kataloniduma
Dołączył/a: maj 2011
powiatowe
5 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
No to pytanie do ludzi oglądających ligę Portugalską czy ten chłopak potencjalnie jest blisko poziomo Varanea? Jeśli tak to jestem za wyłożeniem większej kasy na stół.
0
Madritista
W tej grupie śmierci ani Ajax, ani City nie grali na miarę oczekiwań. A meczów z ManU i Galatasaray nie powinieneś wspominać ;) Jak to powiedział Jose- Na miejscu Guardioli wstydziłbym się zdobyć LM w takim stylu, więc ciekawe jak by po tym sezonie opisał "swój styl".
0
W Realu nawet Mourinhio nie umieją utrzymać na dłużej. U Pereza mania la decimy oraz ciągłej poprawy budżetu nie idzie ze sobą w parze. O ile kasa się zgadza to nawet tak szczęśliwie losowana LM + pomoc sędziów nie dała im dojść do finału w którym Bayern i tak byłby zdecydowanym faworytem. A sam Jose ciągłymi wojenkami kopał sobie grób, do którego sam został wrzucony po kompletnie nieudanym sezonie. Real czeka na nowego trenera, a ja liczę tylko na to, że GD wróci do normalności no i na to, że nie kupią Bale'a, bo to największy kozak z całej EPL i byłoby się czego bać.
0
No i te statystyki jasno pokazują fakty o których wiele osób pisze od dawna.
* Dani-dawno powinien zwolnić miejsce Adriano, co nam po ofensywnym obrońcy ( większość jego akcji kończy się wrzutką), którego główny atut jest również najsłabszą stroną- 169 wrzutek z czego jakieś 8 celnych, do tego zatrważająca liczba przewinień i mała liczba odbiorów w porównaniu do np. Alby.
* Pedro- katastrofa totalna, bez formy od paru sezonów, Alexis bije go na głowę, oraz wydaje się że Sanchez w końcu zrzucił blokadę ze swojej psychiki i myślę, że nast. sezon będzie jeszcze lepszy. Pedro na sprzedaż.
* Fabregas- Już dawno powinien wygryźć bezproduktywnego Xaviego ze składu, przy regularnej grze na stałej pozycji ma do zaoferowania o wiele więcej. Xavi nie na sprzedaż niech zasiądzie na ławie i będzie naszym asem w rękawie, będąc wypoczętym może być świetną opcją z ławki rezerwowych.
Pytanie tylko czy Tito ma jaja czy dalej będzie bazował na systemie Guardioli, który się już nie sprawdza.
0
Thiago, Tello i Montoya. Dla mnie jest to 3 młodzieniaszków, którzy już pokazali że są w stanie walczyć o podstawowy skład z naszymi gwiazdami. Sprzedałbym Pedro, który zapomniał co to progres oraz Daniego póki można na nim zarobić ( w jego miejsce oczywiście najpierw Adriano, a Montoya niech walczy). W/w trójka może iść co najwyżej na wypożyczenie, a każda inna decyzja będzie dla mnie wielką wpadką zarządu, a co do samego Thiago to on JUŻ powinien grać w miejsce Xaviego.
0
No to czekamy na jeszcze 2 transfery oznaczone priorytetem. Na bramkę nie widzę lepszego kandydata od terStegena, a co do stoperów to jest parę ciekawych nazwisk (osobiście jestem zwolennikiem Hummelsa, bo Silvy nie wyciągniemy), najważniejsze by był to ktoś z najwyższej półki.
0
Kupno Reiny może być niewypałem na miarę Zlatana. ter Stegen też nie jest jakimś bramkarzem światowego formatu, ale to bardzo solidny bramkarz z perspektywami rozwoju. Na chwilę obecną ze swoimi warunkami i refleksem Victora wciąga nosem.
0
Bardzo podoba mi się gra Thiago, ale na tym etapie kariery on potrzebuje regularnej gry- mecz w mecz i jeśli trener nie ma zamiaru dawać mu więcej szans to mogę uszanować jego decyzje (w przeciwieństwie do Valdesa). Niebawem Xavi (najprawdopodobniej) odpuści podstawowy skład, a wtedy za Iniestą i Fabsem Thiago byłby naszym trzecim rozgrywającym. O ten talent trzeba walczyć.
0
0
Rosell goni za kasą zapominając o aspektach sportowych- takie mam wrażenie. Stary Real o wiele przepłacał za zawodników, ale liczyły się zyski właśnie z praw do wizerunku, z grą bywało gorzej. Mam wrażenie że Rosell dąży w tym samym kierunku
0
Ja też oceniam ten sezon na szóstkę- w skali 1-10.
Chivo tylko nie mów, że mistrzostwo zdobyte dzięki słabemu Realowi, bo 100 pkt. to rekord ligi, który mamy szansę wyrównać.
Sandro po części spełnił swoje zadanie poprawienia kondycji finansowej klubu, teraz liczę że zastąpi go jakiś wizjoner, tak samo zresztą jak Tito Vilanovę.
0
Co do samego Reiny to ja bym go nie chciał, często zdarzają mu się babole i zawalił już wiele punktów Liverpoolowi.
Co do naszej ławki też nie potrafię się zgodzić, gdyż grając naszą żelazną jedenastką możemy uformować najmocniejszą ławkę na świecie z piłkarzami tj. Pinto, Mascherano, Adriano, Fabregas, Thiago czy Tello, niestety brakuje trochę jakości w podstawowym składzie- obrona i atak kuleje, a i w pomocy Xavi ( z całym szacunkiem do jego osoby) powinien grać już coraz mniej, gdyż jest cieniem samego siebie sprzed kilku sezonów. Abidala też wielce szanuje, ale jeśli nie jest w stanie nam dać jakości to niestety powinien sobie szukać jakiegoś słabszego klubu- zdobył już wszystkie możliwe trofea klubowe, a jeśli potrzebuje może dorobić do emerytury gdzie indziej. Barcelona mierzy w najwyższe cele i niestety nie ma miejsca na sentymenty, albo dajesz nam jakość, albo idziesz pracować gdzie indziej.
Także jak dla mnie całą wypowiedź tego pana można potłuc o kant sami wiecie czego...
0
część 2
Messi mógłby zejść na pozycję prawego skrzydłowego,a na lewej flance szalałby Neymar(jakoś nie jestem wielkim zwolennikiem tego transferu- wspomniałem o wielkich indywidualnościach, ale myślę że zarząd wie co robi. Gdyby Messi/ Neymar schodzili do środka szybko w ich miejsce wskakiwaliby Alba/Adriano i armaty mamy konkretne.
No i finalna zmiana wprowadzenie typowego środkowego napadziora, a nie pseudoskrzydłowych, dlatego tak szybko Villi bym nie sprzedawał (wiem wczoraj zagrał kaszane, ale to jest demon pola karnego daj mu piłkę, a on uderzy. Niestety u nas pogrywa na lewej flance, a za bardzo do tego stworzony nie jest.
No i wrzuciłbym do składu naszego Gerarda "rozegram to sam" Deulofeu jako zmiennika Villi. Tiki Taka jest naszą najmocniejszą, ale również najsłabszą stroną (patrz mecz z Bayernem) i może potrzeba nam w polu karnym takiego samolubnego aroganta- gdy inni będą klepać bez pomysłu, on będzie cały czas tworzył ciąg na bramkę.
Na koniec dodam, że chciałbym większej rotacji na linii song Busquets, oraz przećwiczenia wariantu 4-2-3-1, w którym bronilibyśmy wyniku (ile to razy tracimy głupie bramki w końcówkach) oraz sprzedałbym Pedro/Alexisa ze wskazaniem na Pedro- fajnie, że z La Masii, ale od swojego debiutanckiego sezonu praktycznie nie zaliczył progresu, a nawet wskazałbym na powolny jednostajny regres.
Ale to wszystko moje ciche przemyślenia-kogo nie wymienimy i tak będę kibicował. Pozdro
0
Komentarz za długi więc wrzucam na 2 razy:
A jak dla mnie mała rewolucja powinna być. Tito niby jest ok, ale powtarzam że na taką firmę jak FCB niestety na krótki. Gdyby transfery Neymara i Hummelsa rzeczywiście doszły do skutku to ja bardzo chciałbym zobaczyć taki wariant:
W obronie Adriano zamiast Alvesa ( jak dla mnie ma więcej do zaoferowania Barcelonie, a Dani byłby mocnym rezerwowym/ bądź na sprzedaż póki jest w cenie i zacząć ogrywać Montoye)
Para stoperów Hummels-Pique + rotacje z Bartrą, a Mascherano jeśli godzi się na rolę 3-4 obrońcy niech zostanie.
