To nie ma nic wspólnego z tym czy dany mecz jest ważny lub mniej istotny. Chodzi o to, że z Sergim w składzie Barca ma wiekszą siłę ofensywną, a ten mecz po prostu trzeba wygrać.
Czytając czasami komentarze niektórych "ekspertów" (zwłaszcza na temat Rakiticia), utwierdzam się w przekonaniu, że prezentują oni najwyraźniej dwucyfrowy poziom IQ. Natomiast czytając twój komentarz drogi kolego, wraca mi wiara w użytkowników tego serwisu. Mając jednocześnie nadzieję, że jest więcej osób twojego pokroju, czyli trzeźwo i logicznie myślących oraz rozsądnych. Brawo i jeszcze raz brawo, świetna analiza(komentarz) :)
Może w sprawie obsady prawej obrony Barcy mam odmienne zdanie niż PAX, ale w tej sytuacji absolutnie się z nim zgadzam. Suarez ewidentnie kopną bramkarza w prawą rękę przez co wypuścił piłkę z rękawic, a ta wpadła prosto do bramki. Większość meczy oglądam z dysku w HD i jestem w stanie prześledzić sytuację klatka po klatce i tak w tym przypadku sprawa jest dla mnie jasna. Natomiast żeby widzieć najlepiej co się stało, realizatorzy musieli by mieć ujęcie z perspektywy piłkarza, żeby stwierdzić czy najpierw dzióbną piłkę czubkiem buta.
Wielu prawdopodobnie z utęsknieniem wspomina Alvesa oraz z uznaniem spogląda na Jordiego, ale rolą obrońcy jest przede wszystkim bronić, a nie co chwila zapuszczać się pod pole karne; dlatego nie jestem i nigdy nie będę fanem gry dwóch ultra ofensywnych bocznych obrońców tj. Sergi i Jordi. Lepiej kiedy jest to odpowiednio wyważone, jak za czasów Guardioli (Dani i Abi) i jedyną najlepszą alternatywą jest gra Semedo i Alby. Odpowiednią równowagą dla zespołu przy grze Roberto był Digne, ale cóż zarząd miał w głębokim poważaniu prośbę Valverde o sprowadzeniu kogoś w zastępstwie za Francuza.
Statystyki gry w obronie (średnia na mecz) Semedo / Sergi Roberto inerwencje 1.8 / 1.1 przechwyty 1.3 / 1.7 wybicia 0.9 / 1.1 bloki 0.3 / 0.2 min rozegrane 1128 / 1474 Gdyby Semedo miał podobną liczbę min, prawdopodobnie jego statystyki prezentowały by się następująco 2.4 1.7 1.2 0.4 Szczerze powiedziawszy Semedo jest według mnie solidniejszym defensorem i to pokazują wyraźnie statystyki. Jeśli chodzi o Roberto, to nikt nigdy mi nie wmówi, a zwłaszcza fanatycy jego gry jako defensora, że na prawej obronie radzi sobie lepiej od Portugalczyka. Hiszpan stanowczo powinien występować jako skrzydłowy bądź środkowy pomocnik, tam może w pełni wykorzystać swoje możliwości ofensywne, które nawiasem mówiąc prezentują się lepiej niż u Semedo.
My mamy odmienne podejście do "szefunia" i piłkarzy takich jak Xavi, Abidal, Puyol, Keita, obserwując jak stawiają pierwsze kroki w Barcelonie i jak się z tym klubem żegnają. Większość podnieca się teraz Neymarem, Coutinho, Dembele itd.
Co do oceny Bravo nie zgodzę się z opinią o braku kluczowych interwencji. Proszę redakcję o przeanalizowanie sytuacji z 75min tzn. akcja Villareal lewym skrzydłem i strzał Espinozy po ziemi w kierunku dalszego słupka.
Czytając twój komentarz trudno się z tobą nie zgodzić. Natomiast jest "drobne ale" w przypadku dwóch kwestii. Co do Cesca, dużego wyboru Lucho nie miał skoro piłkarz sam nalegał na transfer. Z pewnością części osób na tej stronie nie chodzi o sam fakt sprzedaży Cesca, ale o kwotę za jaką zarząd pozwolił mu odejść (co jest totalną klapą). Jeśli chodzi o Alexisa to całkowicie mylisz pojęcia. Nie wierzę aby zarząd zgodził się na transfer Suareza za ok 90 mln (kolejny zaraz po Neymarze) gdyby trener nie "pozwolił" sprzedać jednego z napastników (więc "wybrał" Alexisa). Tak więc sprzedanie Alexisa w moim mniemaniu było wymuszone. Ale to tylko moje negatywne zdanie co do Zubizarety i zarządu, bo nie wierzę patrząc na gospodarkę Hiszpanii by ktokolwiek w tym kraju znał się na zarządzaniu i finansach, nie mówiąc już o przyzwoitości czy moralności tam gdzie są wielkie pieniądze. Z resztą Zubizareta dał nie raz powód do kpin pod swoim adresem, nie potrafiąc w żaden sposób odpowiednio sondować rynek transferowy czy analizować sytuację perspektywicznych zawodników (przykładem choćby sprowadzenie obrońcy).
Nie zgodzę się z tobą w sprawie Sergi Roberto. Wiem i wierzę że Lucho jest w stanie wycisnąć z niego to co najlepsze. Wystarczy spojrzeć na Rafinhę lub wspomnieć ich współpracę w Bacelonie B.
0
No faktycznie odkrycie, że prymityw szuka zaczepki. Kolejny cwaniaczek dodany do listy blokowanych. :]
1
Leć póki kolektura otwarta, to może jeszcze coś w lotto trafisz. :D
0
To nie ma nic wspólnego z tym czy dany mecz jest ważny lub mniej istotny. Chodzi o to, że z Sergim w składzie Barca ma wiekszą siłę ofensywną, a ten mecz po prostu trzeba wygrać.
3
Czytając czasami komentarze niektórych "ekspertów" (zwłaszcza na temat Rakiticia), utwierdzam się w przekonaniu, że prezentują oni najwyraźniej dwucyfrowy poziom IQ.
Natomiast czytając twój komentarz drogi kolego, wraca mi wiara w użytkowników tego serwisu. Mając jednocześnie nadzieję, że jest więcej osób twojego pokroju, czyli trzeźwo i logicznie myślących oraz rozsądnych. Brawo i jeszcze raz brawo, świetna analiza(komentarz) :)
0
Może w sprawie obsady prawej obrony Barcy mam odmienne zdanie niż PAX, ale w tej sytuacji absolutnie się z nim zgadzam. Suarez ewidentnie kopną bramkarza w prawą rękę przez co wypuścił piłkę z rękawic, a ta wpadła prosto do bramki. Większość meczy oglądam z dysku w HD i jestem w stanie prześledzić sytuację klatka po klatce i tak w tym przypadku sprawa jest dla mnie jasna. Natomiast żeby widzieć najlepiej co się stało, realizatorzy musieli by mieć ujęcie z perspektywy piłkarza, żeby stwierdzić czy najpierw dzióbną piłkę czubkiem buta.
1
Wielu prawdopodobnie z utęsknieniem wspomina Alvesa oraz z uznaniem spogląda na Jordiego, ale rolą obrońcy jest przede wszystkim bronić, a nie co chwila zapuszczać się pod pole karne; dlatego nie jestem i nigdy nie będę fanem gry dwóch ultra ofensywnych bocznych obrońców tj. Sergi i Jordi. Lepiej kiedy jest to odpowiednio wyważone, jak za czasów Guardioli (Dani i Abi) i jedyną najlepszą alternatywą jest gra Semedo i Alby. Odpowiednią równowagą dla zespołu przy grze Roberto był Digne, ale cóż zarząd miał w głębokim poważaniu prośbę Valverde o sprowadzeniu kogoś w zastępstwie za Francuza.
2
Statystyki gry w obronie (średnia na mecz)
Semedo / Sergi Roberto
inerwencje 1.8 / 1.1
przechwyty 1.3 / 1.7
wybicia 0.9 / 1.1
bloki 0.3 / 0.2
min rozegrane 1128 / 1474
Gdyby Semedo miał podobną liczbę min, prawdopodobnie jego statystyki prezentowały by się następująco
2.4
1.7
1.2
0.4
Szczerze powiedziawszy Semedo jest według mnie solidniejszym defensorem i to pokazują wyraźnie statystyki.
Jeśli chodzi o Roberto, to nikt nigdy mi nie wmówi, a zwłaszcza fanatycy jego gry jako defensora, że na prawej obronie radzi sobie lepiej od Portugalczyka.
Hiszpan stanowczo powinien występować jako skrzydłowy bądź środkowy pomocnik, tam może w pełni wykorzystać swoje możliwości ofensywne, które nawiasem mówiąc prezentują się lepiej niż u Semedo.
