Laporta: Marzy mi się państwo Katalonia
Joan Laporta powiedział, że będzie pracował nad tym, aby jego dzieci mogły zobaczyć jak spełnia się marzenie ojca. Zobaczyć jak powstaje niezależnie państwo, kraj Katalonii.
"To jest moje marzenie, zwłaszcza gdy myślę o moich dzieciach. Będę walczył i pracował, aby tylko to marzenie stało się rzeczywistością", powiedział prezydent FC Barcelony tuż po odebraniu "Państwowej Nagrody Prezydenta Lluisa Companysa".
Uroczystość odbyła się w Barcelonie, w Teatrze Sant Medir. Po wręczeniu nagrody głos zabrał Laporta mówiąc, że czułby się "niezręcznie", gdyby jego słowa o Katalonii jako samodzielnym państwie nie zostały podane do publicznej wiadomości. Ponadto powiedział, iż nie ulegnie presji i wytrwale będzie apelował o niepodległość dla Katalonii, tak jak to robił do tej pory.
"Nie jestem zakompleksiony, jestem prawdziwym Katalończykiem. Kocham swój kraj, kocham Katalonię, chcę swojego narodu oraz swojego języka" - dodaje Laporta.
[źródło: Marca]
"To jest moje marzenie, zwłaszcza gdy myślę o moich dzieciach. Będę walczył i pracował, aby tylko to marzenie stało się rzeczywistością", powiedział prezydent FC Barcelony tuż po odebraniu "Państwowej Nagrody Prezydenta Lluisa Companysa".
Uroczystość odbyła się w Barcelonie, w Teatrze Sant Medir. Po wręczeniu nagrody głos zabrał Laporta mówiąc, że czułby się "niezręcznie", gdyby jego słowa o Katalonii jako samodzielnym państwie nie zostały podane do publicznej wiadomości. Ponadto powiedział, iż nie ulegnie presji i wytrwale będzie apelował o niepodległość dla Katalonii, tak jak to robił do tej pory.
"Nie jestem zakompleksiony, jestem prawdziwym Katalończykiem. Kocham swój kraj, kocham Katalonię, chcę swojego narodu oraz swojego języka" - dodaje Laporta.
[źródło: Marca]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (16)