Xavi- od dawna byłem wielkim fanem jego stylu, ale niestety chyba czas aby zaczął grać mniej- mecze ze słabszymi ligowcami, puchar króla- no i będąc wypoczętym byłby superrezerwowym mogącym wejść w każdy mecz bez kompleksu.
Zamiast Xaviego powinien do składu wskoczyć Fabs- w Arsenalu gra opierała się na nim i szło mu świetnie, ale w Barcelonie wielkie indywidualności mają problemy z przystosowaniem się do tak kolektywnej gry (Sanchez, Ibra) i myślę że gdyby on był głównym dyrygentem nasza gra by przyspieszyła.
0
Tak jak Laporta pomógł Barcelonie wznieść się na wyżyny sportowe, tak głównym zadaniem Rosella jest poprawienie kondycji finansowej. Wszystko w przyrodzie musi się równać- pytanie tylko czy Rosell zamykając swoją część cyklu nie zostawi Barcy na kolanach, tak że następny prezydent będzie musiał wykładać gigantycznych sum by Barca wróciła na szczyt.
0
Nie jedźcie po nim, dla mnie niezły mecz. Chłopak nawet nie miewa okazji na odrywanie się z ZESPOŁAMI PD, a tu nagle wychodzi na ten niesamowity Bayern i musi walczyć z piłkarzami będącymi o kilka półek wyżej do niego. Przy tej sytuacji z rzutem wolnym głowa mu niemal nie spłonęła, sam chyba się nie spodziewał, że ta piłka spadnie na niego i pozostanie bez krycia- stres, adrenalina, chłopak jeszcze trochę źle przyjął, a potem bez namysłu huknął- dla was klapa, dla mnie szacunek, że w sekundzie znalazł lepszą okazję niż nasz cały blok ofensywny razem wzięty. Myślę, że on musi być częściej ogrywany, bo mimo braku nadzwyczajnych warunków fizycznych ma papiery na porządnego obrońcę.
0
No i ok niech by były nieprawidłowe- nie zmienia to faktu, że wynik zasłużony, udawało nam się szczęśliwie wygrywać mecze, ale końcu trafił się rywal z najwyższej półki i pokazał nam miejsce w szeregu. Chyba pozostaje gratulować Bayernowi zwycięstwa LM ( na tą chwile chyba żadna drużyna nie potrafiłaby ich powstrzymać) i liczyć na zmiany personalne w FCB. Ja mimo szybkiego wygrania ligi wywaliłbym Tito- Dla mnie człowiek na taki klub za krótki, bez charyzmy, bez jajec, a swą żywiołowością nie przewyższa żółwia. A nowy trener musi mieć wizje- Pep przychodząc do nas miał do dyspozycji świetny skład, ale nie bał się przemeblowań i wszyscy wiemy jak to się skończyło. Teraz też trzebaby chyba trochę odświeżyć skład, zawodnicy są trzymani za sympatię, za historię, ale potrzeba nam kogoś kto nie będzie się bał usadzić na ławie Pedro, Xaviego czy Sancheza, gdy ci grają piach, bądź też sprzedać jakiegoś wychowanka (od jakiegoś czasu każdy mający w cv la masie trzymany jest na specjalnych warunkach i nawet nie grając nic w hierarchii znajduje się ponad zawodnikami z zewnątrz). No cóż niesmak po porażce zostanie na długo, ale Barca w sercu niezależnie od wyników.
0
No to teraz żarty się skończyły, z Bayernem trzeba zagrać tak jak rewanż z Milanem, bo inaczej będzie po ptokach. Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale tak wielu czynników sprzyjających jak ma Real dawno nie widziałem, z ManU sędzia przerywa grę 10 sekund przed zakończeniem czasu + czerwona kartka, potem Galata, teraz Borussia, ale trzeba patrzeć na siebie dać z siebie wszystko w tym dwumeczu zmniejszając obciążenie w lidze oraz rozegrać świetny finał (jeśli uda się tam dotrzeć). Bayern preferuje ofensywny styl gry przez co i my będziemy mieli szanse by grać swoje-myślę, że będzie to wielkie widowisko.
