Vilanova: Potrzebne są zasady

Looky

24 lipca 2008, 11:54

Brak komentarzy
"Granie tymi zawodnikami, których będziemy mieli do dyspozycji, będzie bardzo dobre. Messi jest bardzo dobry, bardzo dobry, bardzo dobry, jest jednym z najlepszych na świecie jeśli nie najlepszym. Jeśli będziemy mieli go do dyspozycji, będziemy szczęśliwi. Jeśli nie, mamy innych dobrych piłkarzy", powiedział Tito Vilanova dla rozgłośni Ona FM.

Tymi słowami współpracownik Pepa Guardioli odniósł się do stanowiska FIFA, której prezydent, Joseph Blatter dał wczoraj do zrozumienia, iż kluby muszą umożliwić wyjazd na Igrzyska Olimpijskie zawodnikom poniżej 23 roku życia.

Vilanova wypowiedział się także na temat kodeksu jaki jest konieczny do właściwego funkcjonowania zespołu: "W każdej pracy potrzebny jest zbiór zasad, które muszę być respektowane. Jeśli ktoś robi co chce, w konsekwencji drużyna nie pracuje właściwie". Dodał jednak, że "nie jesteśmy policjantami, a piłkarze są profesjonalistami, którzy powinni wiedzieć co mają robić".

Asystent Guardioli docenia wszechstronność nowych nabytków Barçy i zauważa, że taka sytuacja pozwoli trenerom na wprowadzanie nowych wariantów taktycznych w trakcie sezonu. O Henrym, który we wtorek wyraził zadowolenie z faktu, iż będzie miał więcej okazji do gry w roli środkowego napastnika, powiedział: "Może on grać na środku i przy linii bocznej. Może zaadaptować sie do gry na różnych pozycjach".

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze