1

Cieszy forma Messiego widać że fizycznie doszedł do swojej optymalnej formy i porusza się lekko. Do tego wykorzystuje niemal wszystko co ma. Linia pomocy i obrony na plus. Rakieta to bardzo niedoceniany piłkarz, ale jego wkład w grę jest bardzo duży. Na minus Ney i Suarez. Momenty mają ale głównie irytują... zobaczymy w drugiej połowie

3

Nie pij więcej... misiu

15

A teraz wszyscy którzy po 1 połowie sprzedawali Messiego powinni mieć zakaz dodawania komentarzy do końca sezonu:) brawo Barca brawo Leo mistrz

0

Pod koniec dogrywki do Palacio nie zagrywał Messi tylko Maxi Rodrigez.

0


Barca w obronie grała często w zestawieniu z Danim, Busim, Bartą, Adriano czy Mache. Wyobrażacie sobie Real w środku obrony z Xabim Alonso z Marcelo czy Illaramendim ? Niestety, ale problemu w słąbszym wynikach należy szukać nie u Messiego nie u trenera, ale w składzie personalnym. Potrzebujemy wzmocnień w obronie, pomocy i ataku.
A Messi niech dalej stoi i strzela bez formy po 50 na sezon :)))

2

Od jakiegoś czasu czytam te wszystkie komentarze odnośnie Messiego, że za mało biega, nie strzela tylu bramek co w poprzednich meczach, nie stara się itd. Powiem szczerze, że mam już powoli dość. Po pierwsze przytocze anegdotę mojego kolegi, który był 2 sezony temu na meczu Barcy na Camp Nou. Pytam go o czywiście jak Messi? A on na to: on nie biega, stoi w kole i czeka, przygląda się, ale jak dostanie piłkę to jest pozamiatane. I było to 2 sezony temu. Taki jest poprostu Messi nigdy nie biegał jak szalony od obrońcy do obrońcy. Najważniejsze, żeby dotarły do wszystkich głosy samych zawodników, którzy powtarzają przez cały czas, że Messi nie gra sam, że ciągle nie będzie sam wygrywał, że jest uzależniony jak każdy zawodnik od innych. W poprzednich latach mieliśmy Eto'o, który był silną szybką "9" (dzisiaj brak), zasuwał przez cały mecz napierał, rozbijał, robił miejsce właśnie dla Messiego. 3 z trójki napastników - Henry silny, szybki, techniczny a do tego bardzo dobry taktycznie (rozumiał grę jak mało kto). W pomocy będący w najlepszym wieku dla piłkarza Xavi, świetny Iniesta plus silny jak byk Yaya Toure do tego w obwodzie inteligentny Keita (zawsze dawał drużynie pewność i odpowiedzialność). W obronie kapitalny Dani, Pique, Abidal i przede wszystkim Puyol - skała nie do przejścia. W bramce wiadomo dobry jak zawsze VV. A zastanówmy się kto otacza Messiego teraz, w jakim składzie gramy w obronie, w jakim pomocy i ataku? Czy jesteśmy równie dobrzy personalnie? Czy postawa drużyny zależy od Messiego? Czy też Messi zależy od postawy drużyny ? Dajmy Messiego do Legi, czy Lecha. Będzie robił różnicę, będzie wygrywał sam mecze w polskiej lidze ... owszem, ale w lidze mistrzów byłby jednym z Teodorczyków przepadłby i nigdy nie przekonalibyśmy się o jego zdolnościach strzeleckich.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?