Powrót pomarańczowych koszulek

Gilu

22 października 2007, 20:43

Brak komentarzy
W jutrzejszym meczu Ligi Mistrzów, w którym Glasgow Rangers podejmie u siebie Barcelonę, goście po raz pierwszy od 17 czerwca bieżącego roku założą pomarańczowe koszulki. Wszystko z powodu koloru domowych trykotów szkockiej drużyny, które są niebieskie, podobnie jak większa część pierwszych strojów Barcelony oraz jak cały komplet wyjazdowy.

W ostatnim meczu w pomarańczowym zestawie Barcelona pokonała Gimnàstic Tarragona 5-1. Był to ostatni, decydujący o mistrzostwie mecz Primera División. Mimo zwycięstwa Blaugrany trofeum powędrowało do Realu Madryt, który w ostatniej kolejce pokonał Mallorcę 3-1.

Wyjazdowy komplet z sezonu 2006/07 zadebiutował 13 sierpnia minionego roku podczas towarzyskiego spotkania przeciwko New York Red Bulls. Barça wygrała tamten mecz 4-1. Pierwszą oficjalną konfrontacją z użyciem pomarańczowych trykotów było spotkanie z Werderem Brema w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, który odbył się 27 września 2006 roku, a Barça zremisowała 1-1.
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze