27

25 maja 1948 roku wykonany został wyrok śmierci na Witoldzie Pileckim.


3

Jeden z najlepiej punktujących zawodników w historii NBA Carmelo Anthony, poinformował o zakończeniu kariery. :)
https://probasket.pl/nba-jeden-z-najlepszych-strzelcow-w-historii-zdecydowal-sie-zakonczyc-kariere/

5

Bardzo mi się podoba, że siatkarze i siatkarki nie zdejmują medali. :) Drugie miejsce to wielki sukces. :)

4

"Ci, którzy mówią, że Ja nie zrobił niczego złego i nie złamał żadnego prawa są po prostu idiotami - zaczął Barkley. - Kiedy zarabiasz tak dużo pieniędzy, aby uprawiać sport, to Twoje życie się zmienia. Są pewne zasady i regulacje, do których musisz się dostosować. Nie możesz robić głupich rzeczy, taka jest cena. Jeśli chce pokazywać swoją broń na wideo i robić te wszystkie głupie rzeczy, to w porządku, ale wtedy nie możesz zarabiać pieniędzy z NBA. [...] Nie jesteś kryminalistą, nie jesteś oszustem. Zarabiasz 200 milionów dolarów, żeby kozłować głupią piłkę. Wygrałeś na loterii. Są ludzie, którzy pracują po 9 godzin dziennie i zarabiają 25 tysięcy dolarów rocznie. Chcieliby być w naszej sytuacji. Tu nie chodzi o złe towarzystwo i pecha. Musisz spojrzeć w lustro i spytać się, czy to nie ja sam jestem problemem. To bardzo rozczarowujące, bo mówimy o dobrym koszykarzu. Okazał się większym głupcem niż był - dodał".
https://www.mvpmagazyn.pl/artykul/barkley-szczerze-o-morancie-ma-racje
Bardzo mocne słowa Charlesa Barkleya. :)

2

@PatrychoO @JimMorrisonFCB nie jestem żadnym książkowym ekspertem. :D Niestety tutaj nie pomogę, nie czytałem nic z tej tematyki. :)

1

@Encore niedawno też czytałem, że Lakers byliby zainteresowani CP3. Tylko nie bardzo wiem kogo mogliby oddać. :D Z Holidayem kontraktowo by się zgadzało. ;)

1

@Encore no i jeszcze Irving za Bookera. Gdzieś to trio Durant-Harden-Irving już było. :D

5

16 maja 1944 roku rozpoczął się jeden z najbardziej przerażających epizodów związanych z Holocaustem (jeśli w ogóle możemy o takim mówić). Niemcy rozpoczęli w Auschwitz główną fazę zagłady węgierskich Żydów. Tego dnia do obozu trafiły 3 transporty, około 9 tysięcy ludzi zamordowano w komorach gazowych. W niespełna dwa miesiące (do 9 lipca) deportowano około 420 tysięcy ludzi. Około 330 tysięcy z nich zagazowano od razu po przyjeździe.

0

@Encore przypomina mi się obwinianie Simmonsa za przegrane PO. Jak po takiej wypowiedzi ma być dobra atmosfera, zaufanie i w ogóle? :D

3

@takisobiektos Koleżka się zorientował, że nagrywa pistolet, bo tak szybko odwrócił kamerę. :D

1

https://www.instagram.com/p/CsJM2WAoqGS/
Taki prezent Luca Brecel sobie sprawił z okazji tytułu Mistrza Świata. :D

3

@Kidd filmu nie widziałem, za to książka jest jedną z piękniejszych jakie czytałem. ;)

3

8 maja 1945 roku Armia Czerwona wyzwoliła Getto w Theresienstadt.


4

8 maja 1896 roku urodziła się Stanisława Leszczyńska, polska położna, więźniarka Auschwitz. W obozie kobiecym, w szpitalu przyjmowała porody, starała się ratować rodzące więźniarki. Odmawiała mordowania niemowląt.


1

@Kettger ja się tylko wypowiem w kontekście Ligi. Dla mnie mistrzostwo kraju ma większą wartość od każdego innego pucharu, bo pokazuje formę drużyny na przestrzeni całego sezonu i mistrz raczej zawsze jest zasłużony. :)

4

4 maja 1914 roku urodził się Tadeusz Wiejowski. Więzień Auschwitz, trafił do obozu w pierwszym transporcie oświęcimskim. Pierwszy uciekinier z obozu. Polecam przeczytać jego historię, a zwłaszcza drugi akapit, który jest wstrząsający.


1

@TheNekro94 uwielbiam takie zdjęcia. Szacunek przede wszystkim. :)

1

@mekston No niestety :D Tak szczerze to wydaje mi się, że Williams, Higgins i O'Sullivan (on o tym mówił) są już na takim etapie, że snooker sprawia im już tylko przyjemność. :)

0

@mekston Myślę, że Higgins pogra jeszcze trochę na odpowiednim poziomie. Zresztą widać, że cały rocznik 1992 jeszcze się dobrze trzyma. :D

0

@mekston Dla Selby'ego finał to ogromny sukces po problemach z depresją. Takich zawodników się nie skreśla nawet jak wysoko przegrywają. Tym bardziej, że te mistrzostwa powrotami stały, czego najlepszym przykładem był Brecel. :D Ciekaw jestem czy Brecel teraz będzie częściej wygrywał turnieje. ;)

23

@tomek8756 To nie tyczy się samego Madrytu. W Argentynie też życzyli gwałtu żonie i córkom Caballero swego czasu. To jest chore, że przez TYLKO GŁUPI SPORT, ludzie wypisują takie rzeczy i powinna ich za to spotkać surowa kara.

8

Chętnie zobaczyłbym w Hejt Parku dwójkę komentatorów snookera: Rafała Jewtucha i Przemysława Kruka. :D Może nie byłoby to jakoś mega oglądane, ale fani snookera na pewno by obejrzeli. ;)

0

Szkoda, że nie było jakiegoś uhonorowania Brendana Moore'a. :)

0

I setka na koniec. :D

2

Zrobił to. Luca Brecel wytrzymał napór Selby'ego i wygrał historyczny tytuł Mistrza Świata wynikiem 18:15. Wielki turniej Brecela, wielkie comebacki. Również genialny turniej Selby'ego, maks w finale, powrót po depresji. Wielkie, wielkie brawa dla obu zawodników. Świetny finał, świetny turniej. :)

0

Brecel przed doskonałą szansę na wygranie tytułu MŚ. :)

0

@TheNekro94 już jest partia, ale masz rację, niepotrzebnie to napisałem jeszcze, bo Selby spokojnie mógłby ustawić te snookery. :)

0

Luca Brecel wygrywa wreszcie partię i mamy wynik 17:15. :) Selby w potrzebie dwóch snookerów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?