Jorquera zimą może opuscić klub

Wafel

23 grudnia 2008, 18:37

18 komentarzy
Bramkarz Barcelony Albert Jorquera może opuścić Klub w trakcie zimowego okienka transferowego. Dzisiaj selekcjoner Katalonii, Pere Gratacós przedstawił listę graczy powołanych na towarzyski mecz Katalonia - Kolumbia, który odbędzie się 28 grudnia. Wśród wybranych zawodników zabrakło Jorquery. Gratacós uważa, że w interesie gracza jest zatroszczenie się o własną przyszłość i nie chce ryzykować kolejnego urazu bramkarza Barcelony.

"Jorquera na początku roku miał kilka ofert dotyczących zmiany pracodawcy. Brał pod uwagę zmiany otoczenia, przez co mógłby więcej występować. Przy zbliżającym się meczu nie chce ryzykować Jego kontuzji" - powiedział Gratacós na konferencji prasowej, na której ogłosił listę powołanych na spotkanie z Kolumbią.

Zmiennik Víctora Valdésa nieco ponad rok temu doznał ciężkiej kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry na prawie rok. Urazu doznał na początku bieżącego roku w meczu Katalonii z reprezentacją kraju Basków.

Mimo że Jorquera jest już w pełni sił nie ma szans na częste występy. Po jego kontuzji Barcelona wypożyczyła z Celty Vigo Jose Manuela Pinto, który stał się bramkarzem numer dwa w ekipie z Katalonii. Po zakończeniu poprzedniego sezonu, klub zdecydował się na transfer definitywny.

Z tego powodu Albert Jorquera może rozglądać się za nowym klubem, w którym otrzyma szansę na większą ilość występów. Pomimo podpisanej w tym roku umowy obowiązującej do 2010 roku, zawodnik dostał pozwolenie na szukanie nowego pracodawcy.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (18)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze