Ibrahimović: Dania to nie Barcelona

Rozwad

7 października 2009, 17:49

22 komentarze
Większość piłkarzy Barcelony jest już na zgrupowaniach reprezentacji. Kilku zawodników wzięło udział w konferencjach prasowych. Jednym z nich był Zlatan Ibrahimović, który udzielił poniekąd kontrowersyjnej wypowiedzi. Przed napastnikiem Barçy arcyważne spotkanie przeciwko reprezentacji Danii. Duńczycy w meczu ze Szwecją chcą zagrać systemem 4-3-3. Zlatan jest przekonany, że Duńczycy nie mają piłkarzy odpowiedniej jakości, by skutecznie grać w takim ustawieniu.

Szwed uważa, że takie ustawienie przeciwników może być dla jego drużyny korzystne, ponieważ Duńczycy będą grali "bardziej otwarcie". "W Barcelonie gramy takim systemem, ale mamy zespół silny i wyrazisty. Oni grając ustawieniem 4-3-3 chcą grać podobnie do nas, ale nie mają do tego zawodników odpowiedniej jakości. By dobrze sprawdzić się w tym ustawieniu musisz mieć jedenastu bardzo dobrych zawodników, którzy się rozumieją. Jednak podziwiam Mortena Olsena (trener reprezentacji Danii - przyp. red.), że zdecydował się na takie ustawienie i tym samym chce dać kibicom wiele radości", powiedział.

Szwed kilka razy dawał do zrozumienia, że aby grać z powodzeniem w tym ustawieniu trzeba mieć "zawodników o odpowiednich umiejętnościach na wszystkich pozycjach". "Gramy tym systemem w Barcelonie, ale Dania to nie Barcelona. Dania to nie jest nawet Ajax", wyznał, a po chwili dodał, iż "mimo takich słów uważam, że pomocnik Christian Poulsen pasuje do takiego stylu gry".

Szwed wyznał, iż Morten Olsen stawia na grę ofensywną, za to trener reprezentacji Szwecji, Lars Lagerback "jest bardziej konsekwentny taktycznie". Zlatan Ibrahimović jest święcie przekonany o sile swojego zespołu. Uważa, że Szwecja posiada odpowiednie umiejętności, by wygrać w Kopenhadze. "Jesteśmy silniejszym i bardziej wszechstronnym zespołem, niż Dania. Mamy wiele możliwości, a wygrana w tym meczu będzie wielkim krokiem w stronę wygrania grupy. To spotkanie traktuję jak derby. Nie będzie wspaniałej atmosfery i pięknej gry. To będzie 'mecz Szwedów z Duńczykami' ", powiedział.

Szwedzi bardzo wierzą w umiejętności Zlatana Ibrahimovicia. Są przekonani, że Ibra znajduje się w idealnej dyspozycji i poprowadzi ich reprezentację do zwycięstwa. Jednak Zlatan zakomunikował, iż "wciąż leczy uraz kostki, którego nabawił się w meczu z Racingiem". "Wciąż odczuwam mały dyskomfort. Już prawie wyleczyliśmy kostkę, a ta znów się odezwała. Jednak spróbuję ponownie zagrać", zakończył.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (22)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze