O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 5751
  • Liczba komentarzy 244
  • Polecenia 1

Komentarze

1

Jak można piłkarza, który nie umie i nigdy nie umiał grać w defensywie nazywać najlepszym Defensywnym Pomocnikiem świata? Mascherano jest o dwie klasy lepszym piłkarzem od Busquetsa, tak samo zresztą jak Toure. Rola Busquetsa w zespole ograniczała się zawsze do tego, że był rodzajem dopełnienia dla Xaviego. I w momencie kiedy Xavi pomału kończy karierę, obecność Busquetsa w pierwszej jedenastce straciła jakikolwiek sens.

0

http://en.wikipedia.org/wiki/2011%E2%80%9312_Tottenham_Hotspur_F.C._season

To jest ustawienie Tottenhamu na ten sezon. Lewym obrońcą jest Assou-Ekotto. Bale jest na skrzydle.

0

Bale już dawno nie jest obrońcą, ale skrzydłowym.

0

Pele jak widać jest bardzo nie na czasie. Skoro liga angielska jest lepsza niż hiszpańska, to czemu Manchester City i Manchester United, którzy gromią wszystkich na boiskach angielskich tak bardzo nie radzą sobie w Lidze Mistrzów? Ostatnio MCity z trudem wygrało z Villarealem u siebie, a to jest przeciętny klub w Hiszpanii. Barcelona i Real wyraźnie odskoczyły klubom angielskim. A poza Manchesterami w Anglii nie ma żadnego liczącego się w Europie klubu. Arsenal się rozsypał, Tottenham skompromitował się w zeszłym roku przeciw Realowi, Liverpool dopiero powoli wychodzi z głębokiego kryzysu. Spójrzmy też na graczy. Aguero i Silva są wielkimi gwiazdami w MCity, bo ich Barcelona nie chciała kupić, mając lepszych na tych pozycjach. Gwiazdą Tottenhamu jest Van der Vaart, który w Realu Madryt grzał ławę. Połowa pierwszego składu Manchesteru United nie nadawała by się nawet na ławkę Barcelony.

0

To się Javier musiał zdziwić...

Zobacz wszystkie

1

Jak można piłkarza, który nie umie i nigdy nie umiał grać w defensywie nazywać najlepszym Defensywnym Pomocnikiem świata? Mascherano jest o dwie klasy lepszym piłkarzem od Busquetsa, tak samo zresztą jak Toure. Rola Busquetsa w zespole ograniczała się zawsze do tego, że był rodzajem dopełnienia dla Xaviego. I w momencie kiedy Xavi pomału kończy karierę, obecność Busquetsa w pierwszej jedenastce straciła jakikolwiek sens.

0

Toure i Eto'o w swojej karierze grali dla 6 różnych klubów. I co by miało niby sprawić, że czuliby przywiązanie do któregoś z nich? Z nimi jest tak, jak z Anelką albo Ibrahimovicem. Wszyscy oni idą tam, gdzie im więcej zapłacą. Przywiązany do klubu to może być Iniesta, albo Busquets.

Poza tym sądzę, że Mascherano nie jest gorszy od Toure, chociaż reprezentuje zupełnie inny styl. Więc chyba nie ma o co płakać.

0

Mascherano jest lepszy niż Busquets i Keita razem wzięci.

0

@ Hering

Zwróć uwagę, że gdy z Liverpoolu odszedł Xabi Alonso cała drużyna im się rozpadła. I to nie dlatego, że był to gracz wybitny, ale że scalał on całą drużynę. Z Arsenalu odeszło nagle 2 najlepszych rozgrywających. To się musiało skończyć katastrofą i skończyło się (2:8 z MU). Te transfery, które poczynił Arsenal na pewno poprawią ich sytuację kadrową, bo ostatnio doszło do tego, że musieli grać 18-latkami. Mertesacker powinien z Vaermalenem stworzyć wreszcie dobry duet stoperów. Santos i Arteta mogą wskoczyć do pierwszej jedenastki. Rzecz jednak w tym, że żaden z nich to nie jest gracz wybitny, a takimi byli Fabregas i Nasri. Do tego trzeba dodać przymusowe problemy tej drużyny z kontuzjami. Jeżeli np. Van Persie im wypadnie, to oni nie mają żadnego klasowego napastnika. Dlatego sądzę, że Liverpool ich przeskoczy, jako drużyna budowana mądrzej i w bardziej zrównoważony sposób. Tottenham wydaje się natomiast słabszy niż to wynika z papierowej analizy. W każdym razie Arsenal powinien być piąty. Też pozdrawiam.

0

Żaden angielski piłkarz w ostatnich latach nie ma dryblingu. Typowym przykładem jest Rooney. To jest piłka całkowicie oparta na szybkości. Tu się podaje na dobieg, a nie do nogi jak w Hiszpanii.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?