Najgorszy start od 1973 roku

Barcman

14 września 2008, 09:20

6 komentarzy
Wczorajszy remis Barcelony z Racingiem Santander, oznacza najgorszy start katalońskiej drużyny w rozgrywkach ligowych od 1973 roku. Wówczas FC Barcelona uległa w meczu inaugurującym sezon Primera Division ekipie Elche (0:1). Z kolei w drugiej kolejce Katalończycy bezbramkowo zremisowali (0:0), podobnie jak dzisiaj z kantabryjskim zespołem.

Podopieczni Josepa Guardioli, dwa tygodnie temu przegrali pierwszy mecz Liga BBVA z Numancią (0:1), a wczoraj wywalczyli zaledwie jeden z punkt z teoretycznie o wiele słabszym rywalem.

Co ciekawe, sezon 1973/74 okazał się zwycięski dla graczy w bordowo-granatowych strojach. Mimo kiepskiego początku Duma Katalonii sięgnęła po kolejne campeonato. Pierwsza wygrana w ówczesnym sezonie miała miejsce dopiero w czwartej kolejce w pojedynku derbowym z Espanyolem Barcelona (3:0). Z kolei w trzecim tygodniu rozgrywek, Barça musiała uznać wyższość Celty Vigo.

[źródło: Mundo Deportivo]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (6)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze