3

Ciekawa statystyka.


3

Komunistyczna bezpieka nie wybacza. Wyobraźcie sobie, że ci ludzie przeniknęli do nowego ustroju grabiąc przy okazji ogromne pieniądze państwowe.
Dodatkowo długo mieli wpływ na funkcjonowanie nowego państwa, a i dzisiaj ich wpływy mają znaczenie tu i tam.



"9 maja 1985 zamordowano Małgorzatę Targowską-Grabińską, tłumaczkę literatury angielskiej.

W jej domu na Saskiej Kępie pojawił się nieznajomy mężczyzna, który przekonywał, że mąż - Aleksander Grabiński - zamówił farby do malowania mieszkania, a on właśnie je przywiózł. Grabiński ją znalazł z poderżniętym gardłem- zginęła tak jak pani Garden, bohaterka „Igły” Kena Folletta, którą przetłumaczyła. Następnie przesłuchiwany przez milicję i bity gdy mu wmawiano, że to on zamordował żonę.
SB zorientowała się w końcu, że doszło do pomyłki. Blisko Małgorzaty i Aleksandra Grabińskich mieszkał Paweł Grabiński z żoną Małgorzatą, syn Andrzeja – obrońcy w procesach politycznych, a przede wszystkim oskarżyciela posiłkowego w procesie sprawców śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.
Drugą kobietą rodzinnie związaną z adwokatem zaangażowanym w proces toruński, która też zginęła w dniu świątecznym, była Aniela Piesiewicz, matka Krzysztofa - było to 22 lipca 1989 w jej mieszkaniu na warszawskiej Starówce.

Obie kobiety miały podcięte gardło, obie też przed śmiercią zostały skrępowane sznurem."

2

@kanver_ W MLS nie dostanie wielkich pieniędzy. Po kasę to tylko Arabia, szczególnie że tam są śmieszne podatki.

"Najlepiej zarabiający zawodnicy MLS (2025/2026):
(kwoty brutto) podatek zależy od stanu, przykładowo 40-45%, ale są duże wahania, zależnie od miejsca jego płacenia.
Lionel Messi (Inter Miami): ~ $20,45 mln USD
Lorenzo Insigne (Toronto FC): ~ $15,4 mln USD
Sergio Busquets (Inter Miami): ~ $8,77 mln USD
Miguel Almirón (Atlanta United): ~ $7,87 mln USD
Heung-min Son (Los Angeles FC): ~ $11,15 mln USD"

4

Na pewno można powiedzieć, że misję wykonał.

0

@urbipl Nic tu się nie zmienia.

0

@NeroTFP1 Nie wiem, ale dla mnie to wygląda jakby przez tego pieszego kierowca wykonał jakiś manewr. Pieszy był już wyraźnie na jezdni. Inna sprawa, że z taką prędkością w takim miejscu jest się i tak winnym po całości.

1

Węgry tzn. pewnie Węgierki.

1

@Arden Nie dałbym żadnych ogromnych pieniędzy ferajnie PiS/PO, do tego jeszcze z kredytu. Po pierwsze trzeba było to zdywersyfikować, po drugie nie tak duża suma, po trzecie nie wierzę, że to będzie uczciwie i dobrze wydane, biorąc pod uwagę jakie wymagania przed naszym krajem stawia nowoczesna wojna.

0

A skąd niby Flick ma wiedzieć kogo dostanie w zamian, na tym etapie sezonu?

5

@MessiForeverTheBest Wielka Brytania jest po pierwsze państwem totalnie popier...lonym. Żeby wyjść z UE, bo Polacy, bo Litwini - a potem uprawiać taką patologię jaką tam widzimy. Majstersztyk w oraniu swojego państwa.

0

@Gaucho Bardzo możliwe, że tak właśnie skończymy jeśli nie będzie sprzedaży.

1

@wojopancer To jest oczywiste, szczególnie, że oni swoje dwie strzelby mają, a my najważniejszą straciliśmy. Przy ich stylu wystarczy mieć tą parę szybkobiegaczy i będą robić swoje. Bez Yamala odrabianie strat nie będzie takie łatwe.

8

Żarty żartami, ale w takich okolicznościach to zobaczymy prawdopodobnie jakieś ataki na naszych chłopaków podczas El Classico i być może bardzo brutalne spotkanie.
Trzeba wystawić najmocniejszych do ewentualnej konfrontacji. Od nas to chyba Pielgrzym i Lewy mają najwięcej gabarytu. Robercik może niech striknie piątkę Realowi, zapisze się w historii klasyków i na koniec może jakiś nokaut. Odszedłby w prawdziwej chwale i pokazał trochę judo.

0

Izera - trochę informacji o projekcie.

2

@blakkudium Kounde i Casado to chyba jedyna możliwa sprzedaż. Olmo jest jeszcze nie spłacony. Ferran warty 10-15mln z rokiem kontraktu. No ale znamy rzeczywistość w Barcelonie, stąd nikt nie chce odchodzić. Może się skończyć jakimś średniakiem na LS i obrońcą po taniości, jeśli nie będzie transferów out.

1

@Karol145 W ostatnim dwumeczu Arsenal nie miał nic do powiedzenia w rywalizacji z PSG. Różnica poziomów była kolosalna. Aczkolwiek mam nadzieję, że zagrają jak Atletico i cudem im się uda. Może jakaś czerwona, karny itp. W normalny sposób nie mogą wygrać, nie mają czym.

1

Sędzia dał jeszcze pograć, a te patałachy zepsuły dwie ostatnie akcje meczu.
Beznadziejne rozegrana ostatnia minuta spotkania.

0

Ależ gówno gra ten Bayern, wczorajszy mecz lepiej się oglądało.

0

Jakieś dziwne ujęcie z tej głównej kamery, boisko małe się wydaje.
Trochę jak na małym stadionie w jakiejś Pampelunie.

0

Puszczenie za rok wolno zawodnika wartego 30mln (jeśli podpisze) to kiepski interes. Nie wierzę, że Barca tak zrobi. Przedłużą go, a potem najwyżej jak będą lepsi to posiedzi na ławce sezon i się sam spławi. Młody, zdrowy, gra w repce, ma liczby, zapłacone 60mln, dobrze gra z ławki i nie marudzi - kto puszcza za zero takiego piłkarza.

5

Matura z odbezpieczonym granatem.

4

To idealny transfer do Barcy, tutaj lubimy połamańców. Jest ich już kilku w galerii sław.

3

To szybko się zniechęca, okienko za 2 miesiące i jeszcze trzeba coś sprzedać.
Pewnie jakieś bzdury. Z drugiej strony mam jakieś poczucie, że ten Włoch tu nie trafi, bo Barca nie przetrawi wydania 60-70mln na stopera. To nie w naszym stylu, do tego w okienku nastawionym na wzmocnienie ataku.

6

Kingsize dla każdego.

0

@kuz Potrzeba trafić z jakimiś dwoma magikami w ofensywie, przy tym jeden to musi być potwór piłkarski. Przy tym stylu grania i braku pieniędzy pozostaje tylko upolowanie kolejnej przyszłej gwiazdy.

0

Alvarez chyba był niewidzialny w tym meczu, ale granie w AM to nie granie u nas.
Jak chce coś wygrać poza 3 miejscem w lidze i CdR raz na 10 lat, to niech robi zadymę i zawija się do Barcelony za 75 mln.

1

@Gary Może, ale to wszystko i tak zależy od tego, kto ma większe plecy w systemie.

1

@pt9 Trochę ma, ale tylko trochę. Dzisiejsza niechęć do rodzicielstwa to efekt synergiczny wielu czynników. Zmiana kulturowa gloryfikująca sukces finansowy/zawodowy, a nie posiadanie rodziny, wysoko postawiona poprzeczka przez dobrze zarabiających, która u ludzi bez lepszej perspektywy powoduje strach społeczny, wyłączenie kościelnej maszynki do robienia dzieci, lewicowe pranie mózgu na bezdzietność, wszechobecna gloryfikacja seksu czyli "chcę być ładna do 50tki", złe doświadczenia oglądania styranych własnych rodziców pracujących po 12h za 300zł w firmie jakiegoś postkomucha w latach 90tych (ewentualnie u Niemca na budowie).

No poszło, że tak powiem "z odbicia" - część na serio nałykała się ideologii, a część ma słabą perspektywę. Państwo tak naprawdę nie ma kasy pomagać, bo 500plusy i jakieś tam dodatki nie wystarczą jak dzieciak choruje, a NFZ leży i kwiczy od zawsze.
Ilość gotówki jaką wydają moi znajomi czy rodzina na dwójkę dzieci, żeby to było na poziomie, jest zatrważająca.

1

@Bykunn Tego dowiemy się w procesie. Pod wpływem koksu powinien dostać 5-12 lat, maksymalny wyrok to 20 lat. Jeśli go uratują od kilkuletniego więzienia to będzie wał jak uj.

4

Czekamy na kolejny możliwie najłagodniejszy wyrok dla pana adwokata.




Przebieg zdarzenia: Prowadzone przez Michała C. BMW dachowało po zderzeniu z taksówką, która zajechała mu drogę. Rozpędzone auto wpadło na chodnik, uderzając w dwoje pieszych – starsze małżeństwo.

Obecność narkotyków: Badania toksykologiczne wykazały, że adwokat znajdował się pod wpływem kokainy w momencie zdarzenia.

Ofiary: Potrącona 77-letnia kobieta doznała ciężkich obrażeń i po kilku miesiącach zmarła w szpitalu. Drugi z pieszych, sędzia w stanie spoczynku, również odniósł obrażenia.

Zarzuty: Prokuratura oskarżyła Michała C. o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kontrowersje zawodowe: Po wypadku media informowały, że kancelaria adwokata współpracowała z państwową spółką (GP Baltic), a on sam miał pracować w państwowej instytucji.

Status prawny: Akt oskarżenia został skierowany do sądu w czerwcu 2025 roku. Według najnowszych doniesień z maja 2026 roku, proces w tej sprawie ma się wkrótce rozpocząć

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?