Derby to derby: Barça - Espanyol 22.00

Looky

21 stycznia 2009, 12:20

18 komentarzy
Wieczorem na wzgórzu Montjuic dojdzie do konfrontacji lokalnych rywali, znajdujących się w zdecydowanie odmiennych nastrojach. Barcelona każdego kolejnego rywala odprawia z kwitkiem, dlatego jest liderem La Liga, mając aż 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli Realem. Espanyol znajduje się z kolei w strefie spadkowej, kilka dni temu zwolnił trenera (drugi raz w tym sezonie), a w lidze nie wygrał od blisko trzech miesięcy. Faworyt powinien więc być tylko jeden, ale należy pamiętać, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami.

2:1 w pamięci

Po raz pierwszy w tym sezonie obie drużyny spotkały się we wrześniu, kiedy to Barcelona wygrała po emocjonującym meczu 2:1. W spotkaniu tym było niemal wszystko: wykluczenie, bramki w ostatnich minutach, nieplanowana przerwa w związku z wydarzeniami na trybunach. A sama Barça na boisku już wtedy pokazała wielki charakter, bowiem potrafiła odwrócić losy pojedynku.

Na różnych biegunach

Barcelonę i Espanyol w ligowej tabeli dzieli 35 punktów. Kiedy lider ustanowił rekord liczby zdobytych punktów w pierwszej połowie sezonu, jego lokalny rywal nie wygrał dziesięciu kolejnych meczów w La Liga. Także w Pucharze Króla Los Pericos trudno wróżyć powodzenie, bowiem do ćwierćfinału awansowali oni wygrywając rewanżowy mecz z trzecioligowym Poli Ejido 1:0 (w pierwszym spotkaniu przegrali 2:3). Barça z kolei bez problemów rozprawiła się z grającym w Lidze Mistrzów Atletico, strzelając rywalom pięć bramek.

Derby

Derby to właśnie szansa dla będącego w dołku Espanyolu. Mimo różnicy klas i umiejętności piłkarzy obu drużyn, należy spodziewać się zaciętego pojedynku i dużych emocji. Gospodarzy poprowadzi nowy trener Mauricio Pochettino który zastąpił zdymisjonowanego Jose Manuela Esnala. Szkoleniowiec Los Pericos do ostatniego momentu nie będzie wiedział jaki skład przeciwko jego podopiecznym wystawi Pep Guardiola. Trener Barçy standardowo już w ostatnim możliwym momencie ogłosi listę powołanych.

Trzy mecze derbowe

Na przestrzeni miesiąca, Espanyol i Barcelona spotkają się aż trzy razy. Rewanż ćwierćfinału Copa del Rey odbędzie się za tydzień, a 22 lub 23 lutego zespoły te zmierzą się w meczu ligowym.

Espanyol - Barcelona, 21 stycznia, godz. 22, Estadi Olimpic

[źródło: FCBarcelona.cat/FCBarca.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (18)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze