Pierwszy raz na Nueva Condomina

Komar

17 maja 2008, 21:28

Brak komentarzy
FC Barcelona dzisiejszego wieczoru zagra po raz pierwszy na Nueva Condomina, ponieważ ostatni raz Bluagrana spotkała się z Realem Murcia na starym obiekcie. Miało to miejsce w sezonie 2003-04.

Nowy stadion otwarty został w styczniu 2006 roku i dlatego "Pimentonero" rozgrywają tam swoje mecze zaledwie od 18 miesięcy. Jest to jeden z najnowocześniejszych stadionów w Hiszpanii, mogący pomieścić 32 tys. kibiców.

Awans i spadek

Real Murcia w poprzednim sezonie świętował awans do Primera División, lecz już po 12 miesiącach wiadomo, że spędzi w pierwszej lidze tylko rok, obecnie jest w strefie spadkowej i czeka go powrót do Segunda División.

Ostatnia wizyta

Barça rozegrała łącznie 17 spotkań na poprzednim stadionie Murcii, ostatnie miało miejsce w 28. kolejce sezonu 2003-04, kiedy to podopieczni Franka Rijkaarda wygrali 2:0. Mecz odbył się 14 marca 2004 roku, pierwsza bramkę dla Bluagrany tuż przed końcem pierwszej połowy zdobył Javier Saviola, drugą zaś Ronaldinho.

Rekordowe sprzedaże

Na stulecie klubu, kiedy to Real Murcia awansował do Primera División władze drużyny zaczęły sprzedawać karnety na mecze. Sprzedano już 19 tys. karnetów, a klub ma 103 fan klubów na terenie kraju.

[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze