Naprawde dziwi mnie zainteresowanie tym gościem, tym bardziej że to podobno nie pierwszy klub, który pyta o Gomesa. Portugalczyk ma z sobą słaby sezon i nic nie wskazuje na to żeby w końcu miał opalić. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że nie ma on odpowiednich umiejetności na pierwsza 11 Barcy a i na rezerwie mały z niego pożytek, wiec przytulenie za niego 45 baniek to bardzo optymistyczna wizja jak dla mnie. Oczywiście zakładam, że za te pieniądze Barcelona kupiłaby kogoś wartościowego ale z obecnym zarządem to nie jest takie oczywiste.
Jak dla mnie szkoda, że Ander nie trafi do Barcy. Widzę że większość osób go tu nie docenia ale jako człowiek, który regularnie ogląda BPL w tym mecze ManUtd mówie wam, że to świetny zawodnik. W ostatnim sezonie obok Ibry najlepszy piłkarz czerwonych diabłów ponadto charakterystyka gry przypomina Verrattiego i miał juz do czynienia z Valverde w Bilbao. Pomijam oczywiście fakt, że wyciągnięcie go z United to podobnie jak w przypadku Marco to mission impossible.
Skoro liczymy na jakiś spektakularny transfer pomocnika to wypadałoby zacząć zbierać na niego pieniądze. Z tego co wypisuje prasa Barca nie posiada dość pokaźnego budżetu transferowego i jeśli rzeczywiście w kasie zostało jeszcze 30 mln to za taką kwote kupno dobrego gracza w dzisiejszych czasach może okazać sie niewykonalne. Dlatego trzeba zacząć sprzedawać i o ile jestem prawie pewny że na Vermaelenie i Douglasie nie zarobimy praktycznie nic to sprzedaż Munira i Turana mogłaby coś do tego budżetu dorzucić. W przypadku Munira dobrze będzie zapewnic sobie rozsądną opcje wkupu przez np 2 sezony. Co do Turka to ja na prawde uważam go za dobrego piłkarza ale według mnie w Barcelonie nie wykorzystuje on swoich możliwości w 100% tym bardziej że pozycje na których może on wstępować są juz w klubie obsadzone i lepiej dla wszystkich byłoby żeby odszedł a to gdzie pójdzie to już kwestia jego ambicji, osobiście chciałbym żeby został w Europie.
Prawde mówiąc od początku całej sagi można było sie spodziewać że Ceballos wybierze Real, i w sumie ciężko mu sie dziwić. Projekt piłkarski w Madrycie w ostatnich latach bije na głowe ten w Barcelonie i takie są niestety przykre fakty. Real stawia na młodych i potrafi świetnie zaplanować droge rozwoju gracza czy to poprzez wypożyczenia czy powolne ale konsekwentne wprowadzanie do pierwszej 11. Natomiast zobaczmy jak sprawa wygląda w Barcelonie, od dobrych kilku lat żaden młody zawodnik(nie licząc kupionego za duży hajs Neymara) nie potrafi zaistnieć w pierwszym składzie. Wypożyczani piłkarze zamiast zyskiwać na wartości to na niej tracą po czym są sprzedawani za bezcen. Kupowani piłkarze w większości nie zachwycają i zamiast być realnym wzmocnieniem klubu okazuje sie że jak przychodzi co do czego to niby ławka jest zapełniona ale nie ma kogo wpuścić na boisko bo wiąże sie to z obniżeniem jakości, gdzie w Realu sytuacja wgląda odwrotnie i piłkarze wchodzący z ławki stanowią wartość dodaną. Podsumowując żeby Barca wróciła na szczyt potrzebna jest zmiana polityki klubu bo jak czytam o zamiarach kupna piłkarzy pokroju Paulinho czy Seriego to zastanawiam sie dokąd ten klub zmierza.
Ja dalej będę uważał że Vidal ma wszystko żeby grać w pierwszym składzie Barcy. Gość potrzebuje tylko szans na gre i odrobiny zaufania na co nie mógł liczyć u Enrique. Nie wyklucza to oczywiście transferu Semedo skoro Roberto ma wrócić na swoja nominalna pozycje. Według mnie portugalczyk ma argumenty na gre w Barcelonie i chciałbym żeby ten transfer wypalił.
Transfer Semedo budzi we mnie różne emocje, bo z jednej strony jest to piłkarz młody, reprezentant kraju, czołowy piłkarz Benfiki w poprzednim sezonie stylem pasujący do gry Barcy ale jak to wszystko przełoży sie na gre w Barcelonie to już inna sprawa. Mam małe obawy bo przypomina mi trochę Danilo, który też miał być crackiem w Realu a jak to wszystko wygląda każdy wie. Osobiście bardzo liczyłem na Bellerina ewentualnie Sidibe ale wszystko wyjdzie w praniu i być moze na co liczę Semedo stanie sie solidnym graczem pierwszego składu na lata. Transfer oceniam na plus i czekam na dalsze wzmocnienia bo wciąż nie wzmocniliśmy pozycji, która tego najbardziej potrzebuje czyli pomocy.
Skoro liczymy na jakiś spektakularny transfer pomocnika to wypadałoby zacząć zbierać na niego pieniądze. Z tego co wypisuje prasa Barca nie posiada dość pokaźnego budżetu transferowego i jeśli rzeczywiście w kasie zostało jeszcze 30 mln to za taką kwote kupno dobrego gracza w dzisiejszych czasach może okazać sie niewykonalne. Dlatego trzeba zacząć sprzedawać i o ile jestem prawie pewny że na Vermaelenie i Douglasie nie zarobimy praktycznie nic to sprzedaż Munira i Turana mogłaby coś do tego budżetu dorzucić. W przypadku Munira dobrze będzie zapewnic sobie rozsądną opcje wkupu przez np 2 sezony. Co do Turka to ja na prawde uważam go za dobrego piłkarza ale według mnie w Barcelonie nie wykorzystuje on swoich możliwości w 100% tym bardziej że pozycje na których może on wstępować są juz w klubie obsadzone i lepiej dla wszystkich byłoby żeby odszedł a to gdzie pójdzie to już kwestia jego ambicji, osobiście chciałbym żeby został w Europie.
Nie tędy droga, nie poznaje tego klubu w ostatnich sezonach. Boli mnie to że dzisiaj Real jest bardziej Barceloński niz Barcelona w aspekcie budowania drużyny. Nie pamiętam kiedy w Realu grało tyle Hiszpanów co obecnie i jeszcze ten ich wiek, sami młodzi gracze. Barcelona staje sie coraz bardziej zespołem internacionalnym a przypominam że najlepszy okres klubu to ten w którym potrafiliśmy wystawić całą 11 wychowanków. Naprawdę nie ma na ta pozycje piłkarza młodszego czy to w zespołach młodzieżowych lub ogranego już w La Liga, który byłby w zasięgu Barcy...Szkoda gadać.
Komentarze
0
Naprawde dziwi mnie zainteresowanie tym gościem, tym bardziej że to podobno nie pierwszy klub, który pyta o Gomesa. Portugalczyk ma z sobą słaby sezon i nic nie wskazuje na to żeby w końcu miał opalić. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że nie ma on odpowiednich umiejetności na pierwsza 11 Barcy a i na rezerwie mały z niego pożytek, wiec przytulenie za niego 45 baniek to bardzo optymistyczna wizja jak dla mnie. Oczywiście zakładam, że za te pieniądze Barcelona kupiłaby kogoś wartościowego ale z obecnym zarządem to nie jest takie oczywiste.
0
Jak dla mnie szkoda, że Ander nie trafi do Barcy. Widzę że większość osób go tu nie docenia ale jako człowiek, który regularnie ogląda BPL w tym mecze ManUtd mówie wam, że to świetny zawodnik. W ostatnim sezonie obok Ibry najlepszy piłkarz czerwonych diabłów ponadto charakterystyka gry przypomina Verrattiego i miał juz do czynienia z Valverde w Bilbao. Pomijam oczywiście fakt, że wyciągnięcie go z United to podobnie jak w przypadku Marco to mission impossible.
1
Czyżby tzw kontuzja Payeta się odezwała czytaj niezidentyfikowany ból różnych partii ciała.
2
Skoro liczymy na jakiś spektakularny transfer pomocnika to wypadałoby zacząć zbierać na niego pieniądze. Z tego co wypisuje prasa Barca nie posiada dość pokaźnego budżetu transferowego i jeśli rzeczywiście w kasie zostało jeszcze 30 mln to za taką kwote kupno dobrego gracza w dzisiejszych czasach może okazać sie niewykonalne. Dlatego trzeba zacząć sprzedawać i o ile jestem prawie pewny że na Vermaelenie i Douglasie nie zarobimy praktycznie nic to sprzedaż Munira i Turana mogłaby coś do tego budżetu dorzucić. W przypadku Munira dobrze będzie zapewnic sobie rozsądną opcje wkupu przez np 2 sezony. Co do Turka to ja na prawde uważam go za dobrego piłkarza ale według mnie w Barcelonie nie wykorzystuje on swoich możliwości w 100% tym bardziej że pozycje na których może on wstępować są juz w klubie obsadzone i lepiej dla wszystkich byłoby żeby odszedł a to gdzie pójdzie to już kwestia jego ambicji, osobiście chciałbym żeby został w Europie.
0
Komentarz czysto humorystyczny, tak jak napisałem nie mnie to oceniać.
5
Prawde mówiąc od początku całej sagi można było sie spodziewać że Ceballos wybierze Real, i w sumie ciężko mu sie dziwić. Projekt piłkarski w Madrycie w ostatnich latach bije na głowe ten w Barcelonie i takie są niestety przykre fakty. Real stawia na młodych i potrafi świetnie zaplanować droge rozwoju gracza czy to poprzez wypożyczenia czy powolne ale konsekwentne wprowadzanie do pierwszej 11. Natomiast zobaczmy jak sprawa wygląda w Barcelonie, od dobrych kilku lat żaden młody zawodnik(nie licząc kupionego za duży hajs Neymara) nie potrafi zaistnieć w pierwszym składzie. Wypożyczani piłkarze zamiast zyskiwać na wartości to na niej tracą po czym są sprzedawani za bezcen. Kupowani piłkarze w większości nie zachwycają i zamiast być realnym wzmocnieniem klubu okazuje sie że jak przychodzi co do czego to niby ławka jest zapełniona ale nie ma kogo wpuścić na boisko bo wiąże sie to z obniżeniem jakości, gdzie w Realu sytuacja wgląda odwrotnie i piłkarze wchodzący z ławki stanowią wartość dodaną. Podsumowując żeby Barca wróciła na szczyt potrzebna jest zmiana polityki klubu bo jak czytam o zamiarach kupna piłkarzy pokroju Paulinho czy Seriego to zastanawiam sie dokąd ten klub zmierza.
2
Ja dalej będę uważał że Vidal ma wszystko żeby grać w pierwszym składzie Barcy. Gość potrzebuje tylko szans na gre i odrobiny zaufania na co nie mógł liczyć u Enrique. Nie wyklucza to oczywiście transferu Semedo skoro Roberto ma wrócić na swoja nominalna pozycje. Według mnie portugalczyk ma argumenty na gre w Barcelonie i chciałbym żeby ten transfer wypalił.
2
Transfer Semedo budzi we mnie różne emocje, bo z jednej strony jest to piłkarz młody, reprezentant kraju, czołowy piłkarz Benfiki w poprzednim sezonie stylem pasujący do gry Barcy ale jak to wszystko przełoży sie na gre w Barcelonie to już inna sprawa. Mam małe obawy bo przypomina mi trochę Danilo, który też miał być crackiem w Realu a jak to wszystko wygląda każdy wie. Osobiście bardzo liczyłem na Bellerina ewentualnie Sidibe ale wszystko wyjdzie w praniu i być moze na co liczę Semedo stanie sie solidnym graczem pierwszego składu na lata. Transfer oceniam na plus i czekam na dalsze wzmocnienia bo wciąż nie wzmocniliśmy pozycji, która tego najbardziej potrzebuje czyli pomocy.
2
Skoro liczymy na jakiś spektakularny transfer pomocnika to wypadałoby zacząć zbierać na niego pieniądze. Z tego co wypisuje prasa Barca nie posiada dość pokaźnego budżetu transferowego i jeśli rzeczywiście w kasie zostało jeszcze 30 mln to za taką kwote kupno dobrego gracza w dzisiejszych czasach może okazać sie niewykonalne. Dlatego trzeba zacząć sprzedawać i o ile jestem prawie pewny że na Vermaelenie i Douglasie nie zarobimy praktycznie nic to sprzedaż Munira i Turana mogłaby coś do tego budżetu dorzucić. W przypadku Munira dobrze będzie zapewnic sobie rozsądną opcje wkupu przez np 2 sezony. Co do Turka to ja na prawde uważam go za dobrego piłkarza ale według mnie w Barcelonie nie wykorzystuje on swoich możliwości w 100% tym bardziej że pozycje na których może on wstępować są juz w klubie obsadzone i lepiej dla wszystkich byłoby żeby odszedł a to gdzie pójdzie to już kwestia jego ambicji, osobiście chciałbym żeby został w Europie.
2
Nie tędy droga, nie poznaje tego klubu w ostatnich sezonach. Boli mnie to że dzisiaj Real jest bardziej Barceloński niz Barcelona w aspekcie budowania drużyny. Nie pamiętam kiedy w Realu grało tyle Hiszpanów co obecnie i jeszcze ten ich wiek, sami młodzi gracze. Barcelona staje sie coraz bardziej zespołem internacionalnym a przypominam że najlepszy okres klubu to ten w którym potrafiliśmy wystawić całą 11 wychowanków. Naprawdę nie ma na ta pozycje piłkarza młodszego czy to w zespołach młodzieżowych lub ogranego już w La Liga, który byłby w zasięgu Barcy...Szkoda gadać.