Ronaldinho zagra dla Andersona
Sonny Anderson, który część swojej piłkarskiej kariery spędził na Camp Nou, już dawno postanowił, że ‘zawiesi buty na kołku'. Teraz jednak zaplanował swój ostatni mecz, w którym zechce definitywnie pożegnać się z futbolem.
Spotkanie to odbędzie się 11 czerwca na Stade Gerland w Lyonie. Na liście zaproszonych zawodników na ten mecz znalazło się wielu piłkarzy światowej klasy. Wśród nich jest as Barcelony, Ronaldinho Gaúcho. Oprócz niego kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie Olimpique będą mogli obejrzeć w akcji takich tuzów jak Riquelme, Henry, Bebeto, Dugarry czy Scifo.
Brazylijczyk, popularnie znany jako ‘Pistoleiro' o swoich planach poinformował francuski dziennik ‘Le Progres'. "Tym spotkaniem zechce podsumować moją piłkarską karierę. Przy okazji chciałbym także podziękować wszystkim, którzy pomogli mi grać na wysokim poziomie."
Anderson, swoją zawodową karierę rozpoczął w Vasco Da Gama. Później trafił do Guarani FC. W 1992 roku zadecydował, że przeniesie się na Stary Kontynent. W Europie występował w wielu świetnych klubach. Jednym z nich była Barça, wraz z którą zdobył Superpuchar Europy, dwa razy mistrzostwo Hiszpanii oraz Copa Del Rey. Po 14 latach pobytu w krajach europejskich przeniósł się do Kataru. Tam bronił barw Al Rayyan oraz Al-Gharrafah.
[źródło: Goal.com]
Spotkanie to odbędzie się 11 czerwca na Stade Gerland w Lyonie. Na liście zaproszonych zawodników na ten mecz znalazło się wielu piłkarzy światowej klasy. Wśród nich jest as Barcelony, Ronaldinho Gaúcho. Oprócz niego kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie Olimpique będą mogli obejrzeć w akcji takich tuzów jak Riquelme, Henry, Bebeto, Dugarry czy Scifo.
Brazylijczyk, popularnie znany jako ‘Pistoleiro' o swoich planach poinformował francuski dziennik ‘Le Progres'. "Tym spotkaniem zechce podsumować moją piłkarską karierę. Przy okazji chciałbym także podziękować wszystkim, którzy pomogli mi grać na wysokim poziomie."
Anderson, swoją zawodową karierę rozpoczął w Vasco Da Gama. Później trafił do Guarani FC. W 1992 roku zadecydował, że przeniesie się na Stary Kontynent. W Europie występował w wielu świetnych klubach. Jednym z nich była Barça, wraz z którą zdobył Superpuchar Europy, dwa razy mistrzostwo Hiszpanii oraz Copa Del Rey. Po 14 latach pobytu w krajach europejskich przeniósł się do Kataru. Tam bronił barw Al Rayyan oraz Al-Gharrafah.
[źródło: Goal.com]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (0)