Platini chce finału LM podczas weekendu

Looky

31 sierpnia 2007, 11:16

Brak komentarzy
Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Michel Platini poinformował w czwartek w Monte Carlo, że jego zdaniem finałowe mecze Ligi Mistrzów powinny odbywać się podczas weekendu, a nie w środowe wieczory.

- Byłem niemile zaskoczony, że podczas tegorocznego finału LM w Atenach na stadionie nie widziałem praktycznie kobiet i dzieci. To mogłoby się zmienić, gdyby mecz był rozgrywany podczas weekendu - powiedział Platini. Finałowe spotkania o Puchar Europy od pierwszej edycji w 1956 roku rozgrywane są w środowe wieczory.

Platini uważa, że zmiana środowego terminu finału Pucharu UEFA mogłaby okazać się niemożliwa. - Rozgrywanie obu spotkań w jeden weekend było nierozsądne. Z kolei ze względu na rozgrywki ligowe wygospodarowanie dwóch weekendów byłoby praktycznie niemożliwe - podkreślił były francuski piłkarz.

Szef UEFA zapowiada także inne reformy Champions League. Według niego, większe prawo gry w Lidze Mistrzów niż czwarte drużyny z najlepszych lig europejskich mają zdobywcy krajowych pucharów. Jednym z pomysłów jest, by czterech zdobywców pucharów miało zapewniony udział w fazie grupowej. O te miejsca rywalizowaliby w oddzielnych kwalifikacjach zdobywcy pucharów z najwyżej notowanych 16 krajów.

Zmiany dotyczyć mogą także Pucharu UEFA. Jeden z projektów zakłada, by w fazie grupowej brało udział 48, a nie jak dotychczas 40, zespołów, a następnie po dwie najlepsze z każdej z 12 grup awansowałoby do fazy pucharowej.

Nad propozycjami zmian w formule LM i Pucharu UEFA debatować będzie w Stambule 27 września Komitet Wykonawczy UEFA.

[źródło: Gazeta Wyborcza]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze