1

Gol nie został uznany :) Spokojnie

0

No i 2:2 niestety

6

Arminia - Bayern

Proszę o komentarze na temat tego meczu tylko i wyłącznie pod tym postem. Aktualnie jestem u rodziny, więc mecz nadrobię sobie wieczorem, a nie chcę trafić na spoiler. Dzięki.

1

West Ham - Burnley chwilowo przerwany, bo ktoś sobie chyba nogę złamał.

0

@Geble Lepszy nie, ale śmiało można powiedzieć, że Lampard siedzi przy tym samym stole co Xavi i Iniesta.

3

@Jacu327 do Zidana? Zizu to jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Modric jest świetny, ale daleko mu do Francuza.

0

Kto był lepszym zawodnikiem w swoim prime - Rakitic czy Modric?
@VamosRakieta to jeden z najbardziej niedocenianych piłkarzy, przynajmniej dla mnie.

1

@Rust_Cohle Ty jesteś największą konfiturą na tej stronie XD
wszędzie gdzie możesz to moderację oznaczasz

7

Wszystkiego najlepszego z okazji wesołych świąt

8

Komentarz usunięty

5

@Deviler A czy cała dyskusja odbywała pod jednym postem? Przecież nie chcemy robić spamu dla osób, których nie interesuje Premier League.

21

@Transu96 "jeżeli użytkownikowi nie podoba się sposób moderowania to prosimy skasować konto"

Nawet nie wiem jak to skomentować. Ten portal głownie tworzą użytkownicy.

4

@Kgorecki2500 Czy mi się dobrze zdaje, że wczoraj zostaliśmy zbanowani, następnie zostało nam udzielone ostrzeżenie (mówiące, że coś, co było tydzień temu czy rok temu normalne, wczoraj zostało zabronione), a na sam koniec zostaliśmy zaproszeni do dyskusji? XD
Jeszcze bany za spoiler. W każdym znanym mi portalu czy forum internetowym spoiler dla filmów/seriali obowiązuje przez pewien okres po ich wypuszczeniu, zazwyczaj jest to rok. Tylko tutaj wczoraj coś się zmieniło.

18

Ron zajebisty. W książkach uczyli się rzucać zaklęcia niewerbalne dopiero na 6 roku, a ten na początku drugiego już rzucał takie uroki. Ron? TOP. Po prostu chciał cimcirimci Hermionę, więc udawał, że jest głupszy żeby czuła się najmądrzejsza.

7

Xavi: W lecie wymyśliłem nowy treningowy program. Ćwiczymy wcześniej, mocniej i dłużej

0

@martin3131 tak, nie ma tam aż takiego wspierania patologii. Czy Ty się za dużo TVP naogladałeś?

15

@martin3131 czemu w Polsce inflacja wyższa niż w krajach zachodnich? Polityka rozdawnictwa PiSu mój drogi kolego

1

@Qlewer Chodziło mi o to, że będzie mniej spontanicznych decyzji opartych na wizji czy talencie zawodnika, a gra opierałaby się głównie na schematach wypracowanych na treningach.
Przykładowo mając rzut wolny zawodnik nie wznowi go szybko, bo chce umożliwić napastnikowi wyjście sam na sam, a spokojnie sobie poczeka aż rośli obrońcy wejdą w pole karne, bo i tak czas jest zatrzymany. Mam nadzieję, że mnie rozumiesz. Zabije to kreatywność zawodników, a większość stałych fragmentów gry będzie opierała się na schematach.

18

Widzę, że na LR jest spora liczba osób, która uważa, że wprowadzenie zatrzymania czasu w piłce nożnej to dobry pomysł. Według mnie taki przepis mógłby zniszczyć ten piękny sport.

