Sevilla musi zapłacić za Keitę

Rozwad

6 lutego 2010, 16:53

4 komentarze
Sevilla będzie musiała zapłacić RC Lens. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu orzekł wyrok na korzyść francuskiej drużyny. Całe zamieszane jest spowodowane nieścisłościami kontraktowymi, jaki Seydou Keita miał podpisany z andaluzyjskim klubem.

W lecie 2008 roku Seydou Keita został wykupiony z Sevilli przez Barcelonę za 15 milionów euro. W ramach kontraktu były klub Malijczyka, RC Lens powinien otrzymać dany procent z kwoty transferowej. W tym wypadku francuskiej drużynie należy się 1,3 miliona.

Wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu jest korzystny dla Lens. Uprawomocnił się on 15 grudnia 2009 roku. W całej sprawie wypowiedział się przedstawiciel francuskiego klubu, Gervais Martel. "Sprawa jest prosta. Lens wygrało proces przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu. Sevilla ma osiem tygodni od wydania wyroku na wypłacenie pieniędzy i sądzę, że to uczyni. Klub Sevilla może zyskać na czasie, ale w końcu i tak zapłaci. Jestem o tym przekonany", powiedział.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (4)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze