palel95
Dołączył/a: wrzesień 2016
Kraków
2 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
75
Mina powinien zagrać. "Nie jest żubr, żeby go trzymać pod ochroną", jak mądrze powiedział Szef w "Chłopaki nie płaczą".
0
Myślę, że bardzo prawdopodobne jest zatrudnienie latem de Vrij'a z Lazio. Kończy mu się kontrakt, on sam chce grać w Katalonii, świetny stoper w bardzo dobrym wieku.
1
Jak się hartować, to w trudnych warunkach. Mina w piłkę grać potrafi, wystarczy to pokazać i będzie dobrze.
1
W takim razie stan murawy doskonale tłumaczy osoba prezesa Espanyolu :D
0
Kontuzja palca to niekoniecznie jego złamanie. Mogło to być wybicie ze stawu, czy cokolwiek innego. Pewnie Digne na jakichś dość silnych lekach przeciwbólowych mógłby zagrać nawet z Getafe (na jego grę przeciw Valencii nie ma co liczyć, czy jest kontuzjowany, czy nie), ale jeśli nie ma takiej potrzeby, po co ryzykować?
35
Tylko że bardzo wiele starć w piłce nożnej wymaga użycia rąk. Jakieś przepychanki przy stałych fragmentach, walka o pozycję. Już pomijając fakt, że ręce też "biegną", nie tylko nogi. To, że Ty czyniłeś cuda na orliku, nie oznacza, że da się ze złamanym palcem uprawiać piłkę nożną zawodowo. Trochę za duża stawka.
0
W jego przypadku klauzula mogłaby wynosić 15 euro. I tak byłbym spokojny o jego lojalność. Oddany Blaugranie całym sercem. Coraz mniej takich piłkarzy.
14
Uwielbiam jego wypowiedzi. Bardzo inteligentny facet.
41
"Zneutralizowaliśmy zalety rywala". Czy chodziło o zatkanie drenażu na murawie? Jeśli tak, to rzeczywiście świetnie się spisali.
5
Przynajmniej wiemy, że poziom drużyn Barcelony i Espanyolu w piłkę wodną jest wyrównany. W nożną niestety grać się dziś nie dało.
0
Coutinho godnie zastępuje Messiego w tym meczu :)
1
W obliczu tego, jak współpracują ze sobą Alba i Messi, rotowanie ich jednocześnie wydaje się świetnym pomysłem. Leo nie będzie się denerwował, że mu Digne nie wbiega w tempo, a Jordi nie będzie zakłopotany komu zagrywać, jeśli nie ma Pulgi. W razie kłopotów mogą wejść obaj i solidnie rozbujać naszą grę.
23
Boli strata dwóch punktów przez Levante
2
Skała, Profesor, moim zdaniem aktualnie najlepszy stoper na świecie.
0
Levante na 1:1 :D
1
Myślę, że Alcacer zamiast Paulinho. Z resztą jak najbardziej się zgadzam :)
1
Szkoda chłopaka. Mam nadzieję, że zagranie Roberto nie było umyślne, tylko nieprzemyślane. Raczej nie ma w zwyczaju grać bandycko. Miłym gestem byłoby przeprosić, choćby za pośrednictwem mediów społecznościowych.
3
Bardzo utalentowany zawodnik 96+ to jeszcze nie zawodnik klasy światowej. Wiele talentów było, prawie tyle samo przepadło i tuła się po średniakach. Arthur przynajmniej ma za sobą parę meczów o stawkę, czasem dość wysoką. Prawdopodobnie będzie reprezentantem Brazylii na mundialu. Jeśli tam pokaże się z dobrej strony, to przy dobrych wiatrach i nieprzedłużeniu umowy będzie do wyjęcia za 50 baniek klauzuli. Właśnie przychodząc w wieku 24 lat i mając zaplecze w postaci doświadczonych kolegów (Rakitic, Busquets, Roberto), może spokojnie wejść do drużyny i dokonać stopniowej wymiany pokoleniowej. 30 mln to nieduża kwota w obliczu tego jakiej klasy zawodnikiem może się stać. A nawet w przypadku fiaska, za parę milionów będzie można go gdzieś puścić i stracić powiedzmy 20. To nie jest jakaś ogromna kwota w obliczu tego, jakie pieniądze kręcą się teraz w piłce i jakie mogą się kręcić za 2 lata. Żaden transfer nie daje 100% sukcesu. Ten daje spore prawdopodobieństwo.
