RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Casado dobrze wie, że u nas kontuzje sieją strach i miejsce dla niego co jakiś czas się znajdzie + zwykła rotacja. Czasu na zarabianie większej kasy u jakiś szejków ma przed sobą jeszcze bardzo dużo, a w Barcelonie ma szanse zagrać raczej tylko raz.
8
Wygląda jakby znajomo.
4
Spisek, to pewne.
3
Pierwsza z dziewięciu śmierci.
1
Kartki z kalendarza muzycznego.
One Way Ticket (1978).
Runaway (1981)
0
@kamiVeB Przepisy podobno mówią, że faulu nie ma w takiej sytuacji.
0
@Szicek10 Świętokrzyskie/Wielkopolskie. Mieszkam w dwóch miejscach.
3
Uwaga na rybach. Wolffish (Anarhichas minor).
Rybacy czasem tracą palce.
Dlaczego tak się dzieje?
Ma bardzo silną szczękę z potężnymi zębami – ewolucyjnie przystosowaną do miażdżenia muszli, jeżowców i skorupiaków.
Posiada silny odruch nerwowo-mięśniowy (neuromuscular reflex): gdy coś dotknie wnętrza pyska (receptory w szczęce), szczęki automatycznie zaciskają się z ogromną siłą.
Ryby te żyją w bardzo zimnych wodach. Niska temperatura spowalnia obumieranie tkanek – mózg, nerwy i mięśnie mogą działać jeszcze przez kilka–kilkanaście minut (czasami dłużej) bez tlenu i bez połączenia z resztą ciała.
Odruch przetrwał, bo w ciemnych, głębokich wodach nie mogą sobie pozwolić na „ucieczkę” ofiary, która przypadkiem wpadnie do pyska.
0
@Ojciec5tkidzieci I tak był lepszy niż większość naszych przywódców w bliższych nam czasach. Przynajmniej ogarniał ten kraj i społeczeństwo.
3
@michal26 Biorąc pod uwagę jak skorumpowane jest środowisko prawnicze zarówno w Polsce jaki w wielu innych miejscach, np. w USA, mam wątpliwości co tego rodzaju kary. Temu dała, tamtemu nie dała, a temu nic nie dała. Obecnie bawią się ludzką wolnością jak im się podoba, kara śmierci da im możliwość bawienia się również czyimś życiem. Czemu ten ma zostać zabity, a tamten nie? Chociaż obaj kogoś zabili?
Tu by trzeba wieszać ludzi masowo, żeby to miało sens.
3
@kamyk_23 Do orania premier nie potrzeba obcej gotówki, wystarczająco sobie nagrabił u przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą. Poza tym jak pamiętam był w dobrych stosunkach z ekipą kremlowską, Niemcy pewnie będą prędzej czy później wracać do interesów z Rosją, wątpię, że w takiej sytuacji Ławrow wolałby w Polsce PiSiorów u władzy.
2
Rok kontraktu, czyli w przypadku takiego placka 10 - 20 mln. Jak będą go chcieli spławić z Barcy to wymusi tani transfer, żeby dostać lepszą umowę w nowym klubie.
0
Forma poszła w dół, do tego łapie co jakiś czas urazy. Ja bym sprzedał, ale tylko za dobre pieniądze tzn. przynajmniej 75 mln i przy dobrym pomyśle na kogoś w zamian.
4
Nie wiem co Urban zrobił tym chłopakom, że grają taki dramat w obronie. Ten mecz bez frajerskiego gola na 3-2 też nie byłby jeszcze wygrany, bo to nadal remis. Obie ekipy siebie warte, jedna miała przy tym farta.
1
Nie proponuje.
3
Przerażające.
0
Rashford na początku dodał gazu, potem szybko zszedł do poziomu jaki jest adekwatny do jego ceny - cudu nie było. Teraz powalczy o kontrakt, a w odradzającej się Barcelonie pewnie fajnie by było pograć, więc może zobaczymy wersję turbo na kilka spotkań. Szkoda, że klub nie ma pomysłu na bardziej perspektywicznego taniego LS. Flick powinien mu dać prostą dyrektywę - podajesz albo strzelasz jak już tam dobiegniesz, żadnego kombinowania, bo chłop ma skłonność do wybierania najmniej efektywnego finalizowania swoich akcji.
5
Sprzedam dzieło sztuki.
1
Festiwal się zaczyna - wczoraj przychodzi, jutro odchodzi.
A tak na serio to ten artykuł pewnie jest bliski prawdy, bo Alvarez nie narobi syfu, Atletico ma wszystkie karty w ręku, a Barcelona nie będzie przepłacać.
Jedyne co sobie wyobrażam, to Alvarez za około 100mln ze zmiennymi + transfer jakiegoś piłkarza wartego ze 30mln. Casado raczej się nie wybiera, a Ferran z rocznym kontraktem to wartość 10mln.
5
Maldiniego bym nie sprzedawał, chyba że ktoś zaproponuje naprawdę duże pieniądze. Może zagrać na LO i stoperze, nie będzie zarabiał dużo i pewnie zgodzi się na ławkę w razie potrzeby. Taki piłkarz bywa wielce przydatny.
1
@Szczygiel06 Zależy od zdrowia. No i moim zdaniem posiadanie rodziny opóźnia starzenie (mimo większego biologicznego zużycia), bo jak patrzę na znajomych, to ludzie 40+ gasną w oczach jeśli nie mają dzieci. Niby mają więcej siły, czasu i są mniej uwiązani, ale w środku to żywe trupy. Ci mający rodzinę ciągle mają w sobie takie biologiczne światełko, normalnie to widać na pierwszy rzut oka.
Trzeba się rozwijać i trochę przestawić na intelekt. Jest takie powiedzenie, że do 40tki ciało ciągnie głowę, a od 40tki głowa ciągnie ciało.
1
Po ostatnich popisach Wojtka zostało sporo stresu, on już sam chyba nie ma ochoty bronić i dobrze jakby już skończył tą ostatnią przygodę.
1
Odejdzie po końcu umowy lub rok przed za za jakieś grosze. Wszyscy wiedzą, że klubu nie stać na sadzanie na ławce słabszych zawodników w ramach wypychania z klubu, więc spokojnie sobie pogra do zakończenia kontraktu, ewentualnie będzie siedział do oporu jeśli podpisze nowy. Jedyna iskierka nadziei to mega oferta finansowa dla niego od jakiegoś bogatego pracodawcy, o ile jest łasy na pieniądze.
0
Znienawidzony geopolityk i wnioski dla Polski.
2
AI czasem się do czegoś przydaje. Akurat kilka dni temu odświeżyłem sobie "Pamięć Absolutną", mega kozacki film, a na tamte czasy to był nowy poziom efektów specjalnych.
1
@Drozdu7 Hybrydę bym brał jakąś, jeśli jest w zasięgu finansowym.
Widzę, że odpalił się temat diesla na krótkich dystansach. To może wrzucę swoje trzy grosze na ten temat. Gruźlika bym nie brał nie ze względu na krótkie dystanse, tylko przez potencjalne koszty napraw typowych w ogóle dla diesla, a nie powodowane przez eksploatacje na krótkich odcinkach.
Kiedy kupujesz nowy samochód na długie lata to wiadomo, że szkoda by było męczyć diesla takim trybem pracy. Przy starszym aucie wchodzi tyle rzeczy w rachubę potencjalnych kosztów, że temat jazdy na krótkich odcinkach nie ma takiego wielkiego znaczenia. Od groma moich znajomych (+ ja sam prze 8 lat jeździ dieslem) głównie po mieście krótkie odcinki i nic się dnie dzieje szczególnie złego.
Zakup auta benz/diesel na krótkie wyjazdy to bardziej kwestia motoryzacyjnej etyki eksploatacji auta niż groźba szybkich kłopotów i powinna zawracać głowę kiedy wchodzi temat nowego/młodego samochodu na lata. Tak czy siak wychodzi, że w twoim przypadku lepsza benzyna/hybryda/elektryk.
0
@Kgorecki2500 Szukasz frajera, który nie wykorzysta takiej okazji, a potem sam dostanie z buta w analogicznej sytuacji?
4
Jakiś festiwal memów chyba się zaczął.
3
Rekin co jakiś czas wchodzi ambicją na poziom ponad swoje normalne możliwości.
Potem spada do swojego pułapu i łapie chyba dołek - wtedy się kompletnie rozpada w drobny mak. Lepiej niech uważa, bo skończy z deprechą jak niejeden przed nim.
0
@BORO_12 Obu bym sprzedał, jeśli przyjdzie dobra oferta i jest pomysł na zastępcę.
Jeden i drugi łapie urazy, Balde jest ograniczony, a Kounde chimeryczny. Wątpię, że cokolwiek się zmieni w ich grze i odporności na kontuzje.