zbillu1989
Dołączył/a: czerwiec 2014
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Pamiętam jak wyśmiewano się z nas kibice Realu, że kupujemy napastnika który jest zawieszony i nie może grać, że wydajemy taką kase na kogoś kto tylko potrafi gryźć.
Mam pytanie gdzie jesteście teraz wy nędzni kibice Realu nabijający się z Suareza? Zazdrość przez was przemawia bo wasz napastnik Benzema to 2 półki niżej! my mamy istną bestię w polu karnym! Której boi się każdy obrońca świata! Suarez pożera w całości i nie zostawia śladów! Jedni mają płaczków na żelach jak Ronaldo inni mają jak my bestie, potwora jak Suarez.
Pozdrawiam!!
0
To jest powód dlaczego musimy brać kasę od Arabów jak dają.
Nie ma wyjścia choć tak bardzo byś my tego nie chcieli to w końcu do tego dojdzie, że jakich Arab czy Chińczyk zostanie naszym głównym sponsorem z akcjami klubu.
Nie da się obecnie bez dużych pieniędzy z zewnątrz funkcjonować bo wszystko kosztuje. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że sama kwota transferowa to jakieś 50% wszystkiego.
Ktoś mówi kupmy Pogbe co z tego, że wydamy na niego 90 czy 100 mln jak jeszcze pewnie dojdzie kilka mln za sam podpis, do tego kilka milionów dla jego agenta, różne bonusy i tak dalej 100 mln to tylko czysta kwota transferowa nic więcej.
Jesteśmy w takich czasach, że niestety musimy być jak City i PSG jeśli chcemy rywalizować na rynku i sprowadzać najlepszych piłkarzy dzisiaj sama nazwa Barcelona nie wystarczy. Każdy piłkarz przychodzi nie tylko po sukcesy ale też zarobić ktoś myśli, że przyjdzie Pogba bo pomyśli o Barcelona? to będę grał za darmo? czy za mniej niż mam tak to nie działa.
I piszę to do przeciwników obcego kapitału w Barcelonie. Wiem,że fajnie jest słyszeć, że nie jesteśmy niczyją własnością ale niestety już tak piłka poszła do przodu, że kontrakty fiansowe z Arabami to rzecz dla nas bardzo ważna. Utrzymanie każdej gwiazdy kosztuje z roku na rok drożej.
Ja niemiał bym nic przeciwko Arabom którzy zarządzają City bądź PSG jeśli robili by to z głową i mądrze. Real swoją polityką też w końcu padnie. Perez nabrał gigantycznych kredytów a przecież płace rosną i trzeba je jakoś spłacać.
Wszystkim się wydaje, że sprzedaż koszulek, gadżetów i tak dalej wystarczy to tylko ułamek dochodów.
0
Bilbao jest zawsze niebezpieczne wszystko zawdzięczają bardzo dobremu trenerowi Valverde.
Kolejny ich znakomity wychowanek daje prowadzenie! To naprawdę niesamowite, że zespół który nie robi transferów jest tak wysoko w lidze.
Niestety patrzę na ławkę rezerwowych i brak ofensywnych wariantów kto zastąpił by kogoś w ataku.
Moim zdaniem Puchar Króla nie powinien być obowiązkowy dla nas widać, że chłopaki mają za dużo w nogach.
Ostatnio forma nie jest za dobra mecze z Malagą czy ten z Bilbao pokazują, że granie cały czas z małą ilością zmian odbija się teraz czkawką.
Enrique popełnił błąd powinien dać zagrać Munirowi z Sandro w przodzie niech chłopaki się w takich spotkaniach ogrywają.
0
Kurnihooo
Florenzi fajny dobry grajek! to nie FM człowieku! czy inna FIFA!
Pjanic też jest świetny ma gienialne prostopadłe podanie i rzut wolny.
A Florenzi ma płuca ze stali i jest walczakiem a tacy piłkarze też są potrzebni.
0
Pod newsem na temat Torresa ktoś mi pisał, że Barcelona nie może wydać kasy bo chodzi o status. Czy tak trudno przyznać rację, że niestety nasza Barcelona ma długi, poszalała przez ostatnie dwa lata wydała ponad 300 mln na transfery w ostatnich 2,5 roku zarobiła ponad 150. I te 150 mln deficytu się odbija i żadni sponsorzy i inne rzeczy tego nie nadrobią!
Dlaczego się oszukujemy wyraźnie pisze,że każdy płatny transfer tej zimy nie pozwoli na zakupy latem czyli dług jest i to duży o którym my sami nie mamy pojęcia.
Ja rozumiem, że kochamy naszą Barcelone i chcemy by we wszystkim była najlepsza ale widocznie ostatnie lata teraz się odbijają na nas kilka nieudanych transferów.
Cóż zrobić, taka paskudna rzeczywistość, ale spokojnie Real też to w końcu dopadnie prędzej czy później.
Nikt nie wie o ukrytych kosztach każdy transfer to opłata dla agenta plus kasa przy podpisie dla zawodnika więc czasem zawodnik za 50 mln kosztuje naprawdę 60 czy 65 mln.
Bo kwota transferowa to tylko 50% wszystkiego!
Ale jest jak jest mamy dobry skład damy radę! w lecie jedno czy dwa wzmocnienia i znów dominujemy ligę nad Białymi z Madrytu.
3
Te wszystkie kontrakty trochę są za szybko i przez to Barcelona jest w kropce ze wzmocnieniami bo to nie chodzi o sam tygodniowy kontrakt. Ale pewnie jeszcze parę mln euro jest za sam podpis, do tego agent kolejne kilka mln zgarnia. Więc potem nie ma się co dziwić, że pieniędzy na zakupy nie ma. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet z tego sprawy,że sam kontrakt to tak naprawdę tylko 10% kosztu zawodnika. Bardzo dużo kosztuje jego agent, plus kasa za podpis czy same premie z klauzami. To że ktoś zarabia 100 tys euro tygodniowo to nie znaczy, że dostaje tylko tyle może mieć np premię za występ. Dla przykładu 10 tys za każdy mecz i w tygodniu zagra 2-3 razy i dostanie do tych 100 tys dodatkowe 20-30 tys euro plus może być premia za gola. Więc tygodniowo taki zawodnik potrafi dostać półotej raza więcej niż ma w kontrakcie.
Z drugiej strony jeśli grasz dla Barcelony według wszystkich Najlepszego klubu na świecie! to powinno ci starczyć to co masz. Taki Neymar tak naprawdę niczego jeszcze nie osiągną. Do Messiego, Iniesty brakuje mu bardzo dużo a wyskakuje chłopak z podwyżką. Niech przysłuży się klubowi jak Messi czy Iniesta przez wiele lat a nie tylko 2 sezony. To samo tyczy się Suareza. Grają w największym klubie świata, zarabiają i tak bardzo dobre pieniądze a jak nie pasuje to do CITY czy PSG tam dostaniecie 2 razy więcej, ale będziecie co roku oglądać plecy Barcelony w Champions League.
Bo Barcelona to klub nie dla zarabiania pieniędzy od tego są kluby Arabów, ale Barcelona to klub do którego przychodzisz aby być najlepszym na świecie. I to powinno kierować zawodnikami a nie kasa.
Jak Suarezowi nie pasuje to do szejków droga wolna ale potem niech czeka na zdobycie mistrzostwa czy Ligi Mistrzów kolejne pół wieku.
Bo Barcelona to nie tylko klub to "SENS ŻYCIA" i tak powinien myśleć każdy piłkarz który przychodzi do nas!
Pozdrawiam!
0
A ile kasy za kontrakty i premie poszło jeżeli oszczędzają to znaczy, że za dużo inaczej nie było by problemu ale widac wy wiecie najlepiej i co to jest wydać kolejne 100 mln na Barce.
0
tak ale jednak to strata duża odlicz sobie jeszcze kasę za kontrakt, premie i wszystko więc wyjdzie ponad 200 mln na minusie, dlatego Barcelona dzisiaj zaciska pasa i dobrze. Mamy dobry skład wróci Suarez młody zdolny gra świetnie w ofensywie Rafinha wyleczy kontuzje wróci Montoya i bedzie ok. Najważniejsze sprowadzić stopera do nas. Pomoc i Atak w składzie Denis Suarez, Iniesta,Turan,Basquets,Mascherano,Rakitic,Rafinha,Roberto,Sampler,Munir,Messi,Suarez,Neymar. Wystarczy.
4
A nikt nie zwrócił uwagę na jedną rzecz? Myślicie, że Barca to worek bez dna? policzyliście transfery w okienku w którym mieliśmy zawieszonego bana? i jeszcze wcześniej? dane z transfermarkt
Okienko 13/14
Przyszli:
Neymar 88,20 mln €
Bojan Krkic 13,00 mln €
łączny wydatek 101,20 mln €
Odeszli:
Thiago 25,00 mln €
David Villa 2,10 mln €
Andreu Fontàs 1,00 mln €
Zarobili: 28.10 mln
Sezon 14/15
Przyszli:
Luis Suárez 81,00 mln €
Jérémy Mathieu 20,00 mln €
Thomas Vermaelen 19,00 mln €
Ivan Rakitic 18,00 mln €
Marc-André ter Stegen 12,00 mln €
Claudio Bravo 12,00 mln €
Douglas 4,00 mln €
Wydatek: 166,00 mln €
Odeszli:
Alexis Sánchez 42,50 mln €
Cesc Fàbregas 33,00 mln €
Cristian Tello Opłata za wypożyczenie: 2,00 mln €
Bojan Krkic 1,80 mln €
Jonathan dos Santos 1,50 mln €
Zarobek: 80,80 mln €
I ostatnie 2 transfery które dopiero wyszły w życie tej zimy:
Arda Turan 34,00 mln €
Aleix Vidal 17,00 mln €
Wydatek: 51 mln
Pedro 27,00 mln €
Adama Traoré 10,00 mln €
Gerard Deulofeu 6,00 mln €
Denis Suárez 4,00 mln €
Martín Montoya Opłata za wypożyczenie:1,30 mln €
Zarobek:48,30 mln €
Teraz podsumowanie wydano
318 mln euro
A zarobiono
159.90 mln euro!
3
A nikt nie zwrócił uwagę na jedną rzecz? Myślicie, że Barca to worek bez dna? policzyliście transfery w okienku w którym mieliśmy zawieszonego bana? i jeszcze wcześniej? dane z transfermarkt
Okienko 13/14
Przyszli:
Neymar 88,20 mln €
Bojan Krkic 13,00 mln €
łączny wydatek 101,20 mln €
Odeszli:
Thiago 25,00 mln €
David Villa 2,10 mln €
Andreu Fontàs 1,00 mln €
Zarobili: 28.10 mln
Sezon 14/15
Przyszli:
Luis Suárez 81,00 mln €
Jérémy Mathieu 20,00 mln €
Thomas Vermaelen 19,00 mln €
Ivan Rakitic 18,00 mln €
Marc-André ter Stegen 12,00 mln €
Claudio Bravo 12,00 mln €
Douglas 4,00 mln €
Wydatek: 166,00 mln €
Odeszli:
Alexis Sánchez 42,50 mln €
Cesc Fàbregas 33,00 mln €
Cristian Tello Opłata za wypożyczenie: 2,00 mln €
Bojan Krkic 1,80 mln €
Jonathan dos Santos 1,50 mln €
Zarobek: 80,80 mln €
I ostatnie 2 transfery które dopiero wyszły w życie tej zimy:
Arda Turan 34,00 mln €
Aleix Vidal 17,00 mln €
Wydatek: 51 mln
Pedro 27,00 mln €
Adama Traoré 10,00 mln €
Gerard Deulofeu 6,00 mln €
Denis Suárez 4,00 mln €
Martín Montoya Opłata za wypożyczenie:1,30 mln €
Zarobek:48,30 mln €
Teraz podsumowanie wydano
318 mln euro
A zarobiono
159.90 mln euro!
Więc Barcelona z samych transferów na minusie jest 150 mln euro.
Czy wam się wydaje, ze tak łatwo jest wydawać i wydawać?
5
Umiesz czytać ze zrozumieniem? nie mogą wyłożyć 18 mln aby nie powiększyć długu. Czytaj to zdanie "klub nie może wydać żadnych pieniędzy w tym okienku ani podpisać klauzuli, która obligowałaby ich do zakupu Nolito w przyszłym sezonie. Barcelona nie może powiększyć swojego długu."
Mówi się ciężko ale taka jest prawda dług jest i ostatnimi transferami go sobie troszkę nabiliśmy jeszcze. I taka jest prawda nie ma co ukrywać tego i zakrywać się jakimś statusem jak w artykule jasno jest napisane nawet dwa razy "Aby nie powiększać długu"
1
Jednak to szelenie przed Banem nam się odbija czkawką. Dług jest o czym nikt nie mówił, Neymar kosztował nas o wiele więcej niż 50 mln więc płacenie kar, te wszystkie podwyżki kontraktu. Za bardzo Barcelona poszalała wydając ponad 150 mln euro przed zakazem transferowym i dodając kolejne 50 za Vidala z Turanem 200 mln euro w rok to jednak jest trochę pieniędzy.
Dlatego teraz jest duży problem z zakontraktowaniem zawodnika jakiego chce Enrique. Dlatego ja jestem na nie dla Pogby po co wydawać ze 100 mln euro i dalej sobie dług szerzyć?
2
To ciekawe co teraz powie PIQUE? powinien się uczyć razem z Alvesem, CR7 i Arbeloą, że Real nie istnieje bez nas a my bez nich i taka jest prawda.
Zawsze od lat w Hiszpanii wszyscy żyją tymi spotkaniami. A tylko głupi bezmyślni kibice obrażają siebie na wzajem.
Szacunek się należy bo co to była by za Liga bez nas czy bez Realu? Wyobrażacie sobie w Anglii brak Arsenalu z United? czy we Włoszech Milanu,Juventusu,Interu? To nie były by te same ligi i te same emocje.
Dlatego owszem rywalizacja jest potrzebna ale na zdrowych zasadach.
To tak samo jak wymyślony konflikt między Ronaldo a Messim a widać, ze na wszystkich galach swobodnie ze sobą rozmawiają.
Szkoda, że część kibiców na tej stronie czy stronie Realu zachowuje się jak by nie mieli mózgu obrażając siebie na wzajem.
Cieszmy się, że w naszej kochanej lidze grają tacy piłkarze jak Suarez,Neymar,Messi,Iniesta,Basquets,Ronaldo,Bale,Benzema,Kroos,Ramos.
Dlatego mamy najlepsze derby na świecie z najlepszymi zawodnikami świata w obu drużynach! i tak ma być.
A że czasem wygrają oni cóż taki jest sport!
Kochajmy naszą Barce najlepszy klub świata ale i szanujmy Real bez niego nie było by wielu gwiazd w naszej lidze i tych Grand Derbi największych meczów świata.
Cieszmy się, że jesteśmy w Lidze która posiada 2 największe kluby globu.
I zawsze kibicujmy spokojnie normalnie owszem czasem zadrzają się emocje sam o tym wiem. Ale miejcie z tyłu głowy jak wyglądała by liga z samymi Getafami, Grenadami i tp. Nawet derby z Espanyolem to nie to samo.
Pozdrawiam serdecznie i kibiców mojej Kochanej Barcelony oraz Kibiców Realu! cieszmy się, że kibicujemy dwóm największym klubom świata!
0
A tak apropo Espanyou mają nowych właścicieli to co za kilka lat derby na szczycie tabeli?
RCD Espanyol ma nowego, większościowego właściciela.
Grupa RAstar ogłosiła o godzinie 14.00 nabycie 54 procent akcji klubu z Barcelony, dla którego ma to oznaczać rozwiązanie wielu problemów. Najważniejszy będzie oczywiście pokaźny zastrzyk gotówki, który ma pozwolić zespołowi na wyjście ze sportowo-ekonomicznego kryzysu.
Chińczycy na początek zainwestują 50 milionów euro, tak by zapewnić Espanyolowi niezbędną rentowność. Ich priorytetem jest ustabilizowanie sytuacji gospodarczej klubu, przede wszystkim zlikwidowanie jego zadłużenia.
Realizacja tego celu ma otworzyć drogę do kolejnych, przewidzianych inwestycji.
0
Dziwi mnie trochę ten transfer coś mi się wydaje, że to coś podobnego jak z transferem nie jakiego Bebe do United za Fergusona.
Ktoś na tym kręcił swój biznes kto wie, może ten transfer miał coś wspólnego z Neymarem? Przecież ten zawodnik nawet w Brazylii nie wybijał się był tylko średniakiem ligowym.
Jeden z najdziwniejszych transferów ostatnich lat w Barcelonie.
4
Athletic to fenomen tej ligi!
Klub w którym grają sami Baskowie i wychowankowie nie bazuje na sprowadzaniu graczy z zagranicy co roku osłabiany odejściem kluczowych graczy jak Javi Martinez czy Llorente a zawsze są bardzo trudnym rywalem i często sprawiają problemy nam czy to Realowi.
Nikt tak nie szkoli młodzierzy jak oni co roku mają u siebie wielkie talenty jak Laporte czy Inaki Williams.
Naprawdę jestem pełen podziwu, że tak działają i w zespole w którym grają sami Hiszpanie bądź obcokrajowcy jak Laporte wychowani od dziecka u siebie. Osiągają takie wyniki, to pokazuje, że w piłce nie tylko pieniądz robi wyniki i można wyszkolić co roku kilku znakomitych zawodników.
Klub prowadzony na bardzo zdrowych zasadach szkoda, że nie ma takich za wiele i my trochę poszliśmy w inną stronę sprowadzająch genialnych ale bardzo drogich obcokrajowców. I że kiedyś to my byliśmy takim Bilbao gdzie co roku mieliśmy kilku fantastycznych wychowanków.
Ale wiadomo czasy się zmieniają więc tym większy szacunek za Bilbao i ich politykę prowadzenia klubu i to że co roku utrzymują się wysoko w tabeli mimo osłabień.
0
My nie musimy patrzeć w pomoc i Atak gdzie mamy, Turan,Roberto,Rafinha,Iniesta,Basquets,Mascherano,Rakitic,Samper,Messi,Suarez,Neymar.
Nawet jak odejdzie Sandro i Munir to wygląda to mocno a jeszcze jak przyjdzie Nolito to już wogóle.
Głównym naszym problemem jest lewa obrona i środek obrony.
Adriano na lewej obronie prochu już nie wymyśli. Alba wyleciał na trochę i sami widzicie jakie są tam problemy. A co będzie jak nabawi się dłuższej kontuzji. Na szczęście Alves ma konkurenta na prawej Vidal godnie go zastąpi.
A środek obrony nie jest naszą mocną stroną. Vermaelen ciągle kontuzjowany a nawet jak gra to nie jest solidnym punktem defensywy.
Mathieu ma już 32 lata prochu nie wymyśli a to bardzo tylko solidny obrońca. Tak naprawdę zostaje nam Batra i Pique. I tutaj upratrywał bym wzmocnień w lato najbardziej.
Środkowy obrońca bardzo potrzebny najlepiej młody ale już doświadczony w grze z silnymi rywalami np Stones z Evertonu, Laporte z Atheltic Bilbao. A jeśli bardziej doświadczony to np obrońca Villarreal Mussachio czy Sociedad Martinez. Postarał bym się też o filara defensywy Valencii Mustafiego. Na lewą obronę przydał by się dobry zmiennik za Alabę. Np Gaya ale moim zdaniem to zbyt młody i utalentowany chłopak by się teraz marnował na ławce chyba że z Alby zrobi się Pomocnika.
To taka moja sugestia, możecie się z nią nie zgadzać macie pewne prawo ale jestem zdania, że rezerwowy lewy obrońca i dobry środkowy obrońca to nasze priorytety na lato. Bo czasem jak tracimy bramki to w 95% jest to wina naszej niepewnej obrony.
Pozdrawiam!
1
No tak teraz gdzie? po co nam? nie ma miejsca przychodzi sezon a potem narzekania, że kontuzje, że nie ma kto grać. A przypominam, że Iniesta się starzeje w tym roku już 32 lata, Rakitic potrzebuje rywalizacji a Turan nie jest naturalnym środkowym pomocnikiem.
Więc ustawienie Pogba, Basquets,Iniesta(Rakitic) było by bardzo zalecane a Turan mógł by zagrać wyżej gdzie potrafi grać.
Trzeba się wzmacniać najlepszymi zawodniami a nie półśrodkami chyba, że chcemy być takim Arsenalem gdzie zawsze skład najlepszy najsilniejszy a w LM odpadają zaraz po wyjściu z fazy grupowej. My jesteśmy Barcelona i co okienko musimy podnosić jakość kadry. Choć uważam, że priorytet na zimowe okienko to pozyskanie dobrego środkowego obrońcę bo Vermalen więcej się leczy Mathieu już 33 lata prawie a i tak nie jest to poziom Barcelony. Potrzebny klasowy środkowy obrońca na gwałt bo tracimy czasem często głupie bramki.
0
Witam w Celcie na dzisiejszy mecz brak Nolito, więc transfer do nas raczej pewny nie ma żadnej kontuzji ani zawieszenia. A przecież trener Vigo nie zrezygnował by bez powodu ze swojej gwiazdy.
Więc już pewne, że Nolito u nas witamy!!
0
Witam brak Nolito w kadrze Celty Vigo w dzisiejszym meczu nie czytałem nigdzie, żeby nabawił się jakiegoś urazu więc raczej to pewne, że Nolito trafi do nas.
1
JAKIE PÓŁTORA ROKU! gościu oni się odwołają od decyzji która najwcześniej wyjdzie w życie w styczniu 2017 roku hehehe spokojnie Real wie jak redukować zadłużenie.
0
Nie śmiejcie się ludzie..... Znając Pereza znów weźmie kredyt na 300 mln euro i porobi w Lecie transfery. I to specjalnie może podebrać tych graczy których my chcemy.
Znając życie to się odwołają z czego dostaną jak my możliwość kupna latem.... A znając Pereza to będzie szał niebieskich ciał.
0
Np Pogba, wiesz ich trenuje Zizu i może ich przekonać zauważ, że oni specjalnie mogą robić nam psikusa starając się podebrać zawodników których my chcemy.
1
jak na to?? nie kibicuje im ale jak na to? przejawia przez ciebie hipokryzia my decyzje mieliśmy w kwietniu a oni w Połowie stycznia więc w ramach prawa nie mogą zamknąć tego okienka.
0
Nie cieszmy się tak... znając życie wszystko zacznie się dopiero od Stycznia 2017 roku.....
I to dla nas bardzo zła wiadomość jak wiemy Real będzie w desperacji czym może rzucić Sidła na każdego zawodnika jakiego my chcemy oferując więcej kasy za transfer. Tak że tak bym się jeszcze nie cieszył.
Zrobią myk z odwołaniem jak i my i w Lato pozyskają kilku zawodników za 200-300 mln euro żeby mieć na rok. A to nie jest dla nas dobra wiadomość....