0

@kejdzi Przede wszystkim typa w ogóle nie interesowała piłka. To jest faul taktyczny + ostre wejście.

20

Jak ja dziękuje losowi, że Pena się spóźnił. Teraz Barca ma lepszego bramkarza i Polacy mogą się cieszyć widokiem kolejnego rodaka w wyjściowym składzie Barcelony.

1

@Safrani No niby demokratycznie, ale no głównie dlatego, że Tusk popierał Trzaskowskiego bardziej. Koniec końców i tak to dużej różnicy nie robi, i tak wygrałby któryś z nich. Pisowcy i konfederacja nie zmobilizują się aż tak żeby przebić ich w drugiej turze z bardzo prostego powodu, konfiarze są za dumni by głosować na kogoś innego, tym bardziej na Nawrockiego który trochę pajacuje, a elektorat PiS za dumny by głosować na Mentzena.

1

@Safrani Jestem ciekawy jaki rzeczywiście wpływ miała decyzja KO o starcie Trzaskowskiego a nie Sikorskiego. Znaczna większość osób mówi, że wolałaby Sikorskiego niż Trzaskowskiego i wtedy na pewno by na niego głosowali, a na Trzaska się wahają. Z drugiej strony i tak cały elektorat koalicji rządzącej w drugiej rundzie na niego zagłosuje, nieważne który z nich to by był.

0

Bardzo szkoda, że Salah odpadł z LM. Jakby doszedł do pófinału/finału to złota piłka pewna, jednak przy 1/8 to za mało.

15

@VegetaPolska Różnica polega na tym, że bramkarze w jakimś stopniu kontrolują swój wybieg z bramki, który im pomaga, a piłkarz strzelając karnego nigdy nie chce umyślnie dotknąć piłki dwa razy, tylko dzieje się tak przez przypadkowe poślizgnięcie, które raczej przeszkadza. Powtórka na pewno nie byłaby w sytuacjach kiedy zawodnik przestrzeli przez poślizg, tylko kiedy dzięki temu jakimś cudem strzeli. Wtedy to nie jest nagroda, tylko taka sama kara jak powtórzony karny dla bramkarza kiedy wyszedł za linie i obronił.

2

@MesQueUnClub_87 Ludzie prują się do Marciniaka a jaką on tam miał decyzję niby xd To VAR w takiej sytuacji mówi, że był podwójny kontakt, a on tylko gwiżdże. Oczywiście, że szkoda ze Real jak zawsze przepchnął się dalej, ale już lepiej narzekajcie na ich ciągłe szczęście, a nie decyzje sędziowskie, które w tym meczu nie miały żadnego wpływu na mecz.

3

@Pin0chet jakim cudem Szczesnego jak typ strzelił mocną piłka metr od niego z 4 metrów xd To że jakkolwiek to prawie wyciągnął to cud.

2

Pedri dostał MVP zamiast Szczęsnego, co jak co ale też świetny mecz zagrał.

0

@Zoker Całkowita zgoda że LoTR ma najlepszy soundtrack. Poza tym ja osobiście uwielbiam też wspomnianego Gladiatora, Piratów z Karaibów, Harryego Pottera czy wszelkie Star Warsy (filmy i seriale). To są soundtracki które można słuchać całymi albumami, jednak należy też wspomnieć o filmach wyróżniających się kilkoma utworami jak np Incepcja, Interstellar, Misja, Ostatni Samuraj (czyli tak naprawdę prawie wszystko Hansa Zimmera i Johna Williamsa xd). Z polskich też bardzo lubię Ogniem i Mieczem, ale to może być wpojone od dziecka bo mój tata bardzo katował ten film xd.
Co do seriali to nie oglądałem AoT, ale uważam że Gra o tron jest majstersztykiem muzycznym.

0

@ObiwanKenobi No właśnie nie rozumiesz. Można, ale to jest minimalny, niewiele wpływający margines wszystkich ciąży, a chyba lepiej, żeby osoby na to nie gotowe nie miały dzieci, bo z tego jest tylko większa szkoda.

0

@Eklerek Naprawdę przytaczasz ten przepis do niskiej liczby porodów w kraju? Uważasz, że przepis który może jakkolwiek ograniczyć co najwyżej one night standy, ograniczy ilość porodów? XD Jak już to tylko pomoże w ten sposób ograniczyć ilość niechcianych ciąży, co jest raczej pozytywnym skutkiem.

1

@Ojciec5tkidzieci Myślę, że tak naprawdę łatwo byłoby zbudować sobie nową centrową partię na populistycznych poglądach, których tak naprawdę prawie każdy oczekuje, a one raz zmierzają bardziej ku prawej, a raz ku lewej stronie. Mało kto by chyba chciał jak najwiecej imigrantów w Polsce, więc tu by sie przydaly bardziej prawicowe poglądy. Jednak jeżeli chodzi o sprawy aborcji i lgbt to można by było pójść minimalnie w lewą stronę, patrząc na to jak społeczeństwo na to reaguje, wystarczy sobie przypomnieć jaka była reakcja kiedy Duda 5 lat temu powiedział ze lgbt to nie ludzie, tylko po prostu ideologia.

0

@DragonxNF Oczywiście jak to w takich filmach, większość mocno naciągana, ale ten ćwierćfinał 2017 z Bayernem to jest wałek na wałku. Ostatnia edycja Ligi Mistrzów i brak czerwonej dla Viniego... Eh jakby tak policzyć ile razy nie zasłużyli na wygranie tego tytułu. Ciekawe ile razy takie rzeczy dzieją się w stronę Barcelony, ale my ich nie widzimy bo nie chcemy ich widzieć.

13

Widzę że eksperci się wypowiadają, ale chyba zapomnieli oglądać wczorajszego meczu. Frenkie grał bardzo dobry mecz, co chwilę przecinał podania i odbierał piłkę. Ale jak już opinia jest wyrobiona to będzie gadanie dla gadania o tym jaki jest słaby i leniwy, nieważne jak naprawdę grał.

1

@Rupert_Haubica Nie można też całkowicie odbierać Suarezowi wieku, jak miał 34 lata to był kluczowy w mistrzu Atletico. Natomiast dyskusja wg mnie jest prosta. Lewandowski ogólnikowo jest lepszym napastnikiem biorąc pod uwagę jego długowieczność jak i statystyki, jednak jakby patrzeć na peak umiejętności jak np. w sezonie 15/16 to Suarez wtedy był napastnikiem kompletnym pod każdym względem, nie tylko jako 9tka ale też rozgrywanie i w tym przewyższał nad Lewym.

0

@Arekvip Wysoki poziom urojenia wmawianie sobie że tam nie było dotknięcia.

1

@gumaz zerwane wiezadła krzyżowe wraz z pękniętką łąkotką, czyli taki piłkarski klasyk

0

@paquito88 a nie widzisz różnicy pomiędzy gumą a czymś co można złapać albo tym uderzyć?

18

Ah ta bezsensowna symbolika. Plakat, który nie ma ładnie wyglądać i upamiętniać historie tylko zmuszać do przemyśleń za pomocą krewetki.

3

@galix22 Tak naprawdę już od paru dni po operacji powinno sie robić minimalne ćwiczenia jak podnoszenie nogi na leżąco, głównie aby zminimalizować zanik mięśni. W przypadku amatorów jakieś statyczne ćwiczenia zaczyna się po około 2 tygodniach od operacji i stopniowo są bardziej intensywne dla kolana. Zawodowcy na pewno będą mieli trochę szybszą rehabilitacje ze względu na ich obudowę mięśniową i lepszą opiekę, jednak czas to główny czynnik rehabilitacji, bo za bardzo nie da się przyspieszyć naturalnego przystosowania się przeszczepu do organizmu. Jakieś proste bieganie po równym, prostym terenie można zacząć po 3-4 miesiącach, czasami później. Trening z piłką znacznie później gdyż nagłe ruchy bardziej obciążają kolano. Trzeba też wziąć pod uwagę że ta kontuzja to nie tylko ACL (więzadło krzyżowe), ale także łąkotka, która znacznie wydłuża czas rehabilitacji.

1

@FloroFloro dawno takich glupot nie slyszalem

1



Bardzo podobna sytuacja a o tym nikt nie mówił.

1

@michal26
Słaba służba zdrowia i próby jej zmiany to temat katowany od zawsze, nie wiem skąd Ci się wzięło ze konfa zarzuciła pomysłem, może wcześniej nie przyglądałeś się aż tak politykom.

Brak zmiany zdania przez 40 lat to nie wiem czy dobra wiadomość przy tak zmieniającym sie świecie xd.

Głosując na konfe raczej wspomożesz za bardzo odsunięciu PiSu od władzy.

Z pandemią chodzi Ci o maseczki czy lockdown?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?