0
Akurat wg transfermarkt ma, tak jak wg innych źródeł, w tym logiki i faktów. Mamy w kadrze Coutinho, Paulinho i Minę. To trzech grajków spoza Unii. Jeśli już powołujesz się na źródło, to je chociaż dobrze sprawdź :)
1
Suarez może i czasem sprawia wrażenie nieskoordynowanego, nie ma tej finezji co Messi, Iniesta, Busquets, czy Coutinho. Ale jego uderzenia z woleja, czy ostania bramka głową przeciwko Valencii stanowczo zaprzeczają temu, aby był niezdarny.
21
Rozwiązanie moim zdaniem świetne. Od 2020 trzeba będzie zacząć nowe pokolenie pomocników w Barcelonie. Na znaczeniu straci już na pewno Iniesta, a także Rakitic, Busi, Paulinho. Bohaterowie tegorocznych transferów będą mogli otrzymać obywatelstwo hiszpańskie, więc z miejscem nie będzie żadnego problemu. Nie można też wykluczyć sprzedaży Paulinho w 2019/20. Pomoc 2020 powinna opierać się o takich grajków jak Coutinho, Roberto, Arthur (oby odpalił), Oriol, Aleña (wiążę z nimi ogromne nadzieje). Oczywiście z płynnym przejściem z obecnego składu. Ewolucja, nie rewolucja.
0
El Pistolero w pełnej krasie. Bardzo przydadzą się jego bramki w dalszej fazie sezonu. Lepiej, żeby strzelał jak na zawołanie teraz, niż na jesieni.
13
Odbiór piłki po stracie jak za najlepszych czasów Pepa. Błyskawicznie doskakiwali do zawodników Valencii. Zwłaszcza Rakieta i Busquets. Jeśli im nie poszło to Umititi czyścił jak PROFESOR, świetny mecz również Pique.
0
Rakieta i Busquets nie dają nic pograć Valencii.
0
Suarez ma włoskie obywatelstwo. Nasi gracze spoza Unii to Paulinho, Coutinho i Mina.
3
Co do Deulo pełna zgoda, gość nijak nie pasuje do Barcy. Jeśli chodzi o Gomesa bardzo wielu uważało, że to naprawdę gość na miarę tej drużyny. Transfer wydawał się przepłacony, ale sensowny, przyszłościowy. Co do Denisa to już w ogóle, facet za półdarmo (3,5mln), na którym w świetnym sezonie Villareal opierała się cała gra ofensywna. Miał być strzałem w dziesiątkę, przy stosunkowo niewielkim ryzyku i trzeba przyznać, że gdy dostał trochę zaufania i regularności całkiem dobrze to wyglądało. Turanem też się wszyscy zachwycali, jaki to walczak, ile wniesie. Rzeczywistość zweryfikowała. Choć trzeba przyznać, że gdy grał na skrzydle rządził sobie całkiem nieźle. Ogólnie łatwo oceniać z perspektywy czasu. Przecież okienko letnie 2016 było oceniane świetnie, pięciu młodych graczy za stosunkowo nieduże pieniądze, głębia składu, wszystko wspaniale. Teraz tych samych zawodników chcemy sprzedawać, bo za słabi, a chcemy dostawać grube miliony...
20
To praktycznie potwierdzenie, że Cou nie miał żadnej kontuzji, tylko czekał na numer po Masche. Skład magiczny, ciekawe jak to będzie wyglądać na boisku.
0
Uważam go za napastnika
1
Również na to liczę. Konkretnie: Odriozola. To jak chłopak się rozwinął w ciągu ostatniego półrocza jest niesamowite. A i wyjąć można go za sensowne pieniądze. Póki co klauzula 40mln. Może Sociedad będzie chciało negocjować. Może jest zainteresowane którymś z zawodników drugiego planu Barcelony. Oglądam ostatnio mecze Sociedad tylko ze względu na tego gościa i strasznie mi się marzy, żeby ubrał Bordowo-Granatową koszulkę.
0
Będę do znudzenia powtarzał: ściągnąć Odriozolę z RSSS na prawą obronę i na stałe przesunąć Roberto do pomocy. W kolejnym sezonie naszą pomoc widziałbym następująco: Busquets, Rakitic, Coutinho, Roberto, Paulinho, Iniesta, może Gomes. Ewentualną opcją byłoby przesunięcie Messiego do pomocy i gra z Paco i Suarezem. Kadra byłaby absolutnie kompletna. Bardzo jestem ciekaw pomysłów zarządu i Valverde.