1) Piłka nożna jest sportem ciągłym/płynnym. Zatrzymanie czasu zrobiłoby z niej dyscyplinę turową, w której główną rolę odgrywają wytrenowane i nauczone na treningach schematy.
2) Piłka nożna stałaby się o wiele mniej emocjonująca. Chyba nie zaprzeczycie, że najczęściej najwięcej dzieje się w doliczonym czasie gry. Wiedząc ile zostało dokładnie sekund do końca meczu zabrakłoby tej adrenaliny i niepewności u zawodników oraz kibiców.
3) Zawodnicy przestaliby spieszyć się z wykonywaniem na przykład autów czy rzutów wolnych. Przegrywają, do końca kilka minut, ale po co szybko wznowić grę skoro czas stoi, niech wszyscy przesuną się wyżej. Gra stałaby się mniej dynamiczna.
4) Mecze kończyłyby się o nieprzewidywalnych godzinach. Utrudniłoby to znacząco organizację tego typu spotkań na najwyższym szczeblu, gdzie przecież w to wszystko zamieszana jest policja, ochrona, zarządzanie ruchem ulicznym na czas meczu, transmisje telewizyjne itp. Zbyt duże koszty. Dodatkowo kibice mieliby problemy żeby zaplanować swój czas na obejrzenie meczu.
5) Należałoby skrócić czas meczu, bo 90 minut gry to zbyt wiele. Aktualnie szacuje się, że gra piłką w meczu piłki nożnej to jakieś 70 minut, a reszta to przerwy.
6) Znaczna część rekordów oraz statystyk musiałaby zostać unieważniona, ponieważ zmieniłby się format gry. Ciężko porównywać na przykład osiągnięcia związane z liczbą strzelonych bramek, bo po takiej zmianie zawodnicy mieliby dużo więcej czasu na strzelenie gola.
7) Powstałyby duże problemy z egzekwowaniem tego przepisu w niższych ligach. Pojawiłby się problemy z dokładnością oraz logistyką. W piłce nożnej piękne jest to, że jest to sport dla wszystkich. Niezależnie od tego czy grasz na największych stadionach świata, czy na klepichu we wsi, która ma 500 mieszkańców, każdego obowiązują te same przepisy oraz zasady.
8) Sędzia (jak bardzo go nie lubicie) ma też inne zadania na boisku niż pilnowanie czasu. Musi trzymać pieczę nam meczem oraz egzekwować przepisy gry w piłkę nożną. Sędziemu głównemu będzie bardzo trudno wstrzymywać i wznawiać pracę zegara, jednocześnie zarządzając całym meczem.

Pewnie jeszcze kilka/kilkanaście innych powodów by się znalazło.
Wiem też, że obecny system zachęca zawodników do symulowania czy gry na czas, ale ciężko to wyeliminować. Nie mam pomysłu jak można by to obejść, ale jestem pewny, że wprowadzenie zatrzymania pomiaru czasu miałoby więcej skutków negatywnych niż pozytywnych.

0

@Lukas90 czyli sugerujesz, że Xavi specjalnie odpadł z LM?

Jaki miałby w tym cel? Twoje argumenty zupełnie do mnie nie trafiają.

1

@BorzyKrzys "To że piłka nożna jest zbyt dynamiczna to mit" XD

To wejdź na boisko i posędziuj jakiś mecz to zobaczysz sobie, że nawet spotkania, które mają wolne tempo nadal są dynamiczne. Wszystko fajnie wygląda jak się ogląda mecz w TV, na żywo zupełnie inne odczucia.

0

@BorzyKrzys Zatrzymywanie czasu nie ma sensu. Jak chciałbyś egzekwować ten przepis w niższych ligach? Załóżmy, że gra toczy się przy bocznej linii, gdzie jest duża kopanina i piłka wychodzi za linię autową 5 razy w ciągu minuty. Sędzia główny ma co chwila zwieszać głowę na dół, patrzeć się na zegarek i wciskać przycisk 'stop'? Sędzia ma obserwować to, co się dzieje na boisku, a nie zastanawiać się czy zegarek mu nie zeświruje, bo w ciągu meczu wcisnął jeden guzik 80 razy.
Piłka nożna jest zbyt dynamicznym sportem żeby wprowadzić taki przepis.

5

Fani Harry'ego Pottera, którzy chcieli obejrzeć zwiastun drugiego filmu o jego przygodach, kupowali bilet na "Przygody Scooby-Doo". Kiedy trailer się skończył, wychodzili z sali i żądali zwrotu pieniędzy za bilet.

via filmweb

11

@BarcaInfo a to tylko kilka z ich zalet

2

@Bartek22 "Kibice twierdzący, że mamy kompletną kadrę są w wielkim błędzie"

Kto tak twierdzi? Przecież cały czas jest narracja, że potrzebujemy wzmocnień.

11

@tbas ale co mają mówić?
Chodźcie do nas, podpisujemy kontrakty ze sponsorami, obniżyliśmy pensje zawodnikom, ściągamy piłkarzy z wolnego kontraktu, hajs z biletów znów się zgadza, mamy kasy, damy ile chcecie?
Wiadomo, że sytuacja finansowa nie jest najlepsza, ale na pewno nie jest tak źle jak piszesz.

4

@Nano22 nice bait m8.
"La Rambla przed tym gdy stała się bardzo toksyczna i przesiąknięta głupotą. Grupki "wzajemnej adoracji", atakowanie zbiorowe pojedynczych użytkowników, kije w dupach, bezmyślne wyzywanie trenera i piłkarzy, stawianie swoich zachcianek (Neymar, LM) ponad wszystko, dziecinność, głupota... Rzygać się chce jak się patrzy na to i jednocześnie odechciewa się brać w tym udziału"

0

@Amigo_Blanco Dokładnie. Sam z ciekawości czasem poczytam komentarze, głównie na fejsie, bo lubię popatrzeć jak głupi ludzie wyzywają się z jeszcze głupszymi ludźmi, to nastawienie i opinia o Barcelonie zmienia się praktycznie co mecz.
Xavi przyszedł, odpadł z Bayernem to było wyśmiewanie "nowej ery".
Potem Barcelona grała naprawdę ładną piłkę to te same osobniki pochowały się do nor, a wyszły osoby, które pisały, że Barca każdego rozwali.
Teraz znowu "damiany" wylazły z jaskiń i się śmieją, bo jakiś klub z Hiszpanii przegrał mecz.

9

@kuz kurcze, jak Ty się przejmujesz tym co piszą ludzie w Internecie na temat drużyny, której kibicujesz to nie wiem jak znosisz inne trudy życia, np. praca czy problemy w rodzinie.
Nie ma co patrzeć na ludzi z Internetu, bo to zawistne, małostkowe i głupie potworki, które myślą, że są anonimowe i im wszystko wolno. Przecież ludzie wyzywają się w komentarzach zupełnie bez powodu, inni są wyśmiewani, bo się odważyli o coś zapytać itd.

4

@Ghotti Zespół miejski liczy 4 588 000 mieszkańców będąc piątym co do wielkości zespołem miejskim w Unii Europejskiej po Paryżu, Zagłębiu Ruhry, Madrycie i Mediolanie. Według danych hiszpańskiego Ministerstwa Rozwoju tzw. Wielki Zespół Miejski Barcelony (hiszp. Grande Área Urbana) ma 5 030 679 mieszkańców na powierzchni 3271 km², w latach 2001–2011 nastąpił wzrost ludności o 639 483 osób, co stanowi wzrost o 14,5%. Cała metropolia miejska Barcelony (obszar metropolitalny) ma około 5 milionów mieszkańców, według różnych źródeł: według Brookings Institution ma 4 730 300 mieszkańców, według Ajuntament de Barcelona – 4 777 042, według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – 4 900 000; według Idescat, instytutu statystycznego Katalonii – 5 029 181 mieszkańców; według World Gazetteer – 5 407 264; według Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ – 5 083 000; według Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat) – 5 474 482.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?