Polityka transferowa w Barcelonie to w większości wypadków (w ostatnich latach) kompletne dno... Ściągnęli za Eto plus 50 mln. Do tego roczna pensja w sumie 62 mln a dostana w zamian 24 mln ;] Do tego sprawa dotycząca Kerrisona, Caceresa, Hleba i Henrique. Nie liczę ile dokładnie stracili milionów na tych transferów ale na oko myślę że z 70 mln poszło po prostu w błoto. Jasne jest że wszystkie transfery nie będą tak udane jak transfer Pique (który uważam za najlepszy transfer w dziejach Barcelony nie licząc Ronaldinho od czasu jak kibicuje Barcelonie czyli od 2000 roku). Więcej transferów pokroju Mascherano i Davida czyli zawodników gotowych to pomniejszenia własnych zarobków byle by prezentować barwy klubu z Katalonii. Jako studentowi ekonomi brak mi słów na to co wyczyniają w Barcelonie w kwestii większości transferów. A później są kwestie zadłużenia klubu ;]
Co do wszystkich jeżeli o transfery to masz racje ale co do Ibry napewno nie. Może i faktycznie kosztował bagatela 40 mln i jednego z najlepszych strzelców klubu w historii w Barcelonie ale napewno ten transfer wyszedł na dobre. Po pierwsze jeżeli sprawdzą sie pogłoski to barcelona odzyska 40 mln jakie na niego wydała. Po drugie w obecnej chwili gdyby nie ten transfer nie mielibyśmy ani Ibry (a więc zawodnika wartego 40 mln co najmniej !) ani Eto który w tej chwili przebierałby w ofertach innych klubów a napewno nie barcelony. Po trzecie myślę że Ibra zrobił to ca od niego wymagano. Strzelił 20 bramek w tym tą z Realem dzieki której świętowaliśmy mistrzostwo. Na początku sezonu to Ibra ciągnął gre drużyny to on szczelał, Eto jest bardziej uzależniony od innych i jestem przekonany że nie wygrywalibyśmy tamtych meczów co wygrywaliśmy dzięki Ibrze po zatym Ibra także asystował o czym nikt nie wspomina. Wystarczy pomyśleć co by byłoby jakby Ibra nie przyszedł.Możemy tylko przypuszczać że wyniki były by podobne w co wątpię bo widząc to co robił Eto w końcówce sezonu 2008/2009 nie wliczając w to pojedynczych meczów (chwała mu za finał Lm) to dostawałem ataku nerwowego. Podsumowując uważam że dobrze sie stało jak sie stało i jak sie stanie. Czyli Barca wygrała sezon z dużą pomocą Ibry a teraz odzyska włożoną w niego kase. Moim zdaniem ze względów czysto ekonomicznych barcelona zrobiła dobry interes więc zaliczanie transferu Ibry do Barcy za pomyłke jest dużym nie porozumieniem.
Fajnie że wkońcu doczekał się powołania. Szkoda że jedzie tylko posiedzieć na rezerwie bo raczej wątpie że pobroni w meczu. A szkoda bo nie bez powodu moim zdaniem jest drugi rok z rzędu najlepszym hiszpanskim portero.
Z gadzam się z przed mówcą. Jak koniecznie klub chce skrzydłowego, pewnego i z potencjałem to można Kuna kupić. Coś mi sie wydaje że można go kupić taniej nic Riberego. PO za tym jak Ribery przejdzie do Barcy to jak bedzie wyglądać Formacja skoro Ibra napewno nie odchodzi ? Przeciez w ataku o ile Ibra bedzie grac to co potrafi a nie tyle co musi to linia ataku napewno bedzie wygladać : Villa, Ibra, Messi. Pedro i bojan na ławie i niby Ribery razem z nimi na ławie ? Taka wielka "gwiazda". Kun juz bardziej pogodzi się z rotacja w składzie i do tego wcale nie jest gorszy od riberego.
Przecież to jest śmieszne. Od zawsze mówi się że to Real wydaje galaktyczne pieniądze na transfery a teraz Barca juz wydała 40 mln, do tego ewetualny transfer Faregasa to jakieś kolejne 40 mln jak nie wiecej. Na samych tych dwóch piłkaży poleci 80 mln i nikt mi nie powie ze to mało do tego ewentualny Ribery to kolejne 40 mln no może coś koło 35 mln. Tyle pieniędzy wydaje klub oparty na wychowankach ? ponad 100 mln ? Jak dla mnie Villa i Fabregas i koniec transferów.
