Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Worny Niemożliwe la rambla dała 6/10, nie znają się tam w tej redakcji :)
3
jak tak dalej pójdzie to wyjdę na fun boya De Jonga ale serio mam wrażenie że chłopak ma jakąś inną skale. Zalicza dobry występ, strzela bramkę wypracowuje przynajmniej 2 świetne okazje bramkowe i nota 6 ... Coutinho za 9 minut na boisku i wypracowanie karnego ma taką samą ocenę, Abde który zrobił trochę wiatru ale nie dał żadnych konkretów również taka sama ocena, jak przypomnę sobie w jaki sposób był oceniany Nico w poprzednich meczach a chłopak wciąż ma 0 bramek i 0 asyst to zwyczajnie mam wrażenie że mamy tutaj jakieś dwie skale. Albo skomplikowany system przeliczania oczekiwań na punktu. No bo jeżeli przyjmiemy że bramka podnosi ocenę o 1 to wychodzi na to że Frankie zagrał jak Nico i gorzej od Busquetsa.
3
@koksik2700 No to przeanalizujmy sobie drogę Anglii do finału euro,
grupa: Chorwacja, Czechy, Szkocja
Faza Pucharowa: Niemcy, Ukraina, Dania,
Normalnie creme de la creme światowej piłki
0
@GeneralXavi jak zobaczysz cenę za metr to pewnie zmienisz zdanie :)
1
@KapiFCB prawda ale zanosi się na to że 2 najlepsze ekipy mimo wszystko za zachodzie.
7
@Rewolucja123 De Jong mu wypracował 2 świetne sytuacje po których powinien strzelić bramkę a Ty mówisz że miał ciężko bo FDJ złą strefę atakował? Ty tak serio?
0
@fcbarcafan19 Nie mam, mini led i neo qled to też trochę inna technologia chyba, ekspertem nie jestem więc nie chce nikogo w błąd wprowadzić ale u mnie żadnego smużenia nie ma a czernie i kontrasty są świetne. Z tego co wiem to OLED zawsze da najlepsze kolory ale problem jest z tym nieszczęsnym wypalaniem diod.
20
Lenglet 5? Serio? Koleś to tykająca bomba, 2 kardynalne błędy w bronie przez które prawie straciliśmy bramkę...
1
@Fartlow Za mało danych, ja osobiście oledów się boje bo matryca może się wypalić, sam mam samsunga neo qled 120hz i jestem zachwycony jakością obrazu.
2
@BarcaInfo Benzema drugi? xD Średnio mi robi różnice czy wygra Messi czy Lewy ale jeśli Benzema jest na drugim miejscu to ten plebiscyt stracił resztki powagi.
33
@Comentateiro "Ludzie po odpowiedniej obróbce mogą stać się wartościowymi obywatelami kraju", to chyba jedno z najbardziej przerażających zdań jakie przeczytałem od bardzo dawna, Goebbels by się tego nie powstydził. Naprawdę zwyczajnie brakuje mi słów żeby to jeszcze jakoś skomentować.
Jeżeli uważasz że my na granicy oblaliśmy test na człowieczeństwo to co można powiedzieć o Tobie po takim zdaniu? Historia się nie powtarza lecz rymuje, a dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Dlaczego twierdzisz że imigrant który wydał 5 tyś dolarów na przylot na Białoruś i próbuje dostać się do Niemiec zasługuje bardziej na współczucie niż biedne rodziny z miejscowości przygranicznych które żyją za 2000tyś miesięcznie w fatalnych warunkach?
Dlaczego nie możemy pomóc najpierw sobie, pozwalamy na to aby tysiące osób w Polsce żyły pod mostem, żywiły się resztkami, marzły i umierały z głodu i nikogo to nie obchodzi, ale mamy nagle otwierać się na osoby które stać na wydanie parudziesięciu tysięcy złotych, chodzenie w markowych ubraniach i posiadanie najnowszych telefonów? Gdzie jest nasz wyznacznik człowieczeństwa? Czy ludźmi jesteśmy w tedy kiedy litujemy się nad wolnymi ludźmi próbującymi nielegalnie przekroczyć granice ale przymykamy masowe represje i mordy Izraelczyków w Palestynie? A może jesteśmy ludźmi wtedy jak odwracamy wzrok od masowych protestów w Hong Kongu ?
Zostaje na końcu zapytać, czy aby na pewno jesteśmy przeciwko reformowaniu instytucji, może zwyczajnie nie podoba nam się kierunek tych reform.
29
@Don-Corleone Zajmuj się mną do woli, nie ma problemu ale musisz ostrożnie dobierać argumenty bo jestem niewierzący i nigdy nie broniłem kościoła a już na pewno nigdy nie usprawiedliwiałem ani pedofili ani żadnych innych przestępstw seksualnych i nie mam takiego zamiaru. Może dlatego tak ciężko Ci ze mną idzie, bo kiedy mówię o tym że Tobie podobni waloryzują zbrodnie i przyznają sobie prawo do decydowanie co jest złe a co dobre na tym świecie, a nawet posuwają się do usprawiedliwiania własnych zbrodni w imię walki o równość czy tzw. "sprawiedliwość społeczną", Ty zaczynasz opowiadać o zbrodniach kościoła, tylko skoro uważasz że cały kościół to zło to czemu twierdzisz że nie każdy Irakijczyk to morderca i nie każdy muzułmanin to terrorysta? Podwójne standardy.
Nie potrafię też zrozumieć dlaczego identyfikujesz Polskość i obronę pewnych wartości z osobą Kaczyńskiego, PiSu czy KK, nie podoba mi się to co robi ale to nie znaczy że jeżeli raz na jakiś czas zrobi coś dobrego (ochrona granic, którą popiera również UE) to ja muszę to krytykować.
73
@Comentateiro Zabawne jak wybiórczo lewica wybiera to co istotne i to co nie istotne, jak waloryzuje czyja krzywda i gdzie jest ważna a gdzie nie jest ważna. Dzisiaj mówisz o prześladowaniu osób jak to pięknie określiłeś, nieheteronormatywnych w Polsce. Nie będę z tym polemizował, osobiście mieszkam w Krakowie i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją i nigdy żaden mój homoseksualny znajomy nigdy nie narzekał że coś złego go spotkało ale może kwestia skali, może tylko Kraków taki przyjazny. Zastanawia mnie jednak Twoja chęć wpuszczenia do kraju tabunu ludzi którzy w swoim kraju skazują osoby nieheteronormatywne na karę śmierci, często ukrzyżowanie. Ci biedni uchodźcy z którymi próbujesz się identyfikować i których wspierasz to kulturowo uosobienie Twoich największych demonów. Ludzie słabo wykształceni, nietolerancyjni, zwyczajnie obcy kulturowo.
Twierdzisz że mur uosabia człowieka bez refleksji i zamordystę, o ironio spójrzmy więc na największe kolebki tolerancji i kultury, USA? mur z Meksykiem, Izreal? Mur z Palestyną, Wielka Brytania? Wyszła z Unii między innymi aby walczyć z kryzysem migracyjnym. No to może UE ? otóż Unia wsparła budowę muru na granicy z Turcją i teraz wspiera budowę muru na granicy z Białorusią.
Więc jak to jest z tą ignorancją, z tym brakiem refleksji z tym nie wchodzeniem w detale?
Powiedz mi proszę, czemu dzisiaj tak bardzo wspierasz wszystko co nie Polskie, jednocześnie utożsamiając się jedynie z tym co modne. Czemu nie widzę walki o wolność Ujgurów w Chinach którzy są zwyczajnie mordowanie przez CHRL? Czemu nie widzę wsparcia dla Palestyny, gdzie jest walka o wolność dla lgbt na bliskim wschodzie? Nie ma, bo w mediach nie wolno tego pokazać, a to znaczy że nie jest wystarczająco modne. Za to modne jest obrażanie żołnierzy którzy chronią Unie przed wewnętrzną destabilizacją.
