Kluivert: Tęsknię za Barceloną
Patrick Kluivert, który w sezonie 1998/99 wygrał z Barceloną La Liga, reprezentując jej barwy zdobywając łącznie 90 goli w 182 spotkaniach, nadal wraca wspomnieniami do okresu spędzonego na Camp Nou. "Tęsknię za tym klubem, za miastem. Spędziłem tam 6 lat, które były najważniejszymi w mojej karierze. Opuściłem miasto i klub, ale pamięć pozostała z czasu spędzanego na treningach, w restauracjach oraz wielu innych miejscach".
Holender w wywiadzie dla magazynu ‘Don Balon' stwierdził, że jest pod wrażeniem gry Ronaldinho, z czasów kiedy był on w swojej najlepszej formie i pozwolił sobie na udzielenie kilku rad słynnemu Brazylijczykowi. "Myślę, że najlepszą rzeczą dla Ronaldinho jest pozostawienie mu swobody na to co chce robić, z racji ogromnej pracy jaką wykonuje podczas meczu. Oddzielenie jego spraw prywatnych od zawodnych i pozwolenie na życie w spokoju. Wcześniej Gaúcho był jednym z najlepszych graczy i sądzę, że jeśli pozostawimy go samemu sobie, wciąż taki pozostanie".
Na koniec nie mogło zabraknąć kilka słów na temat Rijkaarda, z którym w 1995 roku zdobył Puchar Ligi Mistrzów reprezentując barwy Ajaxu Amsterdam. "Mam dobre relacje z moim rodakiem, kiedyś graliśmy razem w jednym zespole, później on był moim trenerem. Nie mamy okazji rozmawiać ze sobą dość często, jednak kiedy spotykamy się, razem rozmowa przebiega w miłej atmosferze".
[źródło: Goal]
Holender w wywiadzie dla magazynu ‘Don Balon' stwierdził, że jest pod wrażeniem gry Ronaldinho, z czasów kiedy był on w swojej najlepszej formie i pozwolił sobie na udzielenie kilku rad słynnemu Brazylijczykowi. "Myślę, że najlepszą rzeczą dla Ronaldinho jest pozostawienie mu swobody na to co chce robić, z racji ogromnej pracy jaką wykonuje podczas meczu. Oddzielenie jego spraw prywatnych od zawodnych i pozwolenie na życie w spokoju. Wcześniej Gaúcho był jednym z najlepszych graczy i sądzę, że jeśli pozostawimy go samemu sobie, wciąż taki pozostanie".
Na koniec nie mogło zabraknąć kilka słów na temat Rijkaarda, z którym w 1995 roku zdobył Puchar Ligi Mistrzów reprezentując barwy Ajaxu Amsterdam. "Mam dobre relacje z moim rodakiem, kiedyś graliśmy razem w jednym zespole, później on był moim trenerem. Nie mamy okazji rozmawiać ze sobą dość często, jednak kiedy spotykamy się, razem rozmowa przebiega w miłej atmosferze".
[źródło: Goal]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (0)