0

Nie będę się z nikim kłócił. Ten sezon to dobitnie pokarze, tyle w temacie..

0

Człowiek , który potrzebuje mieć kilka a najlepiej kilkanaście metrów wolnej przestrzeni, który gubi się przy krótkim kryciu jednego dobrego obrońcy (Piszczek, Juanfran), który prawdopodobnie nie zagra na mundialu w top 2 na świecie? Niezły żart...reklama i marketing czynią cuda...

0

Co do nurkowania to mistrz jest tylko jeden bo reszta piłkarzy na całym świecie odstaje od niego w tym aspekcie przede wszystkim ilościowo. Jest bez liku składanek z jego popisami począwszy od Premier League aż do Premiera Division..

0

tytanowyrysiek
Na pewno w tej dwójce nie jest człowiek, który
.nie potrafi uderzyć z wolnego wewnętrzna częścią stopy i regularnie pali się w meczach z cięższymi przeciwnikami gdzie jest lepsze krycie i nie ma niezbędnych dla niego kilometrów wolnej przestrzeni. Niestety media na silę porównują go do Messiego bo piłka żyje z marketingu.

0

Neymar zagrał oczywiście świetny mecz ale ja dałbym ZM Sanchezowi. Moim zdaniem odwrócił losy spotkania. Mogło być naprawdę ciężko gdyby nie szybka odpowiedz po straconej bramce.
Nie mam nic do Fabsa , ale chyba po tym meczu jego zagorzali zwolennicy i jednocześnie przeciwnicy Xaviego, którzy nieustannie apelowali o odesłanie generała na emeryturę mogą czuć się mocno zawiedzeni.

0

Bez przesady z tym Bayernem.. Nie ludzie mają klapki na oczach tylko Ty trochę mało znasz sie na tym sporcie. Owszem Bayern zagrał bardzo dobry mecz , ale gra sie jak przeciwnik pozwala i to City przede wszystkim zagrało tragicznie ( przynajmniej do wejścia Silvy i Negredo).

0

Jak Villa na koniec sezonu będzie w top 5 strzelców La Liga to na zwykłego przeciętniaka wyjdzie ale autor tego artykułu..

0

I jeszcze jedno- skoro jest tak przeciętnym zawodnikiem i jego forma może już tylko iść w dół to w tym sezonie w Atletico powinien strzelić mniej niż w ostatnim w Barsie. Ja jestem pewny ,że tak nie będzie i mogę się nawet o to założyć z kimś kto twierdzi inaczej.

0

Nie jestem fanbojem Villi ale artykuł jest mocno przesadzony. Nie będę się tu zbytnio rozpisywał i argumentował dlaczego. Powiem tylko, że typowy środkowy napastnik w systemie gry Barcelony opartym na ataku pozycyjnym ma ciężkie życie. Typowy czyli taki który spędza większość czasu blisko stoperów przeciwnika. Nawet Messi miał by problemy ze strzelaniem bramek gdyby musiał być tylko typowym śn, ale nie musi i może dzięki temu wykorzystać swoją nieprzeciętna kreatywność.
Co do statystyk to wolę jedną bramkę w ważnym meczu niż 10 z ogórkami. Bez udziału Villi nie przeszlibyśmy Milanu iPSG , z Bayernem nie dostał szansy, a on w tym artykule rozliczny jest za ligę którą i tak wygraliśmy.

0

Nie nie jest tak..powiem ci jak jest: łatka największych symulantów na świecie jest przypięta do zawodników realu. A "największy" z pośród nich to Cristiano Ronaldo , który popełnił więcej synulek w karierze niż ty masz włosów na głowie....A i jeszcze jedno ja mam na to niezbite dowody a ty jesteś tylko internetowym trollem sfrustrowanym swoim życiem..

0

Skoro tak bardzo nie lubisz synulek to powinieneś też bardo nie lubić Cristiano Ronaldo, bo chłopak jest w tym mistrzem.
Cristiano Ronaldo Diving Manual part 1,2,3 -jest tego masakryczne dużo jak na jednego piłkarza , a i tak to absolutnie nie jest wszystko...

0

Po prostu Tata pochodzi z dość biednego kraju i nieraz zetknął się z biedą. Dlatego razi go luksus i przepych tak zresztą jak i mnie.

0

Eh co do niektórych komentarzy to brak słów . Taki apel do tych których tak strasznie razi to klepanie Barcy...to posiadanie.... to długie rozgrywanie...
niech dadzą sobie spokój z kibicowaniem tej drużynie. Te klepanie było, jest i będzie bo to coś więcej nawet niż styl gry. Więc oszczędźcie sobie nerwów na przyszłość i przerzućcie się na drużyny które preferują bardziej ping- pong-owe wymiany.

0

Ja za Thiago również tęsknił nie będę....
Constantine16 ładnie wszystko podsumował.

0

Chciałem żeby został, bo w minionym sezonie zaprezentował sie dobrze mimo małej ilości szans w kluczowych meczach.
Nie piszcie mi o lidze, że był nieskuteczny itd.... Rozliczajcie go za to co zakończyło sie porażką czyli LM.Tam pokazał klasę w meczach , których grał a w kluczowym meczu nie dostał szansy na grę, bo gre przez 7 min mianem szansy bym nie określił.
Co do transakcji to popieram zarząd. Nie widzieli go w drużynie na kolejny sezon to nie utrudniali sprawy Davidowi.
Przynajmniej pokazali tym, że nie zachowują sie jak połowę ludzi na tym forum czyli jak pies ogrodnika,którzy krzyczą żeby go sprzedać jak najszybciej, chwila... ale z ceną to nie schodzić poniżej 30 mln... i teraz płaczą że tanio..
Neymar to oczywiście duża siła ofensywna, ale ciekaw jestem jak to będzie wyglądało bez środkowego napastnika z drużynami dobrze zorganizowanymi w defensywie w kluczowych meczach sezonu. Jeśli ktoś napisze mi, że Messi to śn to zna się na piłce tak jak ja na muzyce reggae.

0

coole
dobrze ujęte w czym tkwi problem

0

Ogólnie wielka tragedia się stała , bo w finale nie zobaczymy najszlachetniejszego z trenerów. Chciało by się powiedzieć wielki trener i jeszcze większy człowiek....Pełen pokory i szacunku, nigdy nie narzeka (porque?) a skromność to jego znak firmowy (special five)...

0

Brakuje noty dla Tito czyli 0. Lubię gościa, zawsze go broniłem, ale to on w głównej mierze odpowiada za to co się wydarzyło.. Jesli chodzi o obronę to dużo zrobić nie mógł. Popełnił jednak jak dla mnie koszmarny błąd w zestawieniu ataku. Odszedł od tego co bardzo dobrze funkcjonowało ,co dało nam awans z Milanem i PSG czyli Villa na szpicy. Rozumiem gdyby musiał kombinować...a tu wystarczyło zostawić tak jak było, a on wrócił do tego co było z Milanem w pierwszym meczu.
Jest to smutne tym bardziej, że jedna bramka w Monachium możliwe , iż dała by nam awans, bo 3-0 to wynik w zasięgu. A tak mamy kosmiczny wynik do obrobienia , nie istnieje margines błędu czyli strata bramki.
Mam nadzieję , że Tito zrozumie wreszcie, że Messi nie może grać na szpicy i odejdzie od tego ustawienia na dobre.

0

Jeśli tak będzie to duży błąd.....bo to duży błąd rezygnować z systemu , który się sprawdza, z systemu z Villą na szpicy. Z Villą, który absorbuje stoperów i daje przestrzeń Messiemu. Nie jestem fanboyem Villi, ale to ustawienie daje efekty. Dało remontadę w meczu z Milanem i dało bramkę dajacą awans do półfinału. Chyba jedynie Alexis może spełnić rolę Davida w tym systemie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało...jeszcze parę godzin....ale jeśli ma to wyglądać jak w pierwszym meczu z Milanem czyli Messi osamotniony na środku podwajany i potrajany to jestem pełen obaw...

0

Sprawa jest prosta.
Dobre wyniki:
2-2 i wyższy remis oraz każde zwycięstwo
Złe wyniki:
0-0 oraz każda porażka
Neutralny:
1-1, choć też minimalnie niekorzystny bo przy strzelonej bramce przez Bayern na Camp Nou sytuacja się komplikuje

0

Ludzie nie dramatyzujmy...nie jest tak żle, jak tu niektórzy piszą. Owszem doceniam to co osiągnął Pep, ale pisanie o Tito to co niektórzy tu piszą jest po prostu śmieszne. Tak jak to Generał powiedział: "Problemem naszym i obecnej Barcelony jest to, że poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Tyle wspaniałych rzeczy dokonano w ostatnich czterech czy pięciu latach, że przejście ćwierćfinału z PSG wydaje się być czymś małym"..
Jest duża szansa na wygranie 2 najbardziej wartościowych tytułów. Jeden z nich to praktycznie formalność...mam gdzieś czy real sobie go odpuścił pół roku temu, czy dwa miesiące temu ...tytuł to tytuł .
Co do taktyki to jest już coraz lepiej (przynajmniej jeśli chodzi o atak) odkąd Villa często gra na szpicy, a Messi tam gdzie jest do tego stworzony czyli OP.
Jeśli chodzi o Bayern, wiadomo będzie bardzo ciężko...Widzę jednak dwa plusy w tej rywalizacji:1. Mamy lepszy terminarz 2.Wyeliminowanie głównego faworyta LM = zamknięcie ust wielkim krytykom Barcy Tito , takich jak panowie z nsport i jakich pełno tu na tej stronce, obwieszających koniec Barcy....

0

Wracaj Abi jesteś potrzebny!!!! Trochę śmieszą mnie komentarze o rytmie meczowym itp. Wiadomo nie zaszkodzi go mieć,ale najważniejsze są umiejętności (pewne rzeczy są wrodzone). Nad motoryką Abi ostatnio dużo pracował. Widzę go na środku i nie tylko dlatego bo teraz mamy tam braki.
Pamiętam jak narzekaliście na rytm meczowy gdy Villa w debiucie po kontuzji strzelił bramkę he he , a niedługo możecie sie przekonać jak brak rytmu meczowego wpływa na Messiego:-).

0

Ogólnie dobry mecz w naszym wykonaniu, niesamowita asysta Daniego. Zgadzam sie że nie taktyka pomogła uzyskać Psg tak dobry (biorąc pod uwagę przebieg meczu) wynik. Wszyscy wiemy "co" sie do tego przyczyniło. Szkoda najbardziej bramki w ostatniej akcji meczu, bo wynik 1-2 zamknął by rywalizację. Po prostu mniej jesteś zaskoczony czymś co z góry przewidywałeś (praca sedziego, sorry kilku sędziów). Owszem jego decyzje, (a szczególnie jedna) były karygodne, ale ludzie nie można wymagać choćby poprawnego sędziowania od człowieka, który w swojej rodzimej lidze został uznany najgorszym sędzią!!!!! Gdyby uefa nie wybierała sędziów na podstawie "dobrego nazwiska" zapewne było by inaczej.

0

Chciałoby sie powiedzieć wreszcie..., wreszcie takie ustawienie. Wreszcie Messi jako ofensywny pomocnik w praktyce i w teorii . I tak rozgrywa i tak wchodzi z drugiej linii ,to już wynika z jego mentalności..... Wreszcie będzie miał kogoś przed sobą, dzięki komu nie będzie musiał sie rozdwajać (kończyć i zaczynać akcje). Jeśli chodzi o obronę to paradoksalnie jest to lepsze ustawienie szczególnie przeciwko szybkim kontrom. 3 stoperów czytaj 3 "stałych" obrońców to lepiej niż 2, bo nieraz i nie dwa w tym sezonie widzieliśmy jak przeciwnicy szybkimi kontrami dostawali sie pod nasze pole karne podczas gdy Dani i Jordi hasali w tym czasie po drugiej połowie boiska..Także jestem optymistą o ile to ustawienie "wejdzie w życie" Damy radę, a jeśli nie to nic sie nie stanie bo jestem z tą drużyną na dobre i na złe. Visca el Barça!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0

florek81
Człowieku 1) naucz się czytać ze zrozumieniem ,2) cyt" Synku to właśnie Barca z tego słynie i jak chcesz zobacz sobie wystarczy 15 meczu a sie przekonasz jak połowa waszej drużyny biegnie do sedziego i podpowiada jak by oni ukarali itp." - poznaj znaczenie słowa "bulwersować się", bo z tego co napisałeś wynika ,że go nie znasz
3) ja nie jestem aż tak zakompleksiony , żeby zakładać konta na HalaBanacha.pl i wylewać tam swoje żale..

0

Dani ma w 100% rację. Skubi07 wyłożył wszystko jak na tacy.Takie sędziowanie promuje częste przerywanie gry faulami. Niestety hiszpańscy sędziowie są teraz na poziomie ekstraklasy, nawet ze spalonymi mają problemy. Prawda jest taka, że najlepsze sędziowanie jest teraz w Anglii, tam nie ma pobłażania dla takich zagrań. Heh taki paradoks, szczególnie dla tych, którzy żyją stereotypami, bo przecież angielska liga jest taka twarda.....
Co do przeciwnika to nic się nie zmieniło: chamstwo i żenada. Bulwersują sie przy każdej decyzji sędziego na ich niekorzyść, nie ważne czy jest oczywista i słuszna. Pokażcie mi choć jednego naszego zawodnika , który tak robi. Wstyd...ale zresztą to samo robi ten ich muł, więc nic nie dzieje się bez przyczyny. Szczerze, z jednej strony to nawet dobrze ,że nie wykorzystaliśmy tych setek. Zdrowie naszych mogło być mocno nadszarpnięte, bo oni przecież nie umieją przegrywać ....

0

Eric Clapton
Jeśli chodzi o defensywę to w pełni się z Tobą zgodzę bo Leo jak jedyny w Barsie jest odciążony z gry w obronie (czyli jak środkowy napastnik w każdej drużynie).

0

Eric Clapton, Hen
A oglądacie w ogóle mecze Barcelony ? Przecież Messi tak własnie gra, prawie zawsze wchodzi z drugiej linii, bardzo rzadko stoi na szpicy i czeka na piłkę. Można powiedzieć że gra na pozycji Xaviego tylko trochę wyżej (stąd często są blisko siebie). Ostatnio (z Majorką) był przełom, ale nie jeśli chodzi o Leo , bo on grał jak zwykle. Wreszcie zagraliśmy z typowym śn (Villa), który stał na szpicy i absorbował obronę.

0

And here we go.. operacja pt. „Czas na leczenie kompleksów” rozpoczęta.... Zastanawiam się co trzeba zrobić żeby ten chłam z papiertoaletowy.pl przestał się tu logować…

0

IOMessini
Popieram. Też nie chce tu oglądać tej gęby.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?