Napewno nie kibicuje Barcelonie tyle lat ile niektórzy kibice z tej strony ale mam 20 lat a z Barca jestem od 15 roku życia. Śledze na tyle na ile moge sprawy Barcelony i wiadomym jest ze jesli piłkaż nie jest tak naprawde mocno przywiązany do klubu (tak jak Eto'o) to napewno długo nie utrzyma tak dobrej formy jaka ma Eto'o, a jeśli nawet jakimś przypadkiem znowu strzeli ok. 30 bramek to wyobraź sobie że za rok odchodzi za darmola bo taki "lasuch" na kase jak on napewno poleci tam gdzie mu wiecej dadzą a Barca napewno mu nie da tyle ile City. I tak oto zaostaniemy bez Eto'o i środków za które mozna kupic jakiegoś godnego nastepce, oczywiście bedzie Bojan i Henry teraz być może jeszcze K9 ale czy napewno Ci dwaj młodzianie i jeden weteran godnie zastąpia Eto'o ? Wole kupić pewniaka jakim jest Villa. Sprzedaż Eto'o zakup Villi najlepsze wyjście moim zdaniem.
Wiele ludzi mówi mi ze barca nie pwinna grac w finale. Po czesci maja racje. Gdyby rewanzowy półfinał sedziował inny sedzia dzisiaj pewnie Barca nie miałaby potrójnej korony jednak nie takie sedziowanie juz w historii widzielismy. Każdy moze sie mylic nawet sedzia. Patrzac jednak z drugiej strony to Barca atakowała to Barca miała ducha walki noi oczywiscie sporo szczescia jednak Chelsea jest sama sobie winna bo jak wytłumaczyc to ze grajac w 11 i to jeszcze majac w składzie takie góry jak Drogba czy balack przeciwko 10 takim ludziom jak iniesta(mam na musli niewygórowane warunki fizyczne ;]) nie potrafia trafic do siatki, mimo paru setek ? Wygrał lepszy i tyle. Nikt nie zasłużył w sezonie 2008/2009 na wygrana w LM jak Barca i to nie podlega dyskusji.
Ale uważanie Guardioli za króla to juz przesada ;]
A i jeszcze zapomniałem. Mówcie co chcecie ale ja uważam że najgorszym piłkarzem meczu po stronie Barcy był zdecydowanie Alves. Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co mu chodzi z tymi dośrodkowaniami ? To wyglądało jak walenie młotkiem w ściane. Skoro w ataku biegaja sami niezbyt fizycznie nastawieni piłkarze to jak można prawie za każdym razem jak miał piłke przy nodze wrzucac i to nie udolnie wrzucać ? Na dodatek w obronie Interu biegają takie kafary jak Lucio... Moim zdaniem najgorszy a raczej najbardziejj bezmyślny mecz tego bądź co bądź lubiącego przeze mnie piłkarza w Barcie.
Nigdy nie przepadałem za VV jednak trzeba przyznac ze lige mistrzów mamy jak najbardziej dzieki niemu ;] jednak jak ma być taki chciwy na kase to niech znajdzie sobi nowe pracodawce... Tyle Barclona miała do niego cierpliwosci, wybaczała mu jego niechybne interwencje, a tu przyszedł badź co bądź bardzo dobry sezon dla niego i zachowuje sie jak zaprzeproszeniem swieta krowa... Yaya choc nie jest wychowankiem to z wieksza ochota pragnie grac w naszym klubie za bardzo małe piniadze a tu prosze VV stawia ultimatum albo pdwyzka albo odchodze... A niech sobie idzie słyszałem ploty jakoby Barca miała wydac 17mln na Reine ciekawe posunicie... A Asenjo jak najbardzij chciałbym zobaczyc w Barcelonie ;D
Komentarze
0
Polityka transferowa w Barcelonie to w większości wypadków (w ostatnich latach) kompletne dno... Ściągnęli za Eto plus 50 mln. Do tego roczna pensja w sumie 62 mln a dostana w zamian 24 mln ;] Do tego sprawa dotycząca Kerrisona, Caceresa, Hleba i Henrique. Nie liczę ile dokładnie stracili milionów na tych transferów ale na oko myślę że z 70 mln poszło po prostu w błoto. Jasne jest że wszystkie transfery nie będą tak udane jak transfer Pique (który uważam za najlepszy transfer w dziejach Barcelony nie licząc Ronaldinho od czasu jak kibicuje Barcelonie czyli od 2000 roku). Więcej transferów pokroju Mascherano i Davida czyli zawodników gotowych to pomniejszenia własnych zarobków byle by prezentować barwy klubu z Katalonii. Jako studentowi ekonomi brak mi słów na to co wyczyniają w Barcelonie w kwestii większości transferów. A później są kwestie zadłużenia klubu ;]
0
Hiroshima
Co do wszystkich jeżeli o transfery to masz racje ale co do Ibry napewno nie. Może i faktycznie kosztował bagatela 40 mln i jednego z najlepszych strzelców klubu w historii w Barcelonie ale napewno ten transfer wyszedł na dobre. Po pierwsze jeżeli sprawdzą sie pogłoski to barcelona odzyska 40 mln jakie na niego wydała. Po drugie w obecnej chwili gdyby nie ten transfer nie mielibyśmy ani Ibry (a więc zawodnika wartego 40 mln co najmniej !) ani Eto który w tej chwili przebierałby w ofertach innych klubów a napewno nie barcelony. Po trzecie myślę że Ibra zrobił to ca od niego wymagano. Strzelił 20 bramek w tym tą z Realem dzieki której świętowaliśmy mistrzostwo. Na początku sezonu to Ibra ciągnął gre drużyny to on szczelał, Eto jest bardziej uzależniony od innych i jestem przekonany że nie wygrywalibyśmy tamtych meczów co wygrywaliśmy dzięki Ibrze po zatym Ibra także asystował o czym nikt nie wspomina. Wystarczy pomyśleć co by byłoby jakby Ibra nie przyszedł.Możemy tylko przypuszczać że wyniki były by podobne w co wątpię bo widząc to co robił Eto w końcówce sezonu 2008/2009 nie wliczając w to pojedynczych meczów (chwała mu za finał Lm) to dostawałem ataku nerwowego. Podsumowując uważam że dobrze sie stało jak sie stało i jak sie stanie. Czyli Barca wygrała sezon z dużą pomocą Ibry a teraz odzyska włożoną w niego kase. Moim zdaniem ze względów czysto ekonomicznych barcelona zrobiła dobry interes więc zaliczanie transferu Ibry do Barcy za pomyłke jest dużym nie porozumieniem.
0
Fajnie że wkońcu doczekał się powołania. Szkoda że jedzie tylko posiedzieć na rezerwie bo raczej wątpie że pobroni w meczu. A szkoda bo nie bez powodu moim zdaniem jest drugi rok z rzędu najlepszym hiszpanskim portero.
0
Z gadzam się z przed mówcą. Jak koniecznie klub chce skrzydłowego, pewnego i z potencjałem to można Kuna kupić. Coś mi sie wydaje że można go kupić taniej nic Riberego. PO za tym jak Ribery przejdzie do Barcy to jak bedzie wyglądać Formacja skoro Ibra napewno nie odchodzi ? Przeciez w ataku o ile Ibra bedzie grac to co potrafi a nie tyle co musi to linia ataku napewno bedzie wygladać : Villa, Ibra, Messi. Pedro i bojan na ławie i niby Ribery razem z nimi na ławie ? Taka wielka "gwiazda". Kun juz bardziej pogodzi się z rotacja w składzie i do tego wcale nie jest gorszy od riberego.
0
Może jeszcze Torres do tego ?
Przecież to jest śmieszne. Od zawsze mówi się że to Real wydaje galaktyczne pieniądze na transfery a teraz Barca juz wydała 40 mln, do tego ewetualny transfer Faregasa to jakieś kolejne 40 mln jak nie wiecej. Na samych tych dwóch piłkaży poleci 80 mln i nikt mi nie powie ze to mało do tego ewentualny Ribery to kolejne 40 mln no może coś koło 35 mln. Tyle pieniędzy wydaje klub oparty na wychowankach ? ponad 100 mln ? Jak dla mnie Villa i Fabregas i koniec transferów.
