0

@kamil9040 To prawda. Jest pomysł stworzenia Superligi to teraz zastanówmy się czy angielskie kluby w ogóle będą chciały do niej wejść. Jeśli już to jest stamtąd 6 zespołów, które zasługują by w niej grać. Co zresztą widać na liście sprzed równo roku:
1. Real Madryt - 750,9 mln euro 2. FC Barcelona - 690,4 3. Manchester United - 666 4. Bayern Monachium - 629,2 5. Manchester City - 568,46. Paris Saint-Germain - 541,7 7. Liverpool - 513,78. Chelsea - 505,79. Arsenal - 439,2 10. Tottenham Hotspur - 428,3

12

Spoglądając na tabele 10 z 11 miejscem w LL to mecz Osasuny z Granadą. W PL Arsenal-Crystal Palace. Patrząc po składach wybór jest jednoznaczny. Ludzie mylnie interpretują siłę ligi z dokonaniami zespołów w pucharach. Anglicy mieli to do siebie, że do momentu kiedy zwycięzca Ligi Europy awansuje od razu do CL to Ligą Europy w ogóle się nie interesowali. Od tamtej pory zwyciężali już Man Utd i Chelsea. Co do Ligi Mistrzów to nie oszukujmy się. Real czy Barca mają mniej trudnych meczów niż angielskie drużyny. Nie na darmo utarł się tam termin "big 6". Liga jest tak dobra jak jej oglądalność, więc tu nie ma o czym mówić. Telewizje tyle płacą, bo jest na ten produkt popyt. Powoduje to też, że Barcelona nie może tak jak to bywało dawniej wejść na rynek angielski i kupić zawodnika, który się jej podoba. Jeśli już się uda przekonać zawodnika do transferu to trzeba zapłacić rekordową kwotę vide Coutinho. Trzeba zrozumieć, że bez zwiększenia konkurencyjności ligi nie będzie szans z Anglikami za kilka lat. To już postępuje. Za chwilę argumentami za Hiszpanią będzie tradycja klubu i pogoda.

1

Messi w czubie z ocenami. Nie zrobił nic. Facet powoduje paraliż u kolegów. Jest najlepszy na świecie , może i w historii, nie mnie to oceniać. Nie widziałem CruyfFa, Pelego, Di Stefano etc. Jest jedna sprawa. Jego wielkość powoduje zaniżenie odpowiedzialności za wyniki zespołu u reszty zawodników. Może poza Suarezem, którego jest przyjacielem. Jak gadam ze znajomymi to mi mówią, że jak Messi skończy to będzie bida z nędzą. Właśnie na odwrót. Wtedy ktoś otworzy okno i przewietrzy pomieszczenie. Nie wiem jak jest w szatni, ale Messi nakłada nieprawdopodobną presję na resztę. Przykładem Arthur, który zamiast strzelać podaje. Messi jest zły, że nie przyszedł Neymar, jest zły, że przyszedł Griezmann. Trenerzy kluczą, aby tylko nie urazić mistrza. Ostatnim, który miał równy status był Guardiola.

0

@ferdas_rawa Może to nie jest ich wina tylko Messiego? Może ich przytłacza?

2

Problem tego klubu to nie trener tylko to, że to nie trener jest najważniejszy. W tym sezonie pod tym trenerem marionetką Barca nie zdobędzie niczego. Z Setienem nie wiem czy dadzą radę przejść Napoli. To będzie długi i trudny sezon. Pełen rozczarowań i pretensji. Valverde o tyle był dobry, że był pragmatyczny. Na ligę wystarczał. Teraz nawet tego nie zdobędą.

0

Czuje ze to ruszy wreszcie. BVB oglądałem, są dramatyczni, o CL jestem spokojny. Dziś zacznie sie rajd po mistrzostwo.

2

@rdam miło kulturalnie porozmawiać...

0

Off top. Genialnego gościa ma United... Mason Greenwood. Zapamiętajcie to nazwisko. Gość wygląda jakby miał zastąpić Messiego i Ronaldo. Po prostu kosmiczny gracz.

0

@bartex952 stracono 2 lata, zaliczył totalny zjazd

0

Prawda jest taka że po sprzedaniu Neymara po pierwsze zakupy były wymuszone. Po drugie wydoili Bartomeu do ostatniej kropli. Teraz zakup powrotny jest też kompletnie nieprzemyślany. Po co więc Dembele, Coutinho? Ten transfer to wypięcie dupy.

0

@ZuczekFCB1899 z tego co widziałem to FC Liverpool jest troszkę lepszy

0

To jest tak samo jak z Neymarem. Przekonał go projekt i pieniądze. Taki jest świat. United ma słabszy moment, ale to wielki klub. Ma historię i tradycję. To jest poziom superklubu. Bayern, Juventus, Barca, Real, Liverpool i United. Świat nie kończy sie na Hiszpanii. Pieniądze w Anglii są ogromne, nieograniczone. Nie zdziwi mnie jeśli tam pójdzie. 

5

@Kamilos84 Jesteś ignorantem. Podobnie jak te ćwoki, które cie plusują. Klub na poziomie top 3 na świecie z ogromną bazą kibiców, z ogromnymi pieniędzmi. Świetnie zarządzany finansowo. Od 6 lat w dolku sportowym po odejściu Fergusona. Gdzie była Barca przed Ronaldinho???? Byliście wtedy na świecie dzieciaki? Macie pojęcie o czym piszecie? De Ligt może przebierać w ofertach. Taki jest rynek. Kto przedstawi mu atrakcyjniejszy projekt tego wybierze. Business... Jak słyszę brednie o małej atrakcyjności United to mnie krew zalewa na wasz pustostan w czaszce. Wystarczy przedstawić wizję o wyciągnięciu z dołka klubu z wielkimi tradycjami, w najlepszej lidze na świecie, perspektywie bycia kapitanem plus jakąś niemoralnie wysoką tygodniówkę. Ja wiem, że Barca lepsza piłkarsko, bo Messi, etc., ale widzę, że niektórzy mają ograniczoną wyobraźnię. 

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?