Wielkie imperia gniją od środka, i to czeka całą kulturę zachodnia. Rozproszenie i kwestionowanie wszystkiego co do tej pory znane doprowadzi do zmiany układu sił na świecie i niestety jak patrzę na wypowiedzi takich osób jak Ty, to mam wrażenie że czeka nas paskudny los.
20
@ObiwanKenobi W Polsce rok w rok mamy przepełnione szpitale i załamanie służby zdrowia w sezonie grypowym, szkoda że nikt o tym nie mówił przed covidem.
8
@darek60 Znowu to samo? Widzę mało covidu na la rambli ... No dobra, no to po pierwsze skad dane że na covid umiera ponad 400 osób dziennie? Według raportu ministerstwa mniej niż 1/4 zgonów na covid spowodowana jest wyłącznie covidem a reszta wynika z chorób współ istniejących. Wśród danych nie ma informacji ile osób umiera zasczepionych a ile niezaszczepionych ale lekarze podają że aktualnie wśród osób hospitalizowanych 1/3 to osoby zaszczepione.
Bardzo żałuje że nie ma tak dokładnych danych w kwestii grypy, jak wiadomo śmietelność oczywiście jest niższa, ale w przypadku grypy badania nie są prowadzone tak skrupulatnie i niezalicza się do jej zgonów tych wywołanych przez choroby współistniejące.
Dodatkowo chciałbym poznać średnią wieku oraz informacje o kondycji zdrowotnej osób które zmarły, przy takiej chorobie ma znaczenie np to czy palisz.
0
@masq tylko że Araujo to aktualnie jeden z najlepszych zawodników w drużynie a zarabia najmniej z 1 zespołu... Nie podali ile chce dostać ale nie chce mi się wierzyć że zbliży się do zarobków Roberto Umtitiego czy Coutinho. Jeżeli nowa polityka ma wyglądać tak że perspektywicznym zawodnikom, którzy dodatkowo prezentują wysoki poziom nie chcemy płacić to staniemy się drugim Ajaxem.
1
@Ojciec5tkidzieci Tylko że De Jong to jest wciąż facet który może dużo dać a w razie czego to można go sprzedać z zyskiem. Natomiast Neymar do PSG to strzał w kolano, 220mln euro i wciąż nie udało się wygrać LM a i liga francuska zdarza się że jest zbyt trudna, no i za niemal 30letniego brazylijczyka który ma problem z kontuzjami i imprezami nikt już nie da chociaż połowy tego ile zapłacili.
6
@kkbarca nie wyobrażam sobie odejścia Araujo, to jest nasz najlepszy stoper. Pozbyć się Lengleta i Umtitiego i znajdzie się kasa.
0
@ShinobiQWE Niestety również bardzo duża część lewicy myśli podobnie, zwłaszcza młode osoby.
0
@Przemek2323 Konstytucja została napisana w taki sposób żeby było tak jak sobie tego zarzyczyli politycy po okrągłym stole i tak też pozostanie. Jak jakaś ustawa komuś nie pasuję to zamiast ją zmieniać wystarczy zmienić interpretację konstytucji, jakież to proste.
Szkoda że nikt nie ma odwagi żeby przyznać że nasza konstytucja nadaje się do kosza. Tylko co nam ze zmiany jak elity polityczne które miałyby stworzyć nową, nie potrafią wymienić sąsiadów Polski ... Mają za to skłonności do zamordyzmu, ograniczania praw w imie przekonań i transferów pieniężnych w imie walki o równość.
0
@Przemek2323 tylko to nie był dwumecz a City wychodzi z pierwszego miejsca
0
@masq prawda jest taka że Puig nie tylko nie potrafi grać w obronie ale zwyczajnie nie potrafi grać bez piłki, źle się ustawia i były mecze w których wręcz wpadał na zawodnika z piłką. Kiedy ktoś inny ma piłkę zamiast zrobić ruch na wolną przestrzeń Puig cofa się i chcę rozgrywać od tyłu. Tak nie można grać na dłuższą mete.
