Kluivert: Barcelona jest moim domem
Patrick Kluivert wyjawił, że jego marzeniem jest powrót któregoś dnia do życia w Barcelonie i że chciałby nawet wcielić się w rolę trenera Barcelony. Szósty w historii strzelec katalońskiego klubu, spotkał się w Ciutat Condal ze starymi przyjaciółmi i wyjaśnił jak bardzo pragnąłby wrócić.
Po odejściu z Barcelony w 2004 roku, Kluivert grał w Newcastle United, Valencii, PSV Eindhoven i w Lille. Obecnie odbywa praktykę jako trener pod okiem Louisa van Gaala z holenderskim kandydatem do mistrzostwa, AZ Alkmaar.
"Barcelona zawsze będzie moim domem i pewnego dnia powrócę do tego miasta, aby w nim zamieszkać", powiedział dla El Mundo Deportivo.
"Utrzymuję kontakt z Luisem Enrique i obserwuję jak radzi sobie Pep Guardiola. Myślę, że robi on dużo dobrego, ale wszyscy dobrze wiemy, jak doskonały zespół prowadzi", komentował
Kluivert jest wielkim fanem Leo Messiego i żałuje, że zaledwie o kilka tygodni ominęła go okazja trenowania z argentyńska gwiazdą. "On już jest supergwiazdą", kontynuował Holender. "Nigdy z nim nie trenowałem, ponieważ przeszedł do pierwszej drużyny kilka miesięcy po moim odejściu. Nie ma na świecie drugiego takiego zawodnika jak on, który potrafi zrobić tyle niesamowitych rzeczy z piłką", dodał.
Barcelona jest jednym z faworytów do osiągnięcia finału Ligi Mistrzów w tym sezonie i jeśli ten plan się powiedzie, Kluivert ma nadzieję zasiąść na stadionie by dopingować swoją byłą drużynę: "Jeśli Barça awansuje do finału w Rzymie, to chciałbym ją tam zagrzewać do walki o kolejny Puchar Europy", zakończył.
[źródło: goal.com]
Po odejściu z Barcelony w 2004 roku, Kluivert grał w Newcastle United, Valencii, PSV Eindhoven i w Lille. Obecnie odbywa praktykę jako trener pod okiem Louisa van Gaala z holenderskim kandydatem do mistrzostwa, AZ Alkmaar.
"Barcelona zawsze będzie moim domem i pewnego dnia powrócę do tego miasta, aby w nim zamieszkać", powiedział dla El Mundo Deportivo.
"Utrzymuję kontakt z Luisem Enrique i obserwuję jak radzi sobie Pep Guardiola. Myślę, że robi on dużo dobrego, ale wszyscy dobrze wiemy, jak doskonały zespół prowadzi", komentował
Kluivert jest wielkim fanem Leo Messiego i żałuje, że zaledwie o kilka tygodni ominęła go okazja trenowania z argentyńska gwiazdą. "On już jest supergwiazdą", kontynuował Holender. "Nigdy z nim nie trenowałem, ponieważ przeszedł do pierwszej drużyny kilka miesięcy po moim odejściu. Nie ma na świecie drugiego takiego zawodnika jak on, który potrafi zrobić tyle niesamowitych rzeczy z piłką", dodał.
Barcelona jest jednym z faworytów do osiągnięcia finału Ligi Mistrzów w tym sezonie i jeśli ten plan się powiedzie, Kluivert ma nadzieję zasiąść na stadionie by dopingować swoją byłą drużynę: "Jeśli Barça awansuje do finału w Rzymie, to chciałbym ją tam zagrzewać do walki o kolejny Puchar Europy", zakończył.
[źródło: goal.com]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (35)