1
inne pokolenie=inne rozumowanie/upodobania
My mamy odmienne podejście do "szefunia" i piłkarzy takich jak Xavi, Abidal, Puyol, Keita, obserwując jak stawiają pierwsze kroki w Barcelonie i jak się z tym klubem żegnają. Większość podnieca się teraz Neymarem, Coutinho, Dembele itd.
0
Dla ciebie Pan Macierewicz, szczeniaku
0
Prawdopodobnie 4-4-2 na własnej połowie, natomiast w ofensywie 4-3-3 z wolnym lewym skrzydłem dla Jordiego :) W mojej opinii świetne decyzje Valverde.
0
chyba TVN który chwali Tuska i jego kolesi
0
Tego typu neandertali, w Polsce jest coraz więcej. Dlatego, nie ma co się wstydzić, tylko czas najwyższy zrobić porządek z hołotą.
0
Ja również. I mam wrażenie że Villarreal straci na tym bardzo dużo, jak niegdyś Valencia zwalniając Unaia Emery'ego.
0
Kocha to się żonę i dzieci.
0
Dokładnie. Regularna gra daje ogromne rezultaty zwłaszcza w przypadku młodych zawodników.Idealny przykład = Sergi Roberto.
1
Nie widzę by redakcja dodała nagranie z wywiadu, więc:
http://www.dailymotion.com/video/k1ELO016LM2gFHdN1xE
1
Za dużo wojewódzkiego, za mało rozumu.
1
Barca to nie Real. Chociaż coś w tym jest, że piłkarze którzy błyszczeli u Kloppa, poza Borussią radzą sobie słabo.
1
I dalej będą tak grać póki szkoleniowcem będzie del Bosque. Ale to już problem Hiszpanów.
1
Bramki z meczu (FullHD) w tym piękna przewrotka Pedro:
3
Sid Lowe (hiszpański korespondent Guardiana): "Hiszpański futbol. Grają geniusze, zarządzają idioci"
1
jest kontuzjowany
http://www.fcbarca.com/61849-kilka-tygodni-przerwy-halilovicia.html
1
Raczej Rafał Wolski, jeśli Piotr to Laboga :)
1
Co do oceny Bravo nie zgodzę się z opinią o braku kluczowych interwencji. Proszę redakcję o przeanalizowanie sytuacji z 75min tzn. akcja Villareal lewym skrzydłem i strzał Espinozy po ziemi w kierunku dalszego słupka.
1
Linki do całego meczu w wersji online, komentarz angielski:
1 polowa
2 polowa
1
Dla tych którzy nie oglądali - link do całego meczu na oficjalnym kanale BeInSport w wersji online HD komentarz francuski:
1 polowa
2 polowa
3
Brawo, w końcu ktoś obiektywny.
1
Czytając twój komentarz trudno się z tobą nie zgodzić. Natomiast jest "drobne ale" w przypadku dwóch kwestii. Co do Cesca, dużego wyboru Lucho nie miał skoro piłkarz sam nalegał na transfer. Z pewnością części osób na tej stronie nie chodzi o sam fakt sprzedaży Cesca, ale o kwotę za jaką zarząd pozwolił mu odejść (co jest totalną klapą). Jeśli chodzi o Alexisa to całkowicie mylisz pojęcia. Nie wierzę aby zarząd zgodził się na transfer Suareza za ok 90 mln (kolejny zaraz po Neymarze) gdyby trener nie "pozwolił" sprzedać jednego z napastników (więc "wybrał" Alexisa). Tak więc sprzedanie Alexisa w moim mniemaniu było wymuszone. Ale to tylko moje negatywne zdanie co do Zubizarety i zarządu, bo nie wierzę patrząc na gospodarkę Hiszpanii by ktokolwiek w tym kraju znał się na zarządzaniu i finansach, nie mówiąc już o przyzwoitości czy moralności tam gdzie są wielkie pieniądze. Z resztą Zubizareta dał nie raz powód do kpin pod swoim adresem, nie potrafiąc w żaden sposób odpowiednio sondować rynek transferowy czy analizować sytuację perspektywicznych zawodników (przykładem choćby sprowadzenie obrońcy).
0
Powód do dumy byłby jeśli za 42,5 mln euro sprzedaliby Cuence lub Tello. Natomiast co do sprzedaży Alexisa mam mieszane uczucia.
0
Nie zgodzę się z tobą w sprawie Sergi Roberto. Wiem i wierzę że Lucho jest w stanie wycisnąć z niego to co najlepsze. Wystarczy spojrzeć na Rafinhę lub wspomnieć ich współpracę w Bacelonie B.