0
A gdyby u nas grał T. Silva to PSG by nic w dwumeczu nie strzeliło i możemy się tak licytować...
0
News o Messim, a komentarzy jak w temacie pomeczowym :D
0
No i po tej konferencji jestem już pewien, że Mourinhio bardzo dokładnie przekazał Ancelottiemu jakimi zagrywkami posługiwać się gdy gra się z Barcą :D
0
A więc Messi kontuzja:/
0
Szukacie dobrych transmisji, a ja za 5 zeta oglądam na onecie z polskim komentarzem i bez obawy o ściny... Oby z Messim nie było nic poważnego.
0
Alves wrzutkami rzadko trafia
, ale jak juz przymierzy mamy bramkę :D
0
Z kanadyjki wynika, że najbardziej wszechstronny jest Villa. Na te 8 bramek prawie po równo rozłożył obie nogi+ jedna główką (w Barcelonie rzadkość) + 4 asysty. Chyba wrócił stary dobry David.
0
Wszyscy wolą skład MD, ale znając życie od początku zagra Alexis :/
Mam pytanie do użytkowników nc+ Czy po tej wspaniałej fuzji na czas meczu pojawi się jakiś kanał Npremium albo coś w tym stylu, bo widzę że na Nsporcie na żywo puszczą Bayern, a dopiero po północy powtórkę meczu Barcy...
0
Od początku roku bałem się o fazę pucharową CL z powodu braku napastników (poza Messim strzelali głównie piłkarze z innych pozycji). Teraz widać światełko i właśnie David może być jednym z głównych "czynników" naszego być albo nie być w tej i miejmy nadzieje następnych fazach LM. Panowie jakiś bramkowy remis, powiedzmy 2:2 i ja będę zadowolony mając w perspektywie mecz na CN.
0
No i fajnie- w Barcy B zawsze przewijają się pretendenci do wskoczenia do pierwszego składu, a większość użytkowników (w tym ja) korzysta z tego portalu jako głównego źródła informacji więc fajnie, że wszystko zostało to uporządkowane.
PS. Pamiętam jak po zmianie wyglądu strony wielu z Was płakało, że to już nie to samo że zawsze będziecie pamiętać stary wygląd i teraz chyba jest okazja żeby się zapytać czy wogóle ktoś pamięta stary wygląd strony i czy ktoś za nim jeszcze tęskni (wszyscy wiemy, że była mniej praktyczna). Także z każdą zmianą idziemy do przodu ;)
0
A co to w PSG internetu nie mają, że materiały z meczów trzeba im dostarczać?
0
Nie lubię teorii spiskowych, ale widząc pary jakie rozlosowano nie sposób nie myśleć, że chodzi o uatrakcyjnienie meczy jedyna słaba para Malaga-Borussia może być najciekawszą, bo najbardziej wyrównaną; Barcelona-PSG mimo zdecydowanego faworyta również będzie cholernie medialna, pomijając parę świetnych nazwisk z PSG smaczku doda mecz Ibry przeciwko Barcelonie na którą tak nieraz brukał, Real grał w 1/8 z ManU i mecz pozostawię bez komentarza teraz dziwnym trafem znów dostają przeciwnika, którego mogą zmieść z powierzchni ziemi, by moim skromnym zdaniem trafić w półfinale na Malagę/Borussie, a w finale na Barclonę (GD w finale LM, lub Bayern-zeszłoroczny finalista na którym Real chciałby wziąć odwet). No i para Juve- Bayern jedyna w której obie ekipy są w gronie faworytów, tak więc mamy 4 medialne mecze i półfinały Barcelona-Bayern/ Real vs Malaga/Borussia (pewnie trafi się Borussia-utarli nosa Realowi to mecz też będzie wielką niewiadomą.
Co do samego filmiku to trochę śmieszne, mamy XXI wiek i wszystko nie byłoby tak jawne, tak jak napisał kokodzambo takie dźwignie to w starożytnym Egipcie.