0

W jakiejś części się zgadzam. To wszystko przez pieniądze w piłce, za dużo ich. Z drugiej strony, Iniesta pogra jeszcze ze 2 sezony i koniec, a Barca musi mieć jakieś zabezpieczenie w postaci młodych grajków na wypożyczeniach. Szkoda mi Alena, Denisa, czy Rafinhii, ale takie czasy niestety nastały, że mało jest miejsca dla wychowanków :/

2

Zwykle staram się bronić takiego Roberto, Rafinhe czy innych przebijających się do 1-go składu zawodników, ale tym razem zgadzam się w stu procentach.

0

Uwielbiam Bartrę za charakter i chęć do walki o pierwszy skład. Jak patrzę na błędy jak ze wczorajszego meczu, to aż mi się serce kraja :/

0

Nie chodzi o to gdzie kogo i za kogo się uważa, bo dla nas Wawrzyniak jest bogiem, dla innych nie…
Jak patrzę na grę Verrattiego to ręce same mi się do braw składają. Mało który młody piłkarz ma taką boiskową inteligencję jak Marco.
Pogba super transfer, ale myślę, że potrzebujemy kogoś z pokorą.

0

Coutihno byłby dobrym transferem, ale Verratti pozamiatałby wszystkie wątpliwości co do nowej 6 na Camp Nou.

0

Ehhh...
Jak dla mnie Lucho to trener jakiego Barca potrzebuje pod względem jaj i porządkowania drużyny. Taki był Guardiola, zatem dlaczego jest tak jak jest? Bo Pep odnosił sukcesy, był wzorem dla piłkarzy, wniósł coś zupełnie nowego, a Enrique powiela Pepa, piłkarze to widzą i nie pawają sympatią do niego, bo nikt już nie będzie taki jak Guardiola. Jeszcze gdyby robił te przewrotne zmiany i przy tym wygrywał mecze, a tu co? Taka szansa, Real przegrywa swój mecz, a on sadza 2 najlepszych piłkarzy w drużynie i Barca przegrywa...

0

Ludzie, spokojnie. Kłócicie się, że Busi jest słabszy od Javiera na ŚPD, a Wy wielcy znawcy chcieliście jego sprzedaży przed mistrzostwami. Busi jak na tę pozycje jest technicznym geniuszem, za to Javier walczakiem i widzę ich obu uzupełniających się nawzajem. Moja propozycja:
Bravo/Ter Stegen
Alves/Montoya, Pique/Bartra, Alba/Mathieu
Javier, Busquets/Rakitic
Messi, Iniesta/Rakitic
Deulofeu, Suarez, Neymar/Pedro/Messi/

Mówię o ataku.
Boczni obrońcy grają jako boczni pomocnicy, Mascherano lub Busi (jeden z nich) wraca się do obrony i rozgrywa razem z Pique. Wyżej mamy Messiego i Iniestę lub Rakiticia, a na bokach Neymar i Deulofeu lub Pedro. Oczywiście do wszystkich pozycji na zamienników również Rafinha itp. :)

1

Hm, powiedzmy, że masz trochę racji, ale tylko trochę. Tu nie chodzi o same transfery. Nie widzisz co dzieje się z klubem? "Mes que un club"- to była prawdziwa Barca, była dopóki rządów nie przejął Zubi, Bartomeu i reszta. Kiedyś stawiano na wychowanków, Iniesta, Messi, Busquets, Xavi, Puyol, Valdes, Pedro. Co jest teraz? Kupowanie wielkich gwiazd po 80mln, którzy nie mogą zgrać się z zespołem. Kiedyś bez sponsorów, a dzisiaj 4 marki na koszulkach, wygląda to obrzydliwie. Zarząd robi wszystko abyśmy stali się jak kluby, z których pieniędzy śmialiśmy się parę lat temu i nie mów mi, że piłka nożna się unowocześnia, bo to zwykłe zeszmacenie pięknego sportu i m.in naszego klubu.
PS.
Czyhrynski zagrał fatalny sezon, mimo to Guardiola chciał go zostawić w klubie, a Zubi go sprzedał. Myślałem, że to trener wybiera odpowiadających mu graczy, a nie zarząd.

0

Jak dla mnie błędem Barcy jest od 2 lat stawianie na obcokrajowców. Za Guardioli młodzi dostawali na tyle szans, żeby się pokazać i zostać poddanym ocenie. Za Martino w ogóle tego nie było i mam nadzieje, że Enrique nie będzie bał się robić roszad w składzie (zmiany pozycji itp.) ;)

0

Na miejscu Martino wystawiłbym skład: Pinto, Alves, Bartra, Pique, Alba, Busquets, Xavi, Fabregas, Iniesta, Messi, Alexis.
Messi cofnięty do linii pomocy w grze, Sanchez przesunięty na skrzydło, a 9 pusta, lub z Fabsem. Dlaczego? Mecze z Atletico przegrywaliśmy przez wrzutki - z naszej strony. Brak 9 wyeliminuje możliwość dośrodkowań Alvesowi i pozwoli Messiemu w swoim stylu wbiegać z linii pomocy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?