1
@Messibestplayerintheworld niemożliwe, Xavi out, nie zna się. Riki tiki balon dor!
6
@chosenone Ekspert Ci powie, jak się zaszczepisz to masz mniejsze szanse na hospitalizacje. Za to wyznawca zamordyzmu powie Ci to: jak się nie zaszczepisz to wszyscy zginiemy, jeszcze tylko 8 dawek i zdejmiemy maseczki, ocieplenie klimatu to wina osób które nie przyjęły drugiej dawki szczepionki. Maseczkę trzeba nosić wszędzie, chyba że jesteś vipem, elity nosić nie muszą bo mają błękitną krew.
Kwestionowanie logiki wprodzania obostrzeń i ich przestrzegania nie ma nic wspólnego z kwestionowaniem opini lekarzy, tylko że żaden lekarz nie mówi o rozwiązaniu problemu długoterminowo sugerują co trzeba zrobić żeby poprawić sytuację tu i teraz i chwała im za to. Tylko co jeżeli ludzie nie chcą do końca świata nosić maseczek i szczepić się co pół roku?
Ja jestem zaszczepiony więc na tej waszej segregacji w teorii nie stracę nic. W teorii, bo w praktyce dam przyzwolenie na dzielenie ludzi na gorszych i lepszych, dzisiaj szczepionki, jutro przekonania i poglądy.
0
@Bartek22 Ludzie z zarządu mówili że Messi zostanie i przyjdzie Halland, chcesz rozmawiać o tym co zarząd mówi ? Sami młodzi to mało ale mamy 3 miejsca w pomocy a pewniakami do gry jest Busquts i FDJ a przecież Pedri i Gavi to reprezentanci kraju i potrzebują minut. Kolejny zawodnik albo blokowałby rozwój młodych albo siedziałby na ławie.
0
@Jakub1513 nielicząc słabszego początku 2 połowy solidny występ. Jak wszedł Dembele to dopiero było widać ile Frankie daje, Dembele nie bał się dogrywać piłek za plecy obrońców, plus wygrywał pojedynki na skrzydle zbiegając do lini i wrzucał na wbiegających z drugiej lini pomocników.
Trochę brakowało mi z jego strony jakiejś przebojowej akacji albo nieszablonowego podania ale tak jak reszta pomocy zagrał dobry mecz. Myślę że ogólnie nasza cała pomoc będzie się lepiej prezentować jak w ataku będziemy mieć pewniejszych zawodników. Depay i Demir mnie dzisiaj zawiedli chociaż do Demira nie mam pretensji.
2
Dobrze ze Gavi na spalonym bo to jak spartolił to Demir …
0
Jak tak czytam sobie La Ramble, to my dzisiaj potrzebujemy tego zwycięstwa jak tlenu. Balonik napompowany do granic możliwości, oby się udało.
0
@Bartek22 Nasza sytuacja kadrowa wygląda tak, mamy pół napastnika, 0 zdrowych skrzydłowych, jednego dzieciaka i jednego emeryta na prawą obronę.
W środku pola wygląda to natomiast tak, Busquets FDJ Pedri Gavi Nico i Puig, gdzie Pedri, Gavi, Busquets i FDJ to podstawowi zawodnicy swoich reprezentacji a Nico prezentuje naprawdę obiecujący poziom.
Naprawdę uważasz że biorąc pod uwagę fakt że jesteśmy praktycznie bankrutami powinniśmy ściągąć kolejnego środkowego pomocnika?
0
@Pilka_jest_okragla ściąganie w naszej sytuacji kolejnych pomocników to jakaś totalna fikcja dziennikarska... nawet nie ma co komentować pogłosek przez następne 2 okienka transferowe.