Żółty Alarm w Barcelonie

Mateusz Doniec

29 kwietnia 2023, 11:00

Sofascore

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Na siedem kolejek przed końcem sezonu w kadrze FC Barcelony jest kilku zawodników, którzy muszą uważać na żółte kartki. Jeśli któryś z zagrożonych piłkarzy zostanie napomniany przez sądziego Carlosa del Cerro Grande w meczu z Betisem, nie zagra w spotkaniu z Osasuną.

Na mecz z Realem Betis Xavi ma do dyspozycji prawie cała kadrę. To znakomita wiadomość dla Barçy przed ostatnim sprintem tego sezonu ligowego, na którego mecie czeka tytuł za mistrzostwo. Gotowy do gry nie jest tylko Sergi Roberto, który najprawdopodobniej zakończył już sezon. Sztab będzie musiał jednak mądrze zarządzać zespołem w najbliższych meczach, aby nie ucierpieć zbytnio na zawieszeniach z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Gavi, Alejandro Balde, Franck Kessie, Ferran Torres i  Ousmane Dembélé to zawodnicy, którym grozi jednomeczowe zawieszenie, jeśli w spotkaniu otrzymają kolejną żółtą kartkę. Wszyscy oprócz Gaviego mają na koncie po cztery żółte kartki. 18-latek, którego uznaje się m.in. w Madrycie za "bezkarnego", ma ich już dziewięć (14 we wszystkich rozrgrywkach). Tyle samo napomnień w LaLidze otrzymał m.in. Vinícius Junior.

Kolejny mecz Duma Katalonii zagra we wtorek 2 maja o 19:30 z Osasuną na Spotify Camp Nou. Choć mowa o finaliście Pucharu Króla i zdecydowanie niewygodnym rywalu, to nie można wykluczyć, że choć część z wymienionych zawodników wykartkuje się na ten mecz, aby być dostępny na derby Barcelony w niedzielę 14 maja na RCDE Stadium. 21-22 maja Barça zagra z kolei u siebie z Realem Sociedad.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (16)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze