła sucha nogą z tego kryzysu? Smutne czytać taki brak zrozumienia zjawisk na świecie
12
@Azi Swoimi komentarzami na wiele tematów pokazałeś że na 99% należysz do osób o których pisałem :)
4
@Puyolex Bandzior z klasą, który przestrzeliwał kolana ludziom. To że byli gorsi od niego to nie zmienia że on nie mial żadnej klasy tylko był zwykłym śmieciem trochę lepszym od Parasoli
32
PO przejmuje władze w Polsce w 2008roku inflacja wtedy wynosi 4,2% i niedługo wybucha wielki kryzys na całym świecie. Szkoda ze prawica zmanipulowała ludzi że rządy PO-PSL były złe. Nieironicznie to był świetny rząd i naprawdę chciałoby się ich powrotu. Wiem że zaraz wyleje się fala hejtu i wysmiewania od osób, które łyknęły narrację demonizująca Tuska i PO oraz wspierających konfederacje ale tak jest dlatego mam zamiar niedługo przybliżyć twórczość Koroluka na ten temat na tej stronie :)
2009 3,5%
2010 2,6%
2011 4,3%
2012 3,7%
2013 0,9%
2014 0,0%
2015 −0,9%
2016 −0,6%
2
@tomek8756 Teraz tylko czekać jak barany od #mimowszystkoDuda dobiją ten kraj niekompetetnymi fanatykami z Konfederacji
2
Co sądzicie na temat modnego gloryfikowania "Pershinga" a nawet gangu pruszkowskiego? Zauważyłem że od pewnego czasu wzrosło zainteresowanie jego osobą, większość komentarzu jest pozytywna i traktuje się jego postać jako jakiegoś honorowego gangstera z kupa kasy, który lubił się bawić życiem. Tymczasem to zwykły bandzior, który zniszczył życie wielu ludziom, zlecał morderstwa a z paru osób zrobił kaleki.
0
@Zoker Zapotrzebowanie na jak długo?