Bayern - Barça 15. sierpnia

lichy

1 lipca 2007, 17:58

Brak komentarzy
15. sierpnia FC Barcelona zmierzy się z Bayernem Monachium w pożegnalnym meczu pomocnika Bawarczyków - Mehmeta Scholla. Spotkanie zostanie rozegrane na Allianz Arena i rozpocznie się o 18:00. Potyczka z Niemcami będzie częścią przedsezonowych przygotowań i odbędzie się zaledwie 10 przed inauguracją rozgrywek ligowych w Hiszpanii, bowiem pierwsza kolejka La Liga odbędzie się 25 i 26 sierpnia. Scholl ogłosił już, że zamierza zakończyć karierę i spotkanie z Dumą Katalonii będzie ostatnim, które rozegra w koszulce Bayernu.

Ostatnim razem Blaugrana zmierzyła się z Bawarczykami w meczu o Puchar Gampera. 22 sierpnia 2006r. Barça wygrała na Camp Nou aż 4-0. Bramki dla gospodarzy zdobywali wówczas: Ronaldinho (2), Samuel Eto'o i Javier Saviola.

W tym roku, spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbędzie się pięć dni po pierwszym meczu Bawarczyków w nowym sezonie Bundesligi. Ich rywalem w inauguracyjnej kolejce będzie Hansa Rostock. W kolejny weekend Bayern zmierzy się z Werderem.

Obecne lato działacze Bayernu spędzają bardzo pracowicie, gdyż drużyna jest przebudowywana, pozyskiwani są nowi zawodnicy. Bawarczycy zakontraktowali na razie aż ośmiu nowych piłkarzy, z czego połowa w ubiegłym sezonie grała w Niemczech. Hamit Altintop przyszedł z drużyny wicemistrza kraju - Schalke na zasadzie wolnego transferu. Z Werderu przybył dobrze nam znany Miroslav Klose. Jego sprowadzenie kosztowało klub 15 milionów euro. Marcell Jansen do Bayernu trafił z zespołu, który nie zdołał utrzymać się w Bundeslidze - Borussi Mönchengladbach. Podobnie Jan Schlaudraff, który w barwach Alemanii Akwizgran pomógł wyeliminować Bayern Monachium w Pucharze Niemiec, strzelając decydującą bramkę. Do Bawarii powróci też Zé Roberto, który ostatnio występował w brazylijskim Santosie. Z Ameryki Południowej na Allianz Arena zawita jeszcze jeden gracz, 22-letni obrońca, José Ernesto Sosas, który wraz z Estudiantes de La Plata zajął trzecie miejsce w lidze argentyńskiej. 26 milionów euro zasiliło konto Olympique Marsylii, którą opuścił Franck Ribéry. Oprócz tego Bawarczycy pozyskali zdobywcę Złotego Buta sprzed sezonu - Lucę Toniego.

Tych ośmiu zawodników powinno stanowić trzon ekipy, w której miejsce znajdą również Oliver Kahn, Lúcio, Lukas Podolski, Bastian Schweinsteiger i były zawodnik Barçy, który dołączył do Bayernu niemal w ostatniej chwili ubiegłego letniego okna transferowego - Mark van Bommel.

Tak gwałtowna przebudowa drużyny spowodowana jest tym, że Bayern nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Wobec tego z ekipą musi się pożegnać kilku zawodników. Roy Makaay trafił do Feyenoordu, gdzie będzie występował razem z Gio van Bronckhorstem. Sir Alex Ferguson ściągnął do Manchesteru United Owena Hargreavesa. Na Wyspy powędrował również Claudio Pizarro, który teraz będzie zawodnikiem Chelsea. Hasan Salihamidžić przeniósł się, do wracającego do Serie A, Juventusu. Andreas Görlitz został wypożyczony do Karlsruhe. Do "strat" należy również doliczyć Scholla, który przechodzi na piłkarską emeryturę.

[źródło: FCBarcelona.com/ własne]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze