10

Zostały najdroższe po 80 euro - po tyle to na Camp Nou są najtańsze gdy grają z ogórkami.

1

W tych wszystkich rankingach powinna być uwzględniana liczba celnych strzałów i liczba obronionych strzałów przez bramkarza, które były oddane w "światło" bramki. Zachowanie czystego konta to zasługa tak samo dobrej obrony jak i bramkarza, bo jak napastnik co chwilę znajduje się w dogodnej pozycji do strzelania to nawet najlepszy bramkarz wszystkiego nie obroni.

16

Mi wyskoczył Error bo Messi musiałby pracować 327 lat żeby zarobić tyle co ja ;)

0

" genialnych PO" - na pewno miałeś na myśli genialnych?

2

#freeMessi - w podzięce za wszystko co zrobił dla FCB, klub powinien go wypożyczyć/wytransferować do klubu gdzie trener potrafi wdrożyć różne rozwiązania taktyczne, a nie tylko siedzieć i patrzeć jak grają. Obecna sytuacja w Barcelonie zmarnuje tylko kolejne dwa lata gry kosmicznego Messiego, a młodzież nie będzie się rozwijać bo nie ma się kto nimi zająć :(

1

Strzały celne - Barca 4:2 Sociedad - faktycznie niesamowicie stłamsiliśmy rywala, brakowało tylko szczęścia i wynik jest niesprawiedliwy

0

W tej sytuacji, patrząc jak wygląda obecna gra i "wyczyny" trenera oraz to, że nie będziemy mogli się wzmocnić jest mi naprawdę żal Messiego. Na jego miejscu prosiłbym o wypożyczenie na dwa lata do jakiegoś klubu aby tam pokazać pełnie swoich możliwości bo tutaj nikt oprócz niego nie stwarza zagrożenia więc 5 obrońców może bez problemu przeszkadzać mu za każdym razem w tworzeniu akcji, a nawet Messi nie da rady takiej ilości przeciwników.

11

Pedro jest idealnym zawodnikiem do zadań jakie mu się powierza w Barcelonie tzn. biega jak wariat w ataku i obronie, nie gra samolubnie bo wie, że są zawodnicy w drużynie lepsi od niego, nie płacze że gra za mało lub nie na takiej pozycji jaką sobie wymarzył, od czasu do czasu coś strzeli i prezentuje jako taki poziom. Ciężko będzie znaleźć innego zawodnika o podobnych umiejętnościach który godziłby się na takie traktowanie, także przez obrażających go stale "kibiców".

0

napisałeś, że szkoda że przekłada to na poziom zawodowy, a ja nie wyobrażam sobie, że ktoś by tego nie przeniósł do każdego elementu życia, gdy ktoś dmucha jego żonę

0

Haha, zakładając, że faktycznie plota to prawda, to gdyby twój kolega z pracy gruchnął twoją żoną to ty być elegancko w robocie piątki mu przebijał i na pewno nie wykorzystał byś sytuacji, że np. jesteś jego przełożonym.

0

Może najwyższa pora nauczyć się języka hiszpańskiego?

1

Movember (zbitka angielskich słów moustache (wąsy) i November (listopad)) – coroczna, trwająca miesiąc akcja, uczestnictwo w której polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka dotykająch mężczyzn

0

Żółty kolor dla Rakitica. Starałem się obserwować cały mecz co ten piłkarz robi i niestety jego gra to typowa "wymówka". Gdy tylko dostawał piłkę to natychmiast oddawał ją do tyłu, a gdy biegał to zazwyczaj starał się to zrobić tak, aby między nim a piłką była jakaś żółta koszulka. Ani jednej próby kiwki czy jakiegoś ryzykowniejszego zagrania, a kiedy jeśli nie w meczu z takim przeciwnikiem jest szansa pokazać coś ciekawego. Z akcji w ataku miał jedną dobrą klepkę do Messiego, który źle przyjął więc nic lepszego z akcji nie wyszło. Co najgorsze w obronie także nie widziałem u niego żadnej pasji. Rafinhna za swoją waleczność i brak doświadczenia typowy dla młodego gracza zapłacił dwiema żółtymi kartkami, ale Rakitic nawet gdy piłka przelatywała nad nim to nie starał się chociaż lekko wytrącić z równowagi główkującego gracza APOELu. Tyle było narzekania na Xaviego, ale gdy ten wszedł to prawie za każdym razem starał się coś kreować, kiwać i oddawał piłkę podaniem głównie wtedy gdy miał koło siebie dwóch obrońców, więc stwarzał tym samym pole do gry innym zawodnikom Barcy.
Patrząc na grę Rakitica zwróciłem uwagę także na jedną rzecz, otóż Alves, którego tak często krytykujemy jest jednym z nielicznych graczy którzy nie boją się grać 1 na 1 i zaryzykować czymś niestandardowym. Owszem, wyszło z tego kilka strat i żółta kartka dla Alvesa, ale jeśli grałby tak jak Raktitic to poza akcjami Messiego i pojedyczymi próbami Rafinhi mielibyśmy 80 minut klepania do tyłu. Ten właśnie mecz uświadomił mi dlaczego tak często gra Alves, a nie Montoya, który na pewno nie ma tyle fantazji w kreowaniu akcji ofensywnych.

0

Inaczej brzmi wypowiedź - "chcemy uniknąć...", a inaczej w stylu - "chcemy pokonać PSG, wygrać grupę i pokazać jak silnym zespołem jesteśmy"

15

"...i uniknąć Bayernu i Chelsea w Lidze Mistrzów" - Panowie, albo mówicie, że nadal Barca jest jednym z najlepszych zespołów na świecie i gramy bez obaw z najlepszymi, albo przyznajcie się, że od 0-7 z BM stoimy w miejscu i czas na zmiany. Bo zarząd chyba nadal wierzy, że z dnia na dzień powróci magiczna tiki-taka i najważniejsze puchary.

0

Już wiecie dlaczego Rakitic tak dużo gra, jako jeden z niewielu rozumie koncepcję i jest gotów za nią podążać.

0

Nie zapominajmy, że pod przykrywką pracy w sztabie szkoleniowym ma wrócić Abidal, więc obecnie Montoya jest w kolejności do gry za Alvesem, Adriano, Douglasem, Pedro i Abidalem.

0

Odniosę się tylko do Sportu - po pierwsze wybrał słabe zdjęcie. Jeśli chodzi o wyzwania to styl gry jest już zdefiniowany, a z każdego potknięcia wyciągamy wnioski i wprowadzamy niezauważalne zmiany dzięki czemu w każdym meczu gramy innym składem. Tridente jest już dopasowane taktycznie tzn. Messi biega lub nie tam gdzie mu się to podoba, Suarez ma za niego wykonywać robotę w pressingu, więc biega za dwóch, a Neymar trolluje na lewej stronie. Sprawa z Pique także jest rozwiązana, zatrudniono specjalnie trenera od indywidualnej rozgrzewki aby Gerard wiedział co ma robić w czasie meczu. O napięciu w czasie konferencji nie warto mówić, bo wystarczy aby media nie przychodziły i wtedy nikt nie będzie zadawał głupich pytań.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?