Marioempoli1
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
No to bierzemy Jesusa Navasa, bo Schweinsteiger i Sneijder będą trudniejsi do wyjęcia
0
Założę się że 3 dni temu 99 % kibiców Barcy nie brało pod uwagę Adriano w "dziesiątce najbardziej oczekiwanych transferów" a teraz 50 % z nas spuszcza się jaki to super transfer i widzi go w pierwszym składzie....... I ja się z tym zgadzam, tzn że to dobry transfer bo jak wcześniej wyliczyłem w poprzednim sezonie w barwach Sevilli Adriano grał 12 razy na lewej obronie, 7 na prawej obronie, 4 na prawek pomocy, 3 na lewej pomocy i raz w środku obrony. Jest więc doskonałym zmiennikiem na różne pozycje (przypomnę że Sevilla gra głównie systemem 1-4-4-2) ale nie będzie wybiegał w pierwszym składzie. Barcelonie taki piłkarz jest potrzebny, aby nie powtórzyły się historie z awaryjnym wystawianiem defensywnego pomocnika na środku obrony lub środkowego obrońcy na prawej obronie
0
Ludzie opamiętajcie się, przecież Adriano nie jest kupiony do pierwszego składu. To typowy uniwersalny zapchajdziura mogący grać na każdej pozycji w obronie ale też w pomocy. Na lewej obronie zarówno Maxwell jak i Abidal są od niego o klasę lepsi, na prawej mógłby być pierwszym zmiennikiem Alvesa bo Puyol robi się coraz starszy i zostaje mu tylko środek obrony. Na DM'ie jest za Busquetsem i Keitą, ewentualnie może w końcówkach wchodzić za Iniestę jeżeli trzeba będzie szanować wynik.
Z Sevilli to potrzebny nam był Jesus Navas jako naturalny zmiennik Iniesty, Xaviego a nawet Messiego (bo Fabregas raczej nie przyjdzie). Cały czas liczę też na sprowadzenie Javi Martineza z Bilbao, bo uważam że miałby szansę na pierwszy skład na DM'ie
0
Przeanalizowałem jak Adriano był ustawiany w zeszłym sezonie w Sevilli i oto wyniki: lewa obrona 12 razy, prawa obrona 7, lewa pomoc 4, prawa pomoc 3, środek obrony 1..... I już wiadomo dlaczego Barca go kupiła, bo takiego uniwersalnego piłkarza to jeszcze chyba nie miała. Doskonały zmiennik dla skrajnych obrońców ale również bocznych pomocników (choć Sevilla grała głównie 1-4-4-2).
0
JaviMar bo tak go nazywają w Bilbao to ciekawa opcja, szczególnie jako alternatywa na wypadek odejścia Yaya Toure. Jako (również) kibic Basków szczególnie poleciłbym jeszcze z tego kluby Ikera Muniaina, chyba obecnie największą nadzieje hiszpańskiej piłki (ma 17 lat a w tym sezonie zaliczył 35 występów + 6 bramek w La Liga i LE) oraz Fernando Llorente (51 meczów + 23 gole). Ten ostatni sprawdziłby się lepiej jako wysoki środkowy napastnik zgrywający do skrzydłowych niż niewypał Zlatan (i byłby dwa razy tańszy). JaviMar i Llorente jadą na MŚ co jest chyba najlepszą rekomendacją. Oczywiście nie ma opcji przejścia któregoś z Basków do Realu, bo oni nawzajem wręcz się nienawidzą (Baskowie i Kastylijczycy).