0
michalx91
Napewno nie kibicuje Barcelonie tyle lat ile niektórzy kibice z tej strony ale mam 20 lat a z Barca jestem od 15 roku życia. Śledze na tyle na ile moge sprawy Barcelony i wiadomym jest ze jesli piłkaż nie jest tak naprawde mocno przywiązany do klubu (tak jak Eto'o) to napewno długo nie utrzyma tak dobrej formy jaka ma Eto'o, a jeśli nawet jakimś przypadkiem znowu strzeli ok. 30 bramek to wyobraź sobie że za rok odchodzi za darmola bo taki "lasuch" na kase jak on napewno poleci tam gdzie mu wiecej dadzą a Barca napewno mu nie da tyle ile City. I tak oto zaostaniemy bez Eto'o i środków za które mozna kupic jakiegoś godnego nastepce, oczywiście bedzie Bojan i Henry teraz być może jeszcze K9 ale czy napewno Ci dwaj młodzianie i jeden weteran godnie zastąpia Eto'o ? Wole kupić pewniaka jakim jest Villa. Sprzedaż Eto'o zakup Villi najlepsze wyjście moim zdaniem.
0
Wiele ludzi mówi mi ze barca nie pwinna grac w finale. Po czesci maja racje. Gdyby rewanzowy półfinał sedziował inny sedzia dzisiaj pewnie Barca nie miałaby potrójnej korony jednak nie takie sedziowanie juz w historii widzielismy. Każdy moze sie mylic nawet sedzia. Patrzac jednak z drugiej strony to Barca atakowała to Barca miała ducha walki noi oczywiscie sporo szczescia jednak Chelsea jest sama sobie winna bo jak wytłumaczyc to ze grajac w 11 i to jeszcze majac w składzie takie góry jak Drogba czy balack przeciwko 10 takim ludziom jak iniesta(mam na musli niewygórowane warunki fizyczne ;]) nie potrafia trafic do siatki, mimo paru setek ? Wygrał lepszy i tyle. Nikt nie zasłużył w sezonie 2008/2009 na wygrana w LM jak Barca i to nie podlega dyskusji.
Ale uważanie Guardioli za króla to juz przesada ;]
0
Jego bramka z Chelsea przejdzie do histori klubu. Zapamiatam ten dzien jak wydarłem sie na cały głos JJJJEEEEEESSSSSTTTT
i wszystkich w domu pobudziłem. Wspaniały zawodnik oby jak najwiecej takiich ;p Brawo Iniesta !!
0
A i jeszcze zapomniałem. Mówcie co chcecie ale ja uważam że najgorszym piłkarzem meczu po stronie Barcy był zdecydowanie Alves. Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co mu chodzi z tymi dośrodkowaniami ? To wyglądało jak walenie młotkiem w ściane. Skoro w ataku biegaja sami niezbyt fizycznie nastawieni piłkarze to jak można prawie za każdym razem jak miał piłke przy nodze wrzucac i to nie udolnie wrzucać ? Na dodatek w obronie Interu biegają takie kafary jak Lucio... Moim zdaniem najgorszy a raczej najbardziejj bezmyślny mecz tego bądź co bądź lubiącego przeze mnie piłkarza w Barcie.
0
Nigdy nie przepadałem za VV jednak trzeba przyznac ze lige mistrzów mamy jak najbardziej dzieki niemu ;] jednak jak ma być taki chciwy na kase to niech znajdzie sobi nowe pracodawce... Tyle Barclona miała do niego cierpliwosci, wybaczała mu jego niechybne interwencje, a tu przyszedł badź co bądź bardzo dobry sezon dla niego i zachowuje sie jak zaprzeproszeniem swieta krowa... Yaya choc nie jest wychowankiem to z wieksza ochota pragnie grac w naszym klubie za bardzo małe piniadze a tu prosze VV stawia ultimatum albo pdwyzka albo odchodze... A niech sobie idzie słyszałem ploty jakoby Barca miała wydac 17mln na Reine ciekawe posunicie... A Asenjo jak najbardzij chciałbym zobaczyc w Barcelonie ;D