Ronaldinho chory na mononukleozę?
FC Barcelona zdementowała w środę informację, jakoby jej brazylijski piłkarz Ronaldinho cierpiał na bardzo osłabiającą chorobę - mononukleozę.
Mononukleoza to wirusowa choroba zakaźna, objawiająca się nadmiarem monocytów we krwi (monocyty to rodzaj leukocytów, białych ciałek krwi).
Klub oznajmił, że Ronaldinho leczony jest antybiotykami po niedawnym zapaleniu migdałków, ale wznowił już indywidualne treningi, by odzyskać pełną sprawność.
Informację o mononukleozie Ronaldinho podało wcześniej Radio Barcelona. Kataloński klub poinformował, że zaczeka do końca tygodnia z ogłoszeniem stanu zdrowia Brazylijczyka.
[źródło: gazeta.pl]
Mononukleoza to wirusowa choroba zakaźna, objawiająca się nadmiarem monocytów we krwi (monocyty to rodzaj leukocytów, białych ciałek krwi).
Klub oznajmił, że Ronaldinho leczony jest antybiotykami po niedawnym zapaleniu migdałków, ale wznowił już indywidualne treningi, by odzyskać pełną sprawność.
Informację o mononukleozie Ronaldinho podało wcześniej Radio Barcelona. Kataloński klub poinformował, że zaczeka do końca tygodnia z ogłoszeniem stanu zdrowia Brazylijczyka.
[źródło: gazeta.pl]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (0)