Real przegrywa z Majorką

Kuba

11 stycznia 2008, 07:50

Brak komentarzy
W pierwszym meczu 1/8 Pucharu Hiszpanii Real Madryt z Jerzym Dudkiem w składzie przegrał wyjazdowe spotkanie z Mallorką 1:2. Polak mimo, że puścił dwie bramki zaprezentował się dobrze i miał kilka udanych interwencji

W pierwszej połowie polski bramkarz kilkakrotnie uchronił swój zespół przed stratą gola. Już w 15. minucie po błędzie obrony Realu, sam przed Dudkiem znalazł się Victor. Polak świetnie skrócił kąt i obronił strzał napastnika gospodarzy.

W 23. minucie Dudek w świetnym stylu wybił piłkę po strzale jednego z zawodników Mallorki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego został w bramce, obrońcy nie upilnowali Oscara Trejo i ten strzałem z kilku metrów zdobył prowadzenie dla gospodarzy.

Real odpowiedział niemal natychmiast. Pięknym strzałem z 12 metrów popisał się Gonzalo Higuain i było 1:1.

W 27. minucie Dudek starł się w polu karnym z szarżującym Trejo, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Zawodnik bardzo odczuł zderzenie z polskim bramkarzem. 10 minut później opuścił boisko.

Druga połowę mocnym uderzeniem zaczęli piłkarze Mallorki. Od początku zaatakowali "Królewskich" i w 50. minucie zdobyli bramkę. Sprzed pola karnego silny strzał oddał Juan Arango, a Dudek nie sięgnął piłki.

W 70. minucie Arango mógł podwyższyć na 3:1, ale tym razem Dudek popisał się kapitalną interwencją. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i w rewanżu za tydzień Real będzie musiał odrabiać straty.

Wyniki czwartkowych meczów Pucharu Hiszpanii:

Atlético Madryt - Valladolid 0:0

Mallorca - Real Madryt 2:1

[źródło: Gazeta Wyborcza]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze