46 goli i 14 strzelców

robertinho

18 grudnia 2007, 20:35

Brak komentarzy
Jak to bywa od jakiegoś czasu, nadchodzi taki moment na garść statystyk i nie mylicie się, nie będzie inaczej tym razem. Dziś zajmiemy się bramkami zdobytymi przez Barçę. W dotychczasowych spotkaniach Blaugrana zdobyła 46 goli, a na listę strzelców wpisywało się czternastu zawodników. Idąc dalej, każdy czwarty gol zdobyty był przez pomocnika lub obrońcę co daje 25% całości.

Pomocnikami, którzy najczęściej trafiali do siatki rywala byli: Toure, Xavi, Iniesta, Deco i Gudjohnsen - razem 9 bramek. Trzeba przyznać, że linia pomocy to jeden z najmocniejszych punktów w Barcelonie i chyba każdy zespół marzy o takich zawodnikach.

Jeśli chodzi o obrońców to strzelców było tylko trzech: Márquez, Milito i Puyol. W ich przypadku ciężko jednak mówić o regularności. Kapitan Barcelony zdobył drugiego gola w zwycięskim meczu w Stuttgarcie, Milito otworzył wynik z Recreativo, a Márquez ustalił wynik na 4-1 z Saragossą.

Oczywiście w czołówce są napastnicy Barcelony, ale jakżeby mogło być inaczej. W sumie Henry, Eto'o, Ronaldinho, Messi, Bojan i Giovani zdobyli razem 34 gole. Na czele znaduje się Messi mając 12 trafień, potem jest Henry (8) i Ronaldinho tuż za nim (7).

[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze