cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@KapiFCB to Ty nie wiesz, że Laporta jest magikiem który powie jedno słowo i wszyscy bez problemu odejdą z klubu? W końcu to nie jest Bartomeu a problem z takimi piłkarzami miała tylko Barcelona.
1
@Pioter Umtiti w październiku będzie nadal piłkarzem Barcelony.
0
@Explode otóż nie. Aguero przez urazy był niedostępny w 18 meczach. Złożyło się na to PIĘC kontuzji. PIĘĆ. No nie, brak gry nie wynika z tego, że Pepowi tak bardzo spodobało się granie bez napastnika.
Gra bez napastnika bo Aguero i Jesus prezentowali się po prostu fatalnie na boisku.
4
@macio_944 tak, tak. Inni ludzie i nagle inne kluby rzucą się na Pjaniciów, Braithwaitów a amigosi z miejsca zrezygnują z pieniędzy które im się należą.
W jakim świecie wy żyjecie?
0
@Gaucho radzi sobie na tyle dobrze, że jeśli nie będzie nas stać na jakościowego lewego obrońcę do pierwszego składu to mógłby dostać szansę w klubie.
No ale nie na tyle dobrze, żeby klub mógł odpuścić transfer lewego obrońcy.
0
@mkord czyli to, że Aguero był niedostępny 3/4 sezonu mamy traktować jako jego zaletę? Czy o co chodzi z tymi minutami?
@Kengo problem w tym, że on wcale nie zapewniał tej jakości w ofensywie.
0
@VbamboeB jeśli pozostanie Messiego ma zależeć od transferu amigosa to lepiej aby odszedł z klubu.
0
Tak było.
0
Pierwszy skład Barcelony pod względem liczby minut w tym sezonie:
Ter Stegen (3900')
Alba (4196')
Lenglet (3698')
Mingueza (2796')
Dest (2745')
Busquets (3518')
Frenkie (4492')
Pedri (3526')
Messi (4192')
Griezmann (3903')
Dembele (2699')
Kto mógłby wejść z ławki?
Araujo (2231')
Pique (1923')
Braithwaite (1716')
Trincao (1309')
Pjanic (1295')
0
@MaTt_BarcaFan dlatego można go całkiem łatwo sprzedać, nawet dostać jakieś pieniądze.
1
@Xenomorph no tak, Alba, Pique, Sergio i reszta są świetni. A to, że w Lidze Mistrzów kompromitacje zaliczał Enrique (ten sam który potrafił zdobyć tryplet), Valverde, Setien a teraz Koeman to zwykły przypadek.
To wina wszystkich trenerów, to oni są cały czas problemem a nie kadra.
0
@damiano996 oczywiście, że z jego perspektywy to nie ma sensu. Laporta sprawia wrażenie jakby nie rozumiał sytuacji, nie rozumiał, że to proces który wymaga czasu i przede wszystkim środków. I to nie środków w postaci wypalonego, wiecznie kontuzjowanego Aguero. W dodatku kompletny brak wsparcia nawet gdy drużyna prezentowała się bardzo dobrze i notowała świetne wyniki.
0
@Xenomorph no i jak to sobie wyobrażasz? Alba nagle dostanie 50IQ i przestanie być dnem mentalnym? Lenglet włączy tryb profesora i zacznie grać na topowym poziomie? Busquets nauczy się biegać a Frenkie nagle stanie się super rozgrywającym? Dembele zacznie myśleć na boisku? Sam Araujo, Messi i De Jong (od którego nie można oczekiwać rozgrywania piłki) to troszkę za mało. A od Pedriego czy Moriby nie można oczekiwać, że w przyszłym sezonie będą liderami na boisku.
Równie dobrze możemy powiedzieć, że Oooo Pique Alba Dembele Super, jeden transfer i lecimy z tym.
No ale tak wyglądało podejście Bartomeu przez ostatnie lata. Dlatego dzisiaj w kadrze mamy tragicznego Coutinho którego nie da się sprzedać a także kilku weteranów z wysokimi kontraktami.
Właśnie przez takie myślenie jacy to super nie jesteśmy, kilka korekt i lecimy po tryplet. Otóż nie.
0
@Xenomorph a na jakiej podstawie twierdzisz, że to nie są dobre drużyny? Bo mają niższy ovr w Fifie?
Liczy się to jak kadra jest zbudowana, jakie profile w niej występują, jaką mentalnością dysponują, jakie elementy w danym zespole funkcjonują a jakie nie.
Choćby taka Chelsea ma bardzo szeroką i wyrównaną kadrę, w dodatku mają piłkarzy o różnych profilach co umożliwia grę w dowolny sposób. Takie Lille w tym sezonie ma jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą linie obrony w Europie. Botman zaraz będzie w Premier League a Maignana chce obecnie każdy klub który się zastanawia nad pozycja bramkarza. Do tego w ofensywie mają doświadczonego lidera w postaci Buraka a także młodą gwiazdę Davida.
Biorąc pod uwagę masę kontuzji w PSG, brak jakościowych alternatyw czy po prostu mentalność ekipy PSG to to Lille wcale nie jest takie słabe.
0
@Xenomorph ale to nie jest dobra drużyna. Nie można zakłamywać rzeczywistości. Tutaj kilka korekt to za mało.
W całej kadrze mamy jednego piłkarza który w tej chwili potrafi bronić i jest to 22 latek z rezerw. Z naszych graczy ofensywnych jedynie dwóch potrafi strzelać bramki. Z naszych pomocników kreować grę potrafi tylko jeden, ten który od trzech lat jest wyrzucany z klubu.
Mamy fajne perełki, Koeman stawia powoli fundamenty ale z Pedrim, Moriba i Mingueza Ligii Mistrzów jeszcze nie wygrasz. Tutaj potrzeba wielu transferów i jeszcze więcej czasu by to wszystko ogarnąć.
0
@Rewolucja123 nie zgodzę się z tym fragmentem o przygotowaniu fizycznym. Zespół był pod tym względem przygotowany naprawdę świetnie.
Pod koniec zabrakło paliwa? Weź pod uwagę, że ten sezon był slamazarny praktycznie dla wszystkich ekip. Atletico też miało swoją "pauzę". Właściwie wszystkie topowe ekipy leciały w trybie eko gdy tylko się dało.
My natomiast mieliśmy ogromną stratę, musieliśmy gonić z wszystkich na sił, do tego masa dogrywek w najgorszym okresie. Tego nie dało się uniknąć, nie przy grze co 3-4 dni przez cały sezon. Można to było jedynie inaczej rozłożyć w czasie. Gdyby ten słaby okres przyszedł miesiąc - dwa wcześniej to dzisiaj pewnie nikt by nie krytykował Koemana.
Rotacje. No z jednej strony od pewnego momentu trochę ich brakowało, z drugiej strony gdyby było ich więcej to pewnie te punkty po drodze by gdzieś uciekły. Niestety ale Ci zmiennicy kolejny raz nie pokazali jakości.
Czy przy regularnej grze wyglądałoby to lepiej? Z pewnością różnica byłaby znacznie mniejsza ale swoje byśmy w tym czasie stracili.
Mimo wszystko brak minut dla Firpo i Trincao uznaje za błąd Koemana. Pierwszy powinien częściej wchodzić w buty Minguezy czy Lengleta (z PSG pokazał się super, od razu po meczu przepadł). Drugi zdecydowanie częściej powinien wychodzić w pierwszym składzie kosztem Dembele. Koeman tu powinien dać chociaż złudzenie rywalizacji.
Upieranie się na 3-5-2 kosztem 3-4-2-1. No cóż, po prostu racja. Po ligowym spotkaniu z Sevillą pisałem, że to się mogło udać raz ale następnym razem rywale będą już przygotowani na schemat z Dembele na środku. No i byli. To już ani razu nie przyniosło efektów, a graliśmy tak bardzo długo.
Liczyłem bardziej na hybrydę 4-3-3 właśnie z 3-4-2-1 ale się lekko zawiodłem.
Generalnie o plusach wspomniałeś, według mnie biorąc pod uwagę sytuację w klubie i na świecie to choćby budowanie fundamentów, stawianie na dzieciaków - to jest kluczowa kwestia.
Czy gdybyśmy doszli do 1/4 LM i zdobyli kilka punktów w Lidze to by coś zmieniło? Absolutnie nie.
Dzięki Koemanowi mamy lepsze fundamenty pod przyszłość, mamy kolejny puchar do gabloty a jednocześnie Ci bardziej doświadczeni piłkarze znów udowodnili, że w tym klubie są cały czas te same problemy niezależnie od tego kto jest na ławce.
Generalnie sezon oceniam i tak powyżej oczekiwań, pracę Koemana w sumie też. No ale wiadomo, że bardzo dobrej oceny też wystawić mu nie można.
3
@jakub1906 my z Messim wcale nie mamy lepszej sytuacji. Przy czym oczekiwanie na decyzję Leo jest chyba jeszcze gorsze bo paradoksalnie to od niej więcej zależy.
0
@AdamS9882 To Ty sobie dorabiasz jakiś kontekst czy ideologię do tego.
1
@AdamS9882 pośmiewisko? No to prawda, jesteś nim tutaj.
1
@AdamS9882 o cholera, wychodzi na to, że bramki i asysty Suareza dały Atleti 24 pkt.
3
@svensonFCB ale wiesz, że Griezmann ma w tym sezonie lepsze liczby niż Suarez, prawda?
1
@AdamS9882 może porównajmy fakt, że Suarez grał z Neymarem i Messim w topowej formie. Może porównajmy fakt, że Barcelona miała wtedy najlepszy zespół na świecie. A może tego nie porównujmy bo to nie ma sensu.
16
Luis Suarez w sezonie 19/20.
21 bramek i 12 asyst.
Antoine Griezmann w sezonie 20/22.
20 bramek i 12 asyst.
0
No ale zmiana Trincao to żart.
0
@PartidarioCatalan czyli Messi też jest defensywnym napastnikiem?
1
@PartidarioCatalan ofensywny pomocnik? Cofnięty napastnik? "10"? Mediapunta?
0
@BarcaInfo to, że akurat teraz naszła Cię taka myśl. Ciekawy zbieg okoliczności.
0
@BarcaInfo przecież sam pisałeś, że nie oglądasz tego meczu.
1
Atletico, Real Madryt i Barcelona oddały w pierwszej połowie łącznie DWA celne strzały XD
1
@Dertinho a to defensywny pomocnik ma biegać do kontr? On ma rzucać piłki za linię obrony, a pod tym względem jest jednym z najlepszych na świecie.