Guardiola: Wynik wprowadza nas w błąd

Barcman

9 listopada 2008, 23:12

9 komentarzy
Pomimo wysokiego zwycięstwa Barcelony nad Realem Valladolid (6:0), Josep Guardiola zaapelował o rozsądek, gdyż w pierwszej połowie zespół rywali atakował i miał okazję do zdobycia bramki.

"Wynik jest trochę nierealny i może wprowadzić nas w błąd. W pierwszej połowie Valladolid miał tyle samo kontrataków co my. Rywale nie potrafili jednak wykończyć akcji. - oznajmił Guardiola zaraz po sobotnim meczu. Pep pochwalił również ekipę prowadzoną przez Mendelibara za podejście do spotkania i odważne ataki.

Zawsze rozważny

Sternik katalońskiego klubu był zachwycony miażdżącą wygraną swoich podopiecznych: "Zdobyliśmy trzy punkty i odnieśliśmy ósme zwycięstwo z rzędu w lidze. Zagraliśmy bardzo skutecznie". Po udzieleniu pochwał, Guardiola natychmiast "gasił" euforię: "Nad niektórymi aspektami wciąż musimy pracować. Nie jesteśmy doskonałym zespołem i nie wygraliśmy jeszcze żadnego tytułu". Szkoleniowiec Barçy uważa, że mecz z FC Basel "powinien służyć jako przykład". Pep twierdzi, że jego podopieczni muszą być bardzo uważni w następnym meczu Copa del Rey, w którym Barça zmierzy się z Benidormem.

Nadzwyczajny Eto'o

Chyba nikt nie zaprzeczy, że najlepszym zawodnikiem wczorajszego pojedynku był Samuel Eto`o, które zdobył 4 bramki: "Przed Eto`o fantastyczny rok. Nie tylko z powodu goli. W starciu z Malagą był nam niezwykle pomocny co jest jego najlepszą stroną. To nadzwyczajny gracz. Cieszę się z jego radości i sposobie udzielania wsparcia drużynie. Największą jego wartością jest pragnienie zrobienia czegoś dobrego." - skomentował Guardiola wysoką formę Kameruńczyka.

Messi i Henry

Szkoleniowiec z Santpedor jest również zafascynowany Leo Messim: "Nie strzelił wczoraj bramki ale miał swój udział przy prawie wszystkich golach. To niezwykły i uprzejmy zawodnik, który sprawia że trener wygląda dobrze." Guardiola nie zapomniał również o Henrym, którego opisał jako "napastnika, który potrzebuje bramek a my musimy stwarzać mu klarowne sytuacje."

Podziękowania dla kibiców

Były piłkarz Barcelony wyraził swoje zadowolenie z powodu licznie przybyłych kibiców, którzy w sobotę wspierali ekipę blaugrana na Camp Nou: "Powinniśmy świętować przybycie dużej ilości fanów. W końcu gramy dla kogoś. Chcemy by culés znajdowali się właściwym nastroju."

Wygrana z dedykacją

Guardiola podobnie jak Joan Laporta zadedykował wczorajsze zwycięstwo hiszpańskiemu gofliście u którego wykryto guza mózgu - Severiano Ballesteresowi: "Dedykuję tę wygraną Severiano Ballesterosowi, który powraca do zdrowia"


[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (9)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze