@DonCarletto Świetny to jest taki Saka, a nie Rodrygo który potrzebuje jeszcze dużo pracy żeby wejść na wysoki poziom. Zobaczymy po sezonie, ale według mnie Real nic nie wygra przez niepewną obronę i przeciętny (z paroma wyjątkami) środek :)
@Artysta9 Gdyby Bartomeu nie zarządzał klubem tak jakby jutra miało nie być i nie dawał ogromnych sum byle piłkarzowi to obecna sytuacja nie byłaby tak katastrofalna. A tak to za bardzo rozpieścił grajków i oczekiwania finansowe się im nagle nie zmienią, bo kto by chciał zarabiać mniej? :)
@Guess Złoża są w wielu różnych miejscach np. w głębinach Pacyfiku u wybrzeży Japonii, ale nie tak łatwo jest przejść do wydobycia. Nawet w zalinkowanym przez Ciebie artykule jest napisane, że to kwestia 10-15 lat, a producenci elektroniki potrzebują tych metali na cito :) Poza tym one w czystej postaci praktycznie nie występują i potrzebny jest jeszcze cały szereg skomplikowanych procesów w celu ich rozdzielenia. Ale nie zmienia to faktu, że należy dążyć do uniezależnienia żeby być odpornym na każdy ewentualny szantaż.
Erdogan też szuka kasy u Arabów :) Turcja właśnie podpisała największy kontrakt w historii swojej zbrojeniówki. Firma Baykar (założona przez teścia tureckiego przywódcy) podpisała umowę z saudyjskim ministerstwem obrony na dostawę najnowszych dronów Bayraktar Akıncı. W bieżącym roku Turcja zamierza uzyskać 6 mld $ z eksportu sprzetu wojskowego. Przemysł zbrojeniowy ma być remedium na problemy gospodarcze państwa. https://defence24.pl/przemysl/turcja-i-arabia-saudyjska-razem-w-zbrojeniowce-rekordowy-kontrakt
Twórcy filmu pt. "Oppenheimer" starali się jak najlepiej oddać klimat lat 40-tych XX wieku jednakże nie obyło się bez historycznej wpadki. Jak zauważył pewien widz w filmie użyto flagi USA z 50 gwiazdkami podczas gdy w owym okresie flaga ta posiadała 48 gwiazdek. Dopiero 4 lipca 1959 doszła gwiazdka nr. 49 (Alaska), a obecna 50 gwiazdkowa wersja obowiązuje od 4 lipca 1960 roku (Hawaje). https://x.com/BetterOffHazel/status/1684284213464387587
1
@HighestInTheRoom W końcu Porro wrócił do pierwszej 11!
4
https://www.filmweb.pl/news/Muzeum+Popkultury+w+Seattle+sprzeciwia+si%C4%99+transfobii.+Przedmioty+J.K.+Rowling+usuni%C4%99te+z+wystawy-151683
Transpłciowy manager Muzeum Popkultury w Seattle postanowił usunąć z wystawy przedmioty związane z J. K. Rowling za jej rzekomo nienawistne komentarze w stosunku do transów i homoseksualistów XD Cancel Culture znowu w natarciu...
1
https://przegladsportowy.onet.pl/ofsajd/niecodzienne-obrazki-na-treningu-igi-swiatek-polka-z-plastrem-na-ustach/pe9ce1d
Widzieliście te dziwne zdjęcia z treningu Igi? Ta taśma służy podobno do treningu oddechowego.
0
@matirix20 Nieźle, ale czemu żadnego PO nie ściągnąłeś?
0
Liverpool musi się ogarnąć bo tylko oni są w stanie zagrozić City w Premier League...
@Rust_Cohle
4
@Comentateiro Czyli wygrywają z mocnymi zespołami i rozdają punkty słabym? :)
1
@DonCarletto Świetny to jest taki Saka, a nie Rodrygo który potrzebuje jeszcze dużo pracy żeby wejść na wysoki poziom. Zobaczymy po sezonie, ale według mnie Real nic nie wygra przez niepewną obronę i przeciętny (z paroma wyjątkami) środek :)
1
@Kidd A czego konkretnie słuchasz? Ostatnio zacząłem interesować się jazzem, ale niewielu wykonawców znam
0
@Messibestplayerintheworld Wolę Cancelo, no ale cóż...
4
Ciekawostka na dobranoc :)
W 1956 tak wyglądał dysk o pojemności 5 MB do pierwszego komercyjnego komputera IBM 305 RAMAC.
https://www.facebook.com/100089243396848/posts/248939704757474/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
A tu macie reklamę całego kompa:
0
@KrwawiaceoczyVEB No trzeba przyznać że Benfica umie w transfery. Nunez przeszedł z Almerii za 34 mln €, a Liverpool wyłożył 80 mln €
0
@FcPortoFan1999 Jak będzie mało to idę na mecz, a jak takie gładkie 5:0 to nie ma sensu bo doping już nie pomoże :)
2
@Sulimo A z Gandawy do Genku jest ze 150 km. Raz jacyś angielscy kibice kupili bilet na mecz jednej z tych drużyn z ich ulubioną i pomylili miasta :)
3
@Sulimo No nie bo Pogoń trafi na Gent ;)
1
@GeneralXavi Sam Fender, Yeah Yeah Yeahs, Metric i Nothing But Thieves
0
@Artysta9 Gdyby Bartomeu nie zarządzał klubem tak jakby jutra miało nie być i nie dawał ogromnych sum byle piłkarzowi to obecna sytuacja nie byłaby tak katastrofalna. A tak to za bardzo rozpieścił grajków i oczekiwania finansowe się im nagle nie zmienią, bo kto by chciał zarabiać mniej? :)
1
@Comentateiro a z mięs to tylko stać ją na konserwę turystyczną :)
1
@Pawci023x Quarabag może przejdą ale Aris Limassol będzie ciężko
1
@TR3YWAY Zależy kiedy zamierzasz się bronić :)
0
@Tomo1989 Oglądałem parę razy jakieś odcinki z Tour de France i tam też zdarzały się nieciekawe drogi, a przecież TdF jest o wiele bardziej prestiżowy
1
@Guess Złoża są w wielu różnych miejscach np. w głębinach Pacyfiku u wybrzeży Japonii, ale nie tak łatwo jest przejść do wydobycia. Nawet w zalinkowanym przez Ciebie artykule jest napisane, że to kwestia 10-15 lat, a producenci elektroniki potrzebują tych metali na cito :) Poza tym one w czystej postaci praktycznie nie występują i potrzebny jest jeszcze cały szereg skomplikowanych procesów w celu ich rozdzielenia. Ale nie zmienia to faktu, że należy dążyć do uniezależnienia żeby być odpornym na każdy ewentualny szantaż.
1
Robi się niezbyt ciekawie ;) Chiny wczoraj wprowadziły ograniczenia na eksport galu (Ga) i germanu (Ge). Metale te są kluczowe przy produkcji wszelakiej elektroniki, a to właśnie Państwo Środka jest ich głównym dostawcą na świecie. Od teraz chętni będą musieli uzyskać specjalną licencję na handel. Jest to kontynuacja wojny gospodarczej pomiędzy USA, a ChRL.
https://www.purepc.pl/chiny-oficjalnie-wprowadzily-ograniczenia-dotyczace-handlu-galem-i-germanem-waznymi-komponentami-elektroniki
0
@BorzyKrzys Like a limo driver?
0
@kanver_ Zgadza się, ale jeszcze miał epizod w norweskim Stabaek przed Belgią
0
Erdogan też szuka kasy u Arabów :)
Turcja właśnie podpisała największy kontrakt w historii swojej zbrojeniówki. Firma Baykar (założona przez teścia tureckiego przywódcy) podpisała umowę z saudyjskim ministerstwem obrony na dostawę najnowszych dronów Bayraktar Akıncı. W bieżącym roku Turcja zamierza uzyskać 6 mld $ z eksportu sprzetu wojskowego. Przemysł zbrojeniowy ma być remedium na problemy gospodarcze państwa.
https://defence24.pl/przemysl/turcja-i-arabia-saudyjska-razem-w-zbrojeniowce-rekordowy-kontrakt
9
Twórcy filmu pt. "Oppenheimer" starali się jak najlepiej oddać klimat lat 40-tych XX wieku jednakże nie obyło się bez historycznej wpadki. Jak zauważył pewien widz w filmie użyto flagi USA z 50 gwiazdkami podczas gdy w owym okresie flaga ta posiadała 48 gwiazdek. Dopiero 4 lipca 1959 doszła gwiazdka nr. 49 (Alaska), a obecna 50 gwiazdkowa wersja obowiązuje od 4 lipca 1960 roku (Hawaje).
https://x.com/BetterOffHazel/status/1684284213464387587
0
@Medium Szoboszlai się sprawdzi bo jest świetny :)
0
@RomanHoffer Dobra ta druga część Alibi? Przy pierwszej płakałem ze śmiechu bo lubię francuski humor i kino ;)
1
@Rust_Cohle Taa może jeszcze Sancho do tego? :)
0
@lucca87 Ale po co nam powolny Portugalczyk?