Sevilla musi zapłacić za Keitę
Sevilla będzie musiała zapłacić RC Lens. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu orzekł wyrok na korzyść francuskiej drużyny. Całe zamieszane jest spowodowane nieścisłościami kontraktowymi, jaki Seydou Keita miał podpisany z andaluzyjskim klubem.
W lecie 2008 roku Seydou Keita został wykupiony z Sevilli przez Barcelonę za 15 milionów euro. W ramach kontraktu były klub Malijczyka, RC Lens powinien otrzymać dany procent z kwoty transferowej. W tym wypadku francuskiej drużynie należy się 1,3 miliona.
Wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu jest korzystny dla Lens. Uprawomocnił się on 15 grudnia 2009 roku. W całej sprawie wypowiedział się przedstawiciel francuskiego klubu, Gervais Martel. "Sprawa jest prosta. Lens wygrało proces przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu. Sevilla ma osiem tygodni od wydania wyroku na wypłacenie pieniędzy i sądzę, że to uczyni. Klub Sevilla może zyskać na czasie, ale w końcu i tak zapłaci. Jestem o tym przekonany", powiedział.
[źródło: Sport]
W lecie 2008 roku Seydou Keita został wykupiony z Sevilli przez Barcelonę za 15 milionów euro. W ramach kontraktu były klub Malijczyka, RC Lens powinien otrzymać dany procent z kwoty transferowej. W tym wypadku francuskiej drużynie należy się 1,3 miliona.
Wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu jest korzystny dla Lens. Uprawomocnił się on 15 grudnia 2009 roku. W całej sprawie wypowiedział się przedstawiciel francuskiego klubu, Gervais Martel. "Sprawa jest prosta. Lens wygrało proces przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu. Sevilla ma osiem tygodni od wydania wyroku na wypłacenie pieniędzy i sądzę, że to uczyni. Klub Sevilla może zyskać na czasie, ale w końcu i tak zapłaci. Jestem o tym przekonany", powiedział.
[źródło: Sport]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (4)