Fala krytyki spada na Laportę

M_k

15 października 2007, 14:44

Brak komentarzy
Prezydent FC Barcelona Joan Laporta, od jakiegoś czasu stara się zainteresować FIFA pomysłem wprowadzenia odszkodowań dla klubów, które zmuszone są zwalniać swoich zawodników na mecze reprezentacji. Projekt ten wywołuje jednak sporo głosów protestu wśród samych piłkarzy.

Na samym początku pochlebnie na temat rekompensat wypowiedział się Carles Puyol. "W sezonie rozgrywamy wiele spotkań, w tym także tych towarzyskich, a to wiąże się często z długimi podróżami. Jesteśmy zmuszani, by grać, dlatego trzeba bardziej myśleć o ochronie interesów piłkarzy" - mówił kapitan Barçy. Teraz jednak ze środowiska zawodników do prasy przedostaje się coraz więcej negatywnych opinii na temat pomysłu Laporty.

Cztery dni temu głos zabrał trzeci bramkarz Realu Madryt, Jordi Codina. "Barcelona ma oczywiście prawo do swojej opinii na ten temat, lecz nie wiem czy może być coś ważniejszego dla piłkarza od reprezentowania barw narodowych"- powiedział.

Kolejna krytyczna wypowiedź nadeszła z samej Barçy. Samuel Eto'o, znany z tego, że nie boi się głośno wyrażać własnego zdania na łamach prasy, również odniósł się do poczucia dumy, które wiąże się z reprezentowaniem ojczyzny. Kameruńczyk dodał, że wiele narodowych związków piłkarskich jest zbyt biednych, aby móc ubezpieczyć graczy od kontuzji, które ci mogą odnieść podczas zgrupowań: "Musimy znaleźć kompromis między grą dla kadry, a grą dla klubu. Polisy ubezpieczeniowe prawdopodobnie mogłyby wiele rozwiązać. Nie powinno się jednak płacić za to, że reprezentujesz barwy narodowe. Nie sądzę także, że moją federację byłoby stać na takie wydatki" - mówił napastnik FC Barcelona.

Dziś w kwestii rekompensat ostro wyraził się Argentyńczyk Gabriel Heinze. Zawodnik, który wystąpił w wygranym 2:0 meczu swojej reprezentacji z Chile, w wywiadzie dla "Marki" powiedział: "Laporta nie wie jak to jest, kiedy wkłada się koszulkę, by reprezentować barwy narodowe. Ja to wiem, natomiast on nie ma o tym pojęcia. Nie powinien dyskutować na takie tematy".

Sprawa ewentualnych opłat dla klubów za występy i kontuzje w meczach międzypaństwowych będzie rozpatrywana przez Komisję Strategiczną FIFA w marcu 2008 roku.

[źródło: